Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] chwilowe spalanie... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56864)

makten 08-12-2008 18:31

[mk3] chwilowe spalanie...
 
witam forumowiczów, czytałem właśnie na temat chwilowego spalania w mk3 TDCi i doczytałem się że takiej funkcji nie ma jest tylko średnie spalanie. Dziś odłączyłem akumulator, podłączyłem po jakichś 10 minutach i ku mojemu zdziwieniu na wyświetlaczu wywaliło spalanie 99.9 l/100 !! Jak czołg! Ale po przejechaniu dosłownie kilkudziesięciu metrów zaczęło spadać do 50, 30 następnie w miarę odległości doszło do 6.0, na wolnych obrotach i ogólnym zamuleniu, chciałem zobaczyć do ilu spadnie. Ciekawe że po depnięciu szybko wzrasta i opada, czyli pokazuje teraz spalanie chwilowe. Wcześniej tego nie miałem stało na 7.4, i nawet po wciśnięciu/przytrzymaniu przycisku nic się nie zmieniało. Jutro zobaczę czy dalej pokazuje to samo czy też nie. Czy ktoś z was spotkał się z takim czymś?

Zawika 08-12-2008 18:37

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
Zawsze po skasowaniu spalania, pokazuje 99.9 l/100 a potem po ruszeniu o itd. Po odłączeniu aku, skasowałeś średnie spalanie, które było u Ciebie nie ruszane od wieków(piszesz że przyciśnięcie kasowania nic nie zmieniało).
W miarę jazdy, wartość spalania ustabilizuje się na średniej... jakiejś tam :fcp26 i już nie będzie się tak wyraźnie zmieniać.

Muszę Cię więc zmartwić...to co się Tobie pokazało...ma niemal każdy posiadacz Mondeo MK3.

makten 08-12-2008 18:50

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
Tak myślałem, tylko dziwne jest to że odpinałem już aku wiele razy i raz było 14 z groszami, raz 9 ale nigdy mi się nie zdarzyło 99.9. i zawsze stabilizowało się w okolice 7 i tak zostawało.

radada 08-12-2008 20:08

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
WITAM
ZAWIKA ma rację, u mnie to samo w MK III
POZDRO

Zawika 08-12-2008 20:33

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
Cytat:

Napisał radada
WITAM
ZAWIKA ma rację, u mnie to samo w MK III
POZDRO

Po co się drzesz.Bez dużych liter jest fajniej.

eng 08-12-2008 20:46

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
Po przejechaniu ok 15 km powinno sie ustabilizować. Niestety nasze auta nie mają chwilowego spalania i nie ma ponoć za bardzo możliwości dograć tej opcji z innych mondków spoza Polski.

radada 09-12-2008 18:55

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
Cytat:

Napisał Zawika
Cytat:

Napisał radada
WITAM
ZAWIKA ma rację, u mnie to samo w MK III
POZDRO

Po co się drzesz.Bez dużych liter jest fajniej.

Jeżeli Cię to razi to sorki tak wyszło, :566:

romekstanek 15-12-2008 23:52

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
ja mam mondka z poza polski i też tej opcji nie mam

Barracuda 16-12-2008 14:20

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
Cytat:

Napisał romekstanek
ja mam mondka z poza polski i też tej opcji nie mam

ja również mój z niemiec, - wersja Ghia Executive - czyli już chyba wszystko ma co może mieć (no oprócz dwustrefowego klimatronika, podgrzewanych tylnych siedzeń i pamięci lusterek i foteli) i spalanie tylko średnie :(

Dugi 16-12-2008 15:42

Re: [mk3] chwilowe spalanie...
 
u mnie też niestety nie ma spalania chwilowego , a w poprzednich moich autach (focus i concorde) ciągle miałem komputer ustawiony na tej funkcji....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.