Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Problem Fiesta Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=9301)

vandan 07-12-2005 10:14

Problem Fiesta Diesel
 
Witam
Mam problemy z porannym uruchomieniem silnika w temp. około 0.
Co prawda w końcu zapali, ale rozrusznik musi trochę pokręcić.
Rozrusznik jest sprawny-byłem u elektryka.
Świece żarowe - dobre, na zasilaniu pompy wtryskowej jest zaworek zwrotny.
Sprawdziłem ciśnienie w cylindrach - 20 Atm na wszystkich cylindrach - to chyba trochę mało?
Jeszcze jedno pytanie czy stopień sprężania zależy od modelu silnika czy we wszystkich silnikach Diesla jest podobny (np.Fiesta 1.8D i Eskort 1.6D) ?

Fordon 08-12-2005 06:45

A jak odpalasz to kierujesz sie gasnaca kontrolka czy pstryknieciem przekaznika??? bo ta kontrolka to bubel... do tego sprawdz czy gdziesz nie lapie ci powietrza... tj. przelewy lub na filtrze przy odpowietrzniku... w zaleznosci od rocznika byly 2 rodzaje filtrow paliwa... miedzy 89-93 byl z takim plastikowym koreczkiem i tam tez moze lapac powietrze... ale jak jest w nowszych dokladnie nie wiem... :)

Pozdrawiam

vandan 08-12-2005 07:20

Witam
Objawy są takie że problemy z zapaleniem nie są za każdym razem.
Nieraz w temp ok. zera zapala od razu, a nieraz rozrusznik pracuje z przerwami kilka minut by silnik zaskoczył. Zauważyłem, że gdy przy rozruchu dodaje gazu - częściej są problemy.
Zapalam po 2-krotnym grzaniu świec i pstryknięciu przekaźnika.
Jeśli chodzi o łapanie powietrza - muszę sprawdzić przelewy (w sumie jak to sprawdzić-nic nie cieknie?).
Bo na zasilaniu dziś rano sprawdzałem (mam przezroczyste przewody) i przed zaworkiem zwrotnym powietrza nie ma, tak samo jak na przewodach dochodzących do filtra paliwa (a jest on usytuowany najwyżej). I dzisiaj zapalił od razu (temp +2 C).

Jeszcze raz ponawiam pytanie pytanie czy stopień sprężania zależy od modelu silnika czy we wszystkich silnikach Diesla jest podobny i jakie ono powinno być? Kolega robił remont silnika (Eskort 1.6D) i po remoncie ma ciśnienie takie jak ja w Fieście 1.8D (czyli 20Atm na wszystkich cylindrach). Wiem, że pomiar zależy od akumulatora - ale ewentualnie wtedy niech mechanik się tłumaczy.

Pozdrawiam

Fordon 08-12-2005 08:00

Nie zawsze musi cieknac... z przelewow zeby wtrysk sie zapowietrzyl... wystarczy kupic 1m przewodu przelewowego najlepiej KAGER-a koszt to okolo 10 zloty a wymienic mozna samemu... wymien na rozgrzanym silniku szybciej zaskoczy tylko uwazaj zeby sie nie poparzyc... w fordach jest taki sam stopien sprezania (jednostki wolnossace)

rastaleon 07-01-2006 23:32

Cytat:

Napisał vandan
Sprawdziłem ciśnienie w cylindrach - 20 Atm na wszystkich cylindrach - to chyba trochę mało?

Zdecydowanie za mało. Nominalnie w 1.8 D i w 1.6 D jest ok 31, 32 atm. masz pierścionki do wymiany i znów zacznie palić jak nowy. A swoją drogą, to jaki masz przebieg? Bo ja mam ponad 500 tyś km w moim escorci i sprężanie 28 na dwóch cylindrach i 29 na kolejnych dwóch.

[ Dodano: 2006-01-08, 00:34 ]
Cytat:

Napisał vandan
Jeszcze raz ponawiam pytanie pytanie czy stopień sprężania zależy od modelu silnika czy we wszystkich silnikach Diesla jest podobny i jakie ono powinno być? Kolega robił remont silnika (Eskort 1.6D) i po remoncie ma ciśnienie takie jak ja w Fieście 1.8D (czyli 20Atm na wszystkich cylindrach). Wiem, że pomiar zależy od akumulatora - ale ewentualnie wtedy niech mechanik się tłumaczy.

To chyba mu zarżnęli silnik a nie remont zrobili ?!?!?!?!

vandan 09-01-2006 06:54

Problem się wyjaśnił. Mechanik u którego sprawdzałem ciśnienie miał ciśnieniomierz bez legalizacji. Tylko dlaczego on takim sprawdza?!? - chyba by namówić kogoś na remont silnika :lol:
Ciśnienie u innego mechanika na legalizowanym ciśnieniomierzu było na wszystkich cylindrach około 30 Atm. - więc OK.
Problemy z porannym zapalaniem były spowodowane cieknącą pompą wtryskową.
Po jej wymianie wszystko jest OK.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.