Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Łożyska tył buczą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206531)

ziolas84 15-06-2014 11:42

Łożyska tył buczą
 
Witam buczą mi z tyłu łożyska. Moje pytanie brzmi czy tam sie wymienia same łożyska czy może komplet z piastą?

kael82 15-06-2014 11:58

Odp: Łożyska tył buczą
 
Wychodzi na to, że masz łożysko razem z piastą:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ziolas84 15-06-2014 12:58

Odp: Łożyska tył buczą
 
Dzięki

Basra 15-06-2014 13:17

Odp: Łożyska tył buczą
 
Witam

Osłuchałeś je,może to opony poząbkowane.

pozdrawiam

kael82 15-06-2014 15:02

Odp: Łożyska tył buczą
 
Dokładnie - sprawdź też tylne opony, bo wyząbkowane będą dawać objawy bardzo podobne do padniętych łożysk. Jakbyś w razie nie był w temacie jeśli chodzi o ząbkowanie opon to poniżej w wielkim skrócie, o co mniej więcej chodzi:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Peter_21 16-06-2014 08:56

Odp: Łożyska tył buczą
 
Jak chcesz trochę taniej to polecam ta aukcje allegro:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kupiłem, zamontowałem i jestem zadowolony

Guliwer01 16-06-2014 09:45

Odp: Łożyska tył buczą
 
Jak napisał kolega Basra. Zamień tylne koła z przednimi i posłuchaj skąd się wydobywa buczenie po tym zabiegu. Miałem taką właśnie sytuację. Myślałem, że to łożyska z tyłu a wyszło na to, że opony mają ząbki. Skutkiem powyższego pojechałem na sprawdzenie geometrii podwozia z której wyszła drobna regulacja prawego tylnego kółka. Ponadto ten typ zawieszenia + przedni napęd sprzyja ząbkowaniu tylnych kół szczególnie przy spokojnej jeździe. Jak ktoś lubi bawić się w Kubicę na zakrętach, to raczej nie ma tego problemu :-).
Dodam jeszcze, że przy małych ząbkach na bieżniku, po przeniesieniu kół tylnych na przód, mogą one jeszcze "dojść do siebie" ale przy większych, widocznych już raczej nie. Lewa opona przestała buczeć a prawej już tak zostało, co niekorzystnie wpływa na trwałość zawieszenia i układu kierowniczego.
Tak więc zanim wydasz kasę sprawdź lepiej "a nuż, widelec" to nie łożyska ;-).

Peter_21 16-06-2014 10:06

Odp: Łożyska tył buczą
 
Zeby sprawdzic czy to nie łożysko wystarczy podnosnik... u mnie po zakreceniu kolem szumialo jak diabli

wrzoch 16-06-2014 21:01

Odp: Łożyska tył buczą
 
Ja tam bym wolał jedno łożysko wymienić niż dwie opony. Jeśli jest różnica w hałasie na ciasnych łukach, to lozysko. Szukaj bez czujnika ABS, mozna przełożyć stary.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.