Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Świst, gwizd pod maską podczas dodawania gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=265108)

germanka 11-06-2017 11:58

Świst, gwizd pod maską podczas dodawania gazu
 
Witajcie panowie!:one:

Jeśli był już taki temat, to proszę o przeniesienie.
Co prawda jest kilka tematów niżej, ale to nie dotyczy mojego problemu, niestety.

Auto było u mechnika, na kontroli, zmieniłam filtry + oleje, dolano płyn do DPF etc. Od tego czasu auto przejechało jakieś 600km i dopiero po przejechaniu samochodem w trasie 450km, zaczął się taki świst/gwizd pod maską. Jest to tylko i wyłącznie słyszalne podczas dodawania gazu, jazdy powyżej 2tys obrotów, podczas przyśpieszania i jazdy pod górkę. Nie słychać tego podczas jazdy ze stałą prędkością czy podczas załączonego tempomatu albo ruszania na jedynce...:roll:

Podczas postoju zdjęłam pokrywę silnika, nic nie widać na pierwszy rzut oka. Silnik chodzi całkowicie normalnie, nie traci na mocy. Turbina także pracuje jak powinna. Przejechałam kolejne 300 km, świst ciągle słyszalny.

Brzmi to tak, jakby gdzieś uciekało powietrze, bo podczas tych 2000 obrotów świst jest głośny i dosyć go w kabinie słychać (jakby załączyło się nawiew na maxa). Może podczas wizyty u mechanika czegoś nie dokręcili czy jakaś guma sparciała i tyle, nie wiem.

Co to może być?
Jakieś sugestie?
Ktoś pomoże?

Będę wdzięczna za pomoc albo naprowadzenie, jak to sprawdzić i gdzie szukać :oops:

sonicsquad 11-06-2017 12:06

Odp: Świst, gwizd pod maską podczas dodawania gazu
 
rura od intercoolera?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szafarek 11-06-2017 19:19

Odp: Świst, gwizd pod maską podczas dodawania gazu
 
Rezonator.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

germanka 12-06-2017 20:47

Odp: Świst, gwizd pod maską podczas dodawania gazu
 
Panowie, sprawdzałam dzisiaj skąd to może uciekać powietrze i wszystkie węże, gumy są na pierwszy rzut oka dobre.
Jedyne miejsce skąd ucieka powietrze to odma (jak dobrze wywnioskowałam, że tak to się zwie), na zdjęciu poniżej, zaznaczone na czerwono.

https://images83.fotosik.pl/631/ec7a044e475f059bmed.jpg

Może to być to?
Można odkręcić albo zdjęć ten korek (on jest zaślepiony)?
I czy w razie wymiany trzeba zmieniać całość czy można tylko ten sam korek?

Wybaczcie pytania i banalny sposób pisania, ale niestety daleko mi do znawcy silników... :roll:

krzys1968 13-06-2017 03:19

Odp: Świst, gwizd pod maską podczas dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał germanka (Post 2815738)
Można odkręcić albo zdjęć ten korek (on jest zaślepiony)?
I czy w razie wymiany trzeba zmieniać całość czy można tylko ten sam korek?

Wybaczcie pytania i banalny sposób pisania, ale niestety daleko mi do znawcy silników... :roll:

Tu masz link, post pierwszy z fotkami jak to wygląda. Raczej próba otwarcia dekielka koniczyn się ułamaniem zaczepów. Tam jest membrana jeżeli ba była uszkodzona to wtedy odma puszczałaby duża ilości oleju do turbo w przewód gumowy, który idzie od filtra powietrza do turbo. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pejotwroc 13-06-2017 07:19

Odp: Świst, gwizd pod maską podczas dodawania gazu
 
Spróbuj odkręcić korek wlewu oleju i wtedy zobacz czy świst zniknie. Jeżeli tak to ostatnia diagnoza jest trafna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.