Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177250)

OOstrowski 05-03-2013 08:15

Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
Mam Mondeo MKIV z fabryccznymi LEDami do jazdy dziennej i ostatnio prawa strona padła. Coś szybko... jak na świeży samochód.

Może ktoś z Was miał ten kłopot i wie, który bezpiecznik jest na linii prawego światła LED albo gdzie coś w obwodzie elektrycznym sprawdzić, by wykluczyć inną usterkę niż walnięte LED?

Z góry dzięki za Wasze sugestie :)

OOstrowski 20-03-2013 15:18

Odp: Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
wymontowałem sobie tego LEDa i działa bez zarzutu, więc mój problem jest zdecydowanie natury elektrycznej.

Wesoly_krk 20-03-2013 18:47

Odp: Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
To za świeży temat z ledami fabrycznymi na forum, mi nie działał lewy tak jak powinien, pojechałem do serwisu na gwarancji i naprawili.

OOstrowski 20-03-2013 19:03

Odp: Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
Cytat:

Napisał Wesoly_krk (Post 1980326)
To za świeży temat z ledami fabrycznymi na forum, mi nie działał lewy tak jak powinien, pojechałem do serwisu na gwarancji i naprawili.

Ja już byłem w serwisie i po dniu dochodzenia, co jest grane, oddali autko mówiąc, że nie mają pojęcia...

Teraz próbuję co nieco sam, a jak nic mi się nie uda, to pójdę do innego serwisu :)

Niezłe jaja w każdym bądź razie.

Wesoly_krk 20-03-2013 19:48

Odp: Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
To coś słaby ten serwis, u mnie 4godziny to trwało zanim znaleźli, ale znaleźli ;)

RS AUTO-RAF 20-03-2013 22:36

Odp: Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
Te fabryczne LED-y są wadliwe zwłaszcza z prawej strony. osobiście już kilka wymieniłem na gwarancji. Wymontuj prawą lampę (reflektor) i nie odpinając kostki od LED-a poprzeginaj ją trochę ale z wyczuciem i zobacz czy bedzie gasła i zapalała się. oczywiście sprawdzanie wykonuj tak aby led był zapalony. Jeśli w trakcie sprawdzianu led zgaśnie lub zacznie migać to znaczy że jest wadliwy. wtedy do ASO i niech wymieniają na gwarancji. jeśli oczywiście jeszcze jest.

OOstrowski 21-03-2013 08:29

Odp: Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
Cytat:

Napisał RS AUTO-RAF (Post 1980541)
Te fabryczne LED-y są wadliwe zwłaszcza z prawej strony. osobiście już kilka wymieniłem na gwarancji. Wymontuj prawą lampę (reflektor) i nie odpinając kostki od LED-a poprzeginaj ją trochę ale z wyczuciem i zobacz czy bedzie gasła i zapalała się. oczywiście sprawdzanie wykonuj tak aby led był zapalony. Jeśli w trakcie sprawdzianu led zgaśnie lub zacznie migać to znaczy że jest wadliwy. wtedy do ASO i niech wymieniają na gwarancji. jeśli oczywiście jeszcze jest.



RS AUTO-RAF, zrobiłem dokładnie jak napisałeś.
Przy wyginaniu potrafi się zapalić, czyli wygląda na walniętą lampę LED.

Gwarancja jeszcze jest, więc powiem im, że wina jest po stronie lampy i niech to wymienią...

Dzięki Ci wielkie za poradę,
Pozdrawiam.

Orzelek 09-04-2013 09:48

Odp: Światła dzienne LED oryginalne - jaki bezpiecznik od nich ?
 
Prawy przedni LED padł.
Wymiana na nowy na gwarancji.

Usterka więc się zdarza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.