Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] kod B1B44 czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148486)

arek76 19-01-2012 08:57

kod B1B44 czujniki parkowania
 
czy ktos spotkal sie z kodem B1B44 dotyczacym czujników parkowania, gdzie mogę go znależć bo w serwisie nie chca mi go podac

Rolem 19-01-2012 10:32

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
B1B44-PAM / Sensor hinten rechts außen.

w polskim tłumaczeniu google
B1B44-PAM / czujnik tyłu zewnętrzny prawy

domadm 19-01-2012 12:04

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
Rolem, wynika z tego co napisałeś, że komp jest w stanie rozpoznać stan każdego z czujników parkowania, a nie tylko otrzymywać zbiorczą informację o odległości przeszkody!?

To by pozwalało na wizualizację stanu czujników na wyświetlaczu converse+

RafałB 19-01-2012 12:16

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał domadm (Post 1768860)
komp jest w stanie rozpoznać stan każdego z czujników parkowania

Już w Galaxy MK2 jak mi padł czujnik to po podłączeniu do kompa pokazywał który dokładnie czujnik padł...ale myśle że nie ma to nic wspólnego z wizualizacją czujników na C+...

Slartibartfast 19-01-2012 14:02

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał domadm (Post 1768860)
Rolem, wynika z tego co napisałeś, że komp jest w stanie rozpoznać stan każdego z czujników parkowania, a nie tylko otrzymywać zbiorczą informację o odległości przeszkody!?

To by pozwalało na wizualizację stanu czujników na wyświetlaczu converse+

Tja... Lepiej popatrzcie na moją stopkę... :(
Pisałem nawet w tej sprawie do FP - nie zamierzają rozszerzać funkcjonalności C+ w obecnych wersjach eSia :(

FF3 ma już wizualizację

arek76 19-01-2012 14:39

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
dzięki jak naprawię dam znać

Wodnik 19-01-2012 23:42

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
A czym się obiawia takie uszkodzenie czujnika, bo ja od jakiś 3 tyg. mam taki objaw (znaczy się raz jest OK a raz nie), że jak wrzuce wsteczny to załaczają mi sie czujniki i piszczy (i to piszczy tylny, bo jak zaslonie przedni to słyszę, że zadziałał przedni) czujniki są czyste, a jak przejde na tył to nie mogęstwierdzić który, bo z tyłu nie ma reakcji na zasłonięcie pbojętnie którego tylko piszczy.

Czy to jest własnie uszkodzenie jednego z czujników czy coś poważniejszego i czy to można stwierdzić tylko przez podłaczenie komputera?

arek76 20-01-2012 07:33

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
u mnie i z tego co czytałem uszkodzenie jednego czujnika wyłącza cały system parkowania , objawia się to tym ze po włączeniu biegu wstecznego lampka zaczyna migać przez około 3-5 sekund i gaśnie, zresztą na forum są tematy dotyczące czujników musisz poszukać i poczytać pozdrawiam

Rolem 20-01-2012 07:51

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
Miałem takie same objawy i okazało się, że musiałem wymienić jeden czujnik.

macgregor 20-01-2012 14:13

Odp: kod B1B44 czujniki parkowania
 
Co prawdanie z kodem błędu, ale z piszczenim czujników się spokałem:-)
Ciekawe jest to, że "tył" czaczął mi wyć kilka dni temu. Następnego dnia komputer zgłośił awarię żarówki światła stop (jak sie okazało lewego). Po wymianie żarówki, czujniki nagle zaczeły działać poprawnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.