Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44500)

krzyspvfr 23-05-2008 18:57

2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
Witam,

marzy mi się od jakiegoś czasu (rodzina z 2 dzieci i żona lubiąca sporo spakować na wyjazd ;-)) Sharan/Galaxy/Alhambra.
Szukając auta w Niemczech znalazłem kilka ciekawych ofert Forda Galaxy z silnikiem 2.3 16V, o mocy 145 KM.
Co to za silnik? warto to kupić? da się bez problemów gazować? Ma Euro 3 czy Euro 4? Rozrząd pasek czy łańcuch?

Boję się wchodzić w V6 ze względu na koszty, na dzień dobry instalacja LPG droższa no i spalanie....

Od razu następne pytanie, o ile dobrze zauważyłem, w Galaxy koło zapasowe jest zamontowane pod autem. Czy da się w to miejsce założyć butlę na LPG?

Dzięki z góry za wszelkie opinie.

tomi98 23-05-2008 19:47

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
Cytat:

marzy mi się od jakiegoś czasu (rodzina z 2 dzieci i żona lubiąca sporo spakować na wyjazd Sharan/Galaxy/Alhambra.
spokojnie dużo klamotów zapakujesz i wygodnie podróżujesz

Cytat:

silnikiem 2.3 16V, o mocy 145 KM.
najbardziej udana konstrukcja do takiego auta
:fcp4

Cytat:

Rozrząd pasek czy łańcuch?
łańcuch, wytrzymuje do remontu silnika, kolega miał 300kkm i jeżdził bez wymiany a jeśli zacznie być słyszalny to kwalifikuje się do wymiany

Cytat:

Czy da się w to miejsce założyć butlę na LPG?
idealne miejsce pod butlę ja mam 62 litry

Użyj szukajki .....znajdziesz wiele ciekawych informacji :fcp7

bary 23-05-2008 21:02

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
A zobacz jak tam dieselki się mają.
Też będziesz zadowolony.

le-mar 23-05-2008 21:20

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
idac tym tropem ..
tez miałem do niedawna dylemat ( mam zagazowanego essa 1,6) - nie ma tańszej opcji na podróżowanie (a raczej powiem przejazd z miejsca a do miejsca b)
postawiłem na tdi i do tego tiptronic ... - to jest dopiero podróżowanie ....
i nie ma !!!! zapasu w pokrowcu ( a na dodatek diesla łatwiej taniej zalać) - ostatnio na tempomacie pojechałem na lotnisko shonefeld ( 330 km tam i z powrotem z zg)
średnie spalanie 6,9 l - troszke szaleństwa na autostradzie - poza tym 100/kmh .
Ile pali gala 2,3 gazu przy automacie i v=100 km/h + klima ?? .
mi sie fuxło - mam 150 kucy i 320 nm - frajda jak cza (wybaczcie chaotyczny styl)

MarcusGawin 24-05-2008 09:17

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
moj na autobanhie spalił ok 8 literków ale trzy osoby na pokładzie +klima i średnia ok.120km/h(w porywach ulańskiej fantazji i zbliżaniu się do granicy w Gorlitz i 180km/h :fcp18 )naprawdę udany silniczek.A dodam iż benzynka w Bieszczadach jest tańsza dla mieszkańców(import Ukraina)i wynosi dzisiaj litr po 3,30zł oczywiście 95PB :fcp29

24-05-2008 12:03

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
Moj VR6 pali 8l benzyny na trasie i ok 8,5 przy takich wiejskich podjazdach. Co przeklada sie na gaz: 12 - 13 trasa/wies 15-16 miasto.
Wszystko z klima auto

poll 24-05-2008 14:18

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
Ja powiem prawdę nie będę pisał bajek bo jesteśmy za duzi na bajki VR6 4x4 pali mi w mieście 16 do 18 za miastem schodzi do 12 na 14 przy 120 do 130 w mieście jak w mieście czasami sie przyspiesza . Oczywiście LPG sekwencja benzynki spali podobnie ponieważ mapę gazu mam ustawioną tak jak benzyny .

24-05-2008 15:50

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
chcesz powiedziec ze nie umiem liczyc ? MFA owszem moze podawac bledne wskazania, ale do cholery wiem ile gazu tankuje ;)

rz 24-05-2008 16:29

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
moj galaxy 2.3 na trasie pali ok 8,5-9l pb na setke. w miescie roznie ale ok 12-13
wszystko na klimie

krzyspvfr 24-05-2008 20:43

Re: Galaxy MK2 2.3 benzyna + ew. LPG, opinie
 
Panowie, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie uzyskałem jedynie informacji o tym, jaką normę czystości spalin spełnia ten silnik 2.3.

Co do diesla to oczywiście takiego chciałem kupic, zwłaszcza że od 8 lat jeżdżę tylko dieslami, ale.... chciałbym wydać na auto max 32-34 tyś zł ze wszystkimi opłatami a znaleźć nie zajechanego diesla z rozsądnym (<200 kkm) udokumentowanym przebiegiem jest... może nie niemożliwe, ale baaardzo trudne. W związku z tym patrzę na benzyniaki, a takiego Galaxy 2.3 16V z roku 2001 można wyrwać za 7500 euro - w naprawdę dobrym stanie. Dodając do tego że ostatnio ON dochodzi do 4,6 i jest droższy niż benzyna, większe prawdopodobieństwo kosztownej awarii (dwumasa, pompowtryski, turbosprężarka) poważnie rozważam zdradę wynalazku Rudolfa Diesla :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.