Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Jaki silnik pod LPG? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49892)

Wojtek11 21-08-2008 17:56

Jaki silnik pod LPG?
 
Witam wszystkich. Robie przymiarki do zakupu Galaxy 99r. i wacham sie miedzy dieslem a bezyna i ewentualnym załozeniem LPG.
Jak sie sprawuja instalki w silnikach galaxy, do jakiego warto zakladać a do jakiego nie, bo do zeteców to chyba niebardzo, przynajmneij taką opinie słyszałem.
Robie rocznie 100 tys km wiec szukam oszczednosci... .
Bede wdzieczny za opinie w tym temacie...

tomi98 21-08-2008 19:59

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
cześć

sam musisz zdecydować, czy TDI czy LPG !!!
mam 2.3 + lpg i chodzi bardzo fajnie, nie narzekam.......rocznie robię ok.20kkm . Autko ma przebieg 255km i spoko na razie tylko eksploatacja + drobna regulacja. Silnik 2.3 ma łańcuch więc odczodzą koszty wymiany rozrządu, ja też miałem dylemat......wybrałem lpg i przy moich przebiegach lpg lepiej się opłaca....nie będę wchodził w szczegóły, bo może rozpetać się burza - nie oto chodzi :fcp4 ja polecam motor 2.3 bo jest idealnie dobrany do tej fury, silnik 2.0 za mały a 2.8 więcej pali :fcp4

ps. poszukaj na forum temat był już wałkowany

D245 21-08-2008 20:52

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
Przy takim planowanym rocznym przebiegu bralbym diesla tyle ze mimo wszystko wolalbym dolozyc /pozyczyc pieniadze i kupic cos mlodszego - jak kupisz diesla z 99 roku to bedzie on mial pewnie z 400 -500 tys realnego przebiegu (z tym ze nie na liczniku , licznik pokazywal bedzie pewnie 150tys :) ) i jak dolozysz mu przez rok 100tys to zacznie sie powoli sypac .Poza tym ja jak mialem auta na lpg to reduktor wytrzymywal ok 50 -60 tys - potem wymiana , wiec ty robilbys powazniejsze remonty instalacji gazowej dwa razy w roku .Kwestia jeszcze gdzie bedziesz jezdzil - jak za granice to wiadomo diesel bezkonkurencyjny.

tomiscorpio 21-08-2008 21:25

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
Cytat:

Napisał D245
Przy takim planowanym rocznym przebiegu bralbym diesla tyle ze mimo wszystko wolalbym dolozyc /pozyczyc pieniadze i kupic cos mlodszego - jak kupisz diesla z 99 roku to bedzie on mial pewnie z 400 -500 tys realnego przebiegu (z tym ze nie na liczniku , licznik pokazywal bedzie pewnie 150tys :) ) i jak dolozysz mu przez rok 100tys to zacznie sie powoli sypac .Poza tym ja jak mialem auta na lpg to reduktor wytrzymywal ok 50 -60 tys - potem wymiana , wiec ty robilbys powazniejsze remonty instalacji gazowej dwa razy w roku .Kwestia jeszcze gdzie bedziesz jezdzil - jak za granice to wiadomo diesel bezkonkurencyjny.

a z zagranice to czemu diesel bezkonkurencyjny? kolejna sprawa to prawde mowiac ja kupi diesla z 2002r to bedzie mial mniej?

Akurat sciagalem znajomego i narazie co widze to te silniki tdi , to na 100 silnikow 10 zrobi 500 tys i jest ok a kolejne 90 to glowice padaja a wycieki juz przy 200 tys są.

marwyk 22-08-2008 06:32

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
za granicą chodzi o dostępność LPG;

tomasz199 24-08-2008 16:55

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
WITKA
Ja mam galaxy 2.0 115KM ghia z zamontowaną sekwencją.Auto mam od 6 miesięcy.Gaz sprawuje się bombowo.Zero różnicy między gazem a benzyną.Sekwencja ma to do siebie że zawsze odpalisz na benzynie i póki się silnik nie rozgrzeje to gaz ci się nie włączy.U mnie tak jest.Jeżeli chcesz galaxy to radziłbym szukać z silnikiem 2.3 bo jednak te 115KM co siedzi u mnie to jest za mało jak na auto ważace prawie 1800kg.Samego gazu to pali mi 10-13litrów.Ja w swojej jeżdzie to jezdżę średnio okolo 100km/h.Benzyne to tnkuje co 1200 km za 50 złych i mi wystarcza.Wybór należy do ciebie!!!

ethan18 26-08-2008 21:46

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
YO Ja mam Forda Galaxy 2.8 V6 benzynka + gaz wersja GHIA i chodzi spoko :) na trasie nad morze a mieszkam koło wrocka spalił prawie 15 litrów (gazu) na 100km. Rocznik 97 :) Ale co do gazu to na mieście potafi czasem zgasnąć na gazie ;) najlepiej wrzucić na gaz jak rozgrzeje sie silnik tak do 70 stopni. Ale autko jest Super ;)

Kowalu 27-08-2008 09:40

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
Cytat:

Napisał ethan18
YO Ja mam Forda Galaxy 2.8 V6 benzynka + gaz wersja GHIA i chodzi spoko :) na trasie nad morze a mieszkam koło wrocka spalił prawie 15 litrów (gazu) na 100km. Rocznik 97 :) Ale co do gazu to na mieście potafi czasem zgasnąć na gazie ;) najlepiej wrzucić na gaz jak rozgrzeje sie silnik tak do 70 stopni. Ale autko jest Super ;)

Mój TDi pali na trasie maxymalnie do 8l/100km wiec nie ma wielkiej róznicy jesli chodzi o oszczednosci. To jaki silnik wybrac to kwestia gustu i ewentualnie to który silnik jest tanszy w eksploatacji

KonradVR6 28-08-2008 00:45

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
ja mam 2.8VR6 4x4 automat i pali 14,5 ;D w cyklu mieszanym ;) jak jeździ moja mama potrafi zejść na trasie do 11litrów ale nie wiem jak ona to robi :555: ja bym brał 2.8 vr6 bo nie wiele więcej spali Ci jak 2.3 a zawsze kilka koników pod macha to plus ;P mam sekwencje zamontowana w Belgii póki co rozbiłem tym autem jakieś 7tys km i wszytko w porządeczku :P automat to Duzy komfort , ale to już nie ten temat ;D wiec sie zastanów czy nie brać takiej gabloty.. pozdrawiam i udanego zakupu :fcp2

rciechan 28-08-2008 07:29

Re: Galaxy a LPG , do jakiego silnika najlepiej?
 
Cytat:

Napisał KonradVR6
ja mam 2.8VR6 4x4 automat i pali 14,5 ;D w cyklu mieszanym ;) jak jeździ moja mama potrafi zejść na trasie do 11litrów ale nie wiem jak ona to robi :555: ja bym brał 2.8 vr6 bo nie wiele więcej spali Ci jak 2.3 a zawsze kilka koników pod macha to plus ;P mam sekwencje zamontowana w Belgii póki co rozbiłem tym autem jakieś 7tys km i wszytko w porządeczku :P automat to Duzy komfort , ale to już nie ten temat ;D wiec sie zastanów czy nie brać takiej gabloty.. pozdrawiam i udanego zakupu :fcp2


dobrze mówi ;) choć przy moim stylu jazdy nie potrafię zejść poniżej 13l na trasie ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.