Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Jak wymienić napinacza pasów. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280279)

gaultier 01-05-2018 07:02

Jak wymienić napinacza pasów.
 
Witam,
Kupiłem jakiś czas temu Fusiona po przejsciach, m.in. brak napinacza kierowcy, świecąca się kontrolka poduszek. Wyświetla kod 12. Kupiłem nowy napinacz, podłączyłem przekreciłem kluczyk w stacyjce i po napinaczu. Wystrzeliło. Wystrzeliło tylko napinacz, reszta poduszek ok.
Jak się dobrego zabrać? Czy wymiana modułu poduszek rozwiąże problem?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Errata 01-05-2018 18:16

Odp: Jak wymienić napinacza pasów.
 
Po stronie kierowcy napinacz zintegrowany jest w zwijaczu pasa bezpieczeństwa. Jest on połączony złączem z modułem poduszek powietrznych, inaczej niż po stronie pasażera.
Ja też tak mam a problem był już na forum.Czy ty masz wersję z instalacją pod fotelem kierowcy?

gaultier 04-05-2018 10:20

Odp: Jak wymienić napinacza pasów.
 
Dzięki za odpowiedź, mam instalacje pod fotelem kierowcy.
Faktycznie przy pasach jest napinacz schowany w słupku. Pierwszy raz się spotkałem z takim rozwiązaniem. Pod fotelem kierowcy wychodzą dwie wtyczki. Jedna do poduszki fotela, myślałem że druga jest od napinacza pasa. W tej od napinacza jest cały czas napięcie.
Myślałem, że ktoś zamiast napinacza założył sztywne zapięcie do pasa.

Kupiłem Ford Scanner, ale nie chce mi się połączyć z modułem poduszek.

Antej 04-05-2018 13:42

Odp: Jak wymienić napinacza pasów.
 
Jaki komnkretnie kabel?
Elm, viaken?
Jaki program forscan, elm-ffn?

Fusion 2004r zbyt gadatliwy nie jest.
Trochę można w nim pogrzebac ale nie tyle co w Focusie.

slawomirro 04-05-2018 14:15

Odp: Jak wymienić napinacza pasów.
 
Cytat:

Napisał gaultier (Post 2974358)
Myślałem, że ktoś zamiast napinacza założył sztywne zapięcie do pasa.

To możliwe, gdy napinacz jest w zwijarce pasa. Były dwie wersje pasów bezpieczeństwa. Jeśli chcesz zadać na sztywno, musisz tamto zmienić.
Samo dawanie na sztywno = ogromne prawdopodobieństwo śmierci w wypadku. Chcesz takie ryzyko podjąć?

gaultier 07-05-2018 07:32

Odp: Jak wymienić napinacza pasów.
 
kabel to Forscan. Kupiłem, bo myślałem, że mi pokaże jak w oplu konkretne miejsce gdzie jest problem, a tu brak komunikacji.

Pierwszy raz spotykam się z patentem, że napinacz po jednej stronie jest przy fotelu, a po drugiej w słupku. Myślałem, że komuś wypaliło napinacz i przełożył sprzączkę z innego samochodu. Napinacz rzeczywiście jest w słupku.

Slawomirro chcę doprowadzić do stanu w jakim wyjeżdżał z fabryki, żadnych patentów, półśrodków. Wkurz mnie fakt, że nie tak prostej rzeczy nie mogę ogarnąć.

Errata 07-05-2018 19:06

Odp: Jak wymienić napinacza pasów.
 
Daj VIN do odpowiedniego działu i zobaczysz wyposażenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.