Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wtryski co i jak? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254742)

pinek07 01-12-2016 18:51

Wtryski co i jak?
 
Witam
Jestes posiadaczem Mondka z 2002r. z silnikiem 2.0 TDCI , mam problem z sprężynką.
Mianowicie podczas przyspieszania powyzej około 2.5tys. obrotów zapala sie spręzynka , samochód dławi sie i po jakiejs chwili gaśnie , po ponownym uruchomieniu problem znika.
Czytałem juz na forum i wiem ze to problem z wtryskami. Byłem u mechaników , sprawdzali poprzez komputer i okazało się że 1 i 2 wtrysk słabo podaje paliwo.

Więc wymiana jest konieczna. Tyko że teraz nie wiem czy wymienic tylko te 2 wtryski czy do tego tez pompę wtryskowa.
chciałbym to zrobic mozliwym najtanszym kosztem i pytanie jest takie czy , kupno wyregenerowanych wtrysków (ok 350 szt) jest dobrym pomyslem czy lepiej nowe, i czy Pompę tez odrazu naprawiać czy regenerować. Czy nie ma potrzeby ruszania pompy jeśli po wymianie wtrysków problem zniknie.
Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam

TomCat 01-12-2016 19:05

Odp: Wtryski co i jak?
 
wtryski padają z powodu pompy, która się "łuszczy" i zatyka wtryski opiłkami. Jak zrobisz same wtryski to za chwilę będziesz miał to samo. Więc musisz zrobić wtryski, pompę no i gruntowne czyszczenie całego układu.
Zwykle się to wszystko regeneruje.

aprox99 01-12-2016 19:26

Odp: Wtryski co i jak?
 
Jeśli pompa się łuszczy to powinny być opiłki w filtrze paliwa.trzeba go rozciąć i sprawdzić.Jak znajdziesz tam opiłki to i pompa do roboty.Ale u ciebie tylko dwa wtryski źle podają dlatego typuję że po ich wymianie będzie ok

pinek07 07-12-2016 09:30

Odp: Wtryski co i jak?
 
A jeszcze takíe pytanko ? Na ile taka naprawa starczy? Pojezdze chociaz rok po regeneracji pompy i wtrysków ,?

stecus 07-12-2016 10:01

Odp: Wtryski co i jak?
 
Po samodzielnej wymianie zaworków w moim mondeo wtryskiwacze pracują już 80 tyś km bez zastrzeżeń, ostatnio robiłem przelewy i wyszło 20 ml na 4 minuty, wszystkie po równo. Pompy nigdy nie robiłem, opiłków brak, przebieg auta bliżej nie określony, licznik był cofany o około 150 tyś km przez handlarza, (znalazłem kartkę z wymiany oleju pod gąbką w schowku w podłokietniku, pewnie specjalnie zostawił) aktualny stan licznika 233 tyś.

aprox99 07-12-2016 10:48

Odp: Wtryski co i jak?
 
Jeśli naprawa została wykonana porządnie z nowymioi zaworkami i końcówkami to masz jak nowe wtryski

stecus 07-12-2016 11:16

Odp: Wtryski co i jak?
 
Końcówki wymieniałem później, mają przejechane około 30 tyś km mniej niż zaworki, silnik brzydko pracował, było słychać metaliczne stuki przy lekkim dodawaniu gazu. Zaworki i końcówki założyłem oryginalne Delphi. Po wymianie końcówek, fachowo rozpylaczy, silnik zaczął pracować niesamowicie cicho i równo, latem kiedy działa wiatrak od klimy nie słychać że to diesel, auto zyskało na dynamice w zakresie do 2000 obr/min. Wtryskiwacze z mk3 TDCi są banalnie proste w budowie, ważne aby je czysto poskładać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.