Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Problem z odpaleniem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89613)

miszka_p 24-01-2010 08:23

Problem z odpaleniem
 
Witam,
Od kilku dni jestem szczęścliwym posiadaczem forda focusa.
Wszystko było z nim ok do czas poprzedniem mroźnej nocy.
Paliwo tankowałem na orlenie i niestety ale po nocy pod chmurką przy - 18 stopniowym mrozie nie chce mi zapalić.
Akumulator kręcici bardzo dobrze, samochód tak jakby chciał "załapać" ale nie chce zapalić.
Czytałem o wydzielaniu się parafiny itp. i tutaj mam pytanie:
Nie mam możliwości wstawienia go do ocieplanego garażu i czy jeżeli temperatura wzrośnie np. do 0 stopni to uda mi się go odpalić?

Sorka jeżeli pytanie jest zbyt trywialne ale jest to mój pierwszy kontakt z dieslem.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

PaBlLoO90 24-01-2010 09:31

Odp: Problem z odpaleniem
 
Cytat:

Napisał miszka_p (Post 1341459)
Witam,
Od kilku dni jestem szczęścliwym posiadaczem forda focusa.
Wszystko było z nim ok do czas poprzedniem mroźnej nocy.
Paliwo tankowałem na orlenie i niestety ale po nocy pod chmurką przy - 18 stopniowym mrozie nie chce mi zapalić.
Akumulator kręcici bardzo dobrze, samochód tak jakby chciał "załapać" ale nie chce zapalić.
Czytałem o wydzielaniu się parafiny itp. i tutaj mam pytanie:
Nie mam możliwości wstawienia go do ocieplanego garażu i czy jeżeli temperatura wzrośnie np. do 0 stopni to uda mi się go odpalić?

Sorka jeżeli pytanie jest zbyt trywialne ale jest to mój pierwszy kontakt z dieslem.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Nie ma szans , ciepełki garaż to jedyne wyjście .

waski310 24-01-2010 09:34

Odp: Problem z odpaleniem
 
A świece grzałeś przed odpaleniem? No i przede wszystkim czy są w dobrym stanie.

miszka_p 24-01-2010 09:57

Odp: Problem z odpaleniem
 
Oczywiście grzałem.

Wojtekk 24-01-2010 10:19

Odp: Problem z odpaleniem
 
Parafina wcale nie musiała się wytracić w filtrze. Pierwsze co sprawdź świece żarowe zwłaszcza, że auto prawie zaskakuje to jest typowy objaw wraz z kopceniem o ich zuzyciu.
Jak by ropa (potocznie mówiąc zamarzła) to nic by nie zaskakiwał i nie kopcił.
Jak świece dobre to zawsze możesz wymienić filtr paliwa, tylko na tym mrozie to raczej kiepska sprawa.

miszka_p 24-01-2010 11:13

Odp: Problem z odpaleniem
 
No rzeczywiście jak prawie zapalił to z rury wydobywał się dym.

Czyli jeżeli to wina świec to jak zrobi się cieplej to powinien zapalić? (gdyby udało mi się go odpalić to mógłbym pojechać nim do mechanka w celu sprawdzena świec).

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

filipwolsztyn 24-01-2010 12:00

Odp: Problem z odpaleniem
 
Jesli koniecznie chcesz odpalic auto i pojechac do mechanika to odkrec filtr powietrza i przed zapaleniem siknij w ten plastik ktory idzie co kolektora ssacego zwyklego plaka do tapicerki, siknij go dosc spoko a pozniej krec. Najlepiej zrobic to w dwie osoby jedna podrzewa swiece a druga w tym momecie sika Ci tym plakiem do momentu az zaczniej krecic rozrusznikiem. Wtedy napewno odpalisz.

Wojtekk 24-01-2010 14:02

Odp: Problem z odpaleniem
 
Cytat:

Napisał miszka_p (Post 1341619)
Czyli jeżeli to wina świec to jak zrobi się cieplej to powinien zapalić? (gdyby udało mi się go odpalić to mógłbym pojechać nim do mechanka w celu sprawdzena świec).

Jak będzie cieplej ale bliżej zera to powinien odpalić.
Jeżeli odpalisz to spokojnie możesz jechać do mechanika nic się nie powinno dziać.

Cytat:

Napisał filipwolsztyn (Post 1341666)
Jesli koniecznie chcesz odpalic auto i pojechac do mechanika to odkrec filtr powietrza i przed zapaleniem siknij w ten plastik ktory idzie co kolektora ssacego zwyklego plaka do tapicerki, siknij go dosc spoko a pozniej krec. Najlepiej zrobic to w dwie osoby jedna podrzewa swiece a druga w tym momecie sika Ci tym plakiem do momentu az zaczniej krecic rozrusznikiem. Wtedy napewno odpalisz.

Ostatecznie psiknąć i od razu palić bez grzania świec, przynajmniej na każdym samostarcie jest tak napisane.

cezarg1410 24-01-2010 19:15

Odp: Problem z odpaleniem
 
A mi się wydaje że mimo sporo mrozu przy padniętych świecach jednak by zapalił. Na raty kilka razy gasnąć kopcąc pierdząc itp ale jednak by odpalił...

felicjan 24-01-2010 21:47

Odp: Problem z odpaleniem
 
witam,
miałem podobny problem z odpalaniem. wymienili mi jakiś przekaźnik i jest ok (pali od pierwszego..:). ponoć nie było komunikacji komputera z świecami żarowymi.
polecam Fort Auto z Gdańska


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.