Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Jak sprawdzić czy i kiedy nowy rozrząd ecoboost 1.0 120KM? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339270)

Walux 07-02-2024 23:01

Jak sprawdzić czy i kiedy nowy rozrząd ecoboost 1.0 120KM?
 
Podobno to temat rzeka ale ja osobiście albo nie umiem odnaleźć albo znajduje ogólniki w tym zakresie, że dużo roboty i dużo kasy.
Kupiłem auto sprowadzone, które ma nabite 133000km, ale ma już skończone 10 lat. Wedle producenta rozrząd powinien być zrobiony po przejechaniu 240000km lub 10 latach.
Niestety nijak nie idzie znaleźć informacji czy było cokolwiek robione z rozrządem - auto serwisowane regularnie, ale bez konkretnych wpisów w książkę serwisową, a polskie autoryzowane serwisy twierdzą że nie mają w systemie podglądu co było dokladnie robione. Jedyne co autoryzowany serwis był w stanie powiedzieć, to to że u nich taka przyjemność 8500 zł.
Mając na względzie przebieg który nie łapie się do wymiany i wiek który już się łapie, to czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy należy zrobić rozrząd? Czy sprawny mechanik jest to w stanie organoleptycznie sprawdzić, czy ze względu na wiek auta nie ryzykować?

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Antej 08-02-2024 05:25

Odp: Jak sprawdzić czy i kiedy nowy rozrząd ecoboost 1.0 120KM?
 
Robić bezwzględnie.

Walux 09-02-2024 20:06

Odp: Jak sprawdzić czy i kiedy nowy rozrząd ecoboost 1.0 120KM?
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Tak zrobię, już umówione z mechanikiem.

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

krzysztofSJZ 09-02-2024 21:30

Odp: Jak sprawdzić czy i kiedy nowy rozrząd ecoboost 1.0 120KM?
 
Cytat:

Napisał Walux (Post 3484236)
Wedle producenta rozrząd powinien być zrobiony po przejechaniu 240000km lub 10 latach.

Ford już sam się przyznał że 240 tyś km. to fikcja i nalezało by skrócić do 145-150 tyś. km. w moim przypadku 130 tys. nabite wymieniłem, między innymi z powodu jak obejrzałem pasek po 160 tyś z forda kuriera 2,0 ecoblue, wyglądał strasznie cała góra tzn. grzbiet paska miejscami złuszczony, marnie wyglądał w sumie tak jakby miał się zaraz rozlecieć, smok w misce zatkany w 30-40 %, nie czekałem na nic umówiłem się na wymianę i tu miłe zaskoczenie pasek rozrządu wizualnie wporządku, smok czysty, miska olejowa też czysta bez opiłków z paska itp. jedyne co to był już rozciągnięty, nie mam jak porównać o ile bo jakoś nikt nie wie ile taki pasek nowy ma po obwodzie a ja nowego nie miałem w ręce.
tak więc najlepiej wymienić jak nie znasz auta do końca, w twoim silniku chyba jest mokry pasek, a żaden mechanik nie powie ci czy masz jeszcze jezdzić, chyba że samobójca

Rafał A.(antek) 10-02-2024 11:36

Odp: Jak sprawdzić czy i kiedy nowy rozrząd ecoboost 1.0 120KM?
 
Wg mojej opinii 120 - 140 tkm dla tego paska to max. Później śmieci z paska zatykają smok. Oczywiście są wyjątki, ale nie wiesz to po co ryzykować.
10 lat tym bardziej.

Grzegorz2404 25-02-2024 19:52

Odp: Jak sprawdzić czy i kiedy nowy rozrząd ecoboost 1.0 120KM?
 
Ja wymieniałem przy przebiegu 85k i 7 latach. Pasek nadawał się już do wymiany. Może nie był poszczepiony ale był bardzo twardy i żęby przy zgięciu paska były już z widocznymi pęknięcia na zębach. Mnie wymiana u mechanika kosztowała 2700 zł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.