Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Gwizd z pod maski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145247)

daareccki 02-12-2011 14:58

Gwizd z pod maski
 
Posiadam transita silnik 2,2 puma przy przyspieszaniu jak dojdzie ok.2tys obrotow zaczyna sie gwizd taki jak bym gwizdkiem gwizdal .Moze ktos mialy taki przypadek?

53007675 02-12-2011 15:02

Odp: Gwizd z pod maski
 
miałem taki przypadek i była nieszczelność między turbiną a kolektorem ssącym.-powietrze uciekało bokiem -uszkodzony wąż........pewnie nie masz też mocy...

daareccki 02-12-2011 19:26

Odp: Gwizd z pod maski
 
Auto ma moc i nawet turbo jest zmienione problem pozostaje w chyba szukaniu dziury w calym

ziemek56 02-12-2011 19:41

Odp: Gwizd z pod maski
 
Cytat:

Napisał daareccki (Post 1746698)
pozostaje w chyba szukaniu dziury w calym

raczej na ssaniu - przed turbiną lub w niej samej. Gwizd znaczy nieszczelność b. mała.

daareccki 02-12-2011 19:44

Odp: Gwizd z pod maski
 
co i proponujecie? Gosciu juz mnie naciagnol na wymiane turba wiec pewny jestem ze jest one ok na 100% wczesniejsze tez tej dobre wiec odsprzedam. Ale w czym szukac ? wezach? kolektoe sacy? jakas dobra podpowiedz

demoneczek 02-12-2011 21:43

Odp: Gwizd z pod maski
 
Cytat:

Napisał daareccki (Post 1746706)
co i proponujecie? Gosciu juz mnie naciagnol na wymiane turba wiec pewny jestem ze jest one ok na 100% wczesniejsze tez tej dobre wiec odsprzedam. Ale w czym szukac ? wezach? kolektoe sacy? jakas dobra podpowiedz

Wszystkie gumowe przewody miedzy turbo a kolektorem ssącym szczególnie kolanka od wew strony. Reszte układu też nie zawadzi looknąć. Ja miałem pękniete kolanko przy samym kolektorze ssącym i powyżej 2tyś obr był taki gwizd że aż się ludzie na ulicy oglądali. A utraty mocy nie zauważyłem przy tej nieszczelności.

wojtekjanus 02-12-2011 22:10

Odp: Gwizd z pod maski
 
Turbo wchodzi na obroty zależnie nieco od energii spalin, a nie dokładnie proporcjonalne do obrotów silnika. Tak więc - jeżeli gwizd jest stale taki sam przy takich samych obrotach (niezależnie od tego czy silnik jest przegazowany na luzie, czy przyspiesza na biegu) - to szukałbym przyczyny w którymś z agregatów napędzanych od silnika - alternator, pompa vacu, pompa wodna, rolki napinacza i pośrednia, koło klimy itd. - a nie w turbinie i w dolocie. Któreś łożysko może gwizdać...
Jeżeli gwizd jest raczej zależny od obciążenia turbiny i występuje przy nieco zmieniających się obrotach silnika - to szukałbym przyczyny w turbinie i w nieszczelnościach dolotu...

WRT 03-12-2011 19:56

Odp: Gwizd z pod maski
 
A ja bym sprawdził uszczelkę na kolektorze wydechowym, u mnie tak gwizdało w pewnym zakresie obrotów też myślałem że turbina siada.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.