Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87318)

kowal2799 29-12-2009 10:08

Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
Witam!
Mam problem z nawiewem. Chodzi o prędkość wiatraka. Jak jest zimny i go włącze to nawet działa na wszystkich biegach (1-4) i we wszystkich kierunkach, ale po pewnym czasie jak sie nagrzeje przestaje się kręcić, na obiegu wewnętrznym tak samo. Wyłączam nawiew na parę chwil na kropę i po ponownym włączeniu znowu działa, tylko przez chwilę i znów przestale kręcić. Pomóżcie, co może być nie tak

pawel798 29-12-2009 13:42

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
najprawdopodobniej masz zepsute sterowanei mialem kiedys to samo. niewiem jak sie nazywa to urzadzonko ale sa tam takie male sprezynki i one sie nagrzewaja jezeli jest juz przegrzana to wtedy wariuje. Z tego co pamietam to chyba mam jedno takie gdzies, wiec jezeli bys chcial to pisz na pw albo na gadu 1771066 caly czas na niewidoku

kowal2799 30-12-2009 11:11

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
W którym miejscu się to znajduje? i jak ewentualnie można zbadać czy to jest przyczyną?

pawel798 30-12-2009 14:44

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
to sie znajduje pod deska rozdzielcza przy tym wentylatorze. Ale jezeli ci wariuja obroty i pozniej przestaje dzialac to to jest to. u mnie byly te same objawy a pozniej wogole nie dzialaly obroty na 3 i 4 tylko 1 i 2 dzialalo.

dempsej 30-12-2009 16:12

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
Typowy objaw kończących się szczotek w silniczku wentylatora. Miałem to samo u siebie jak zimny było OK a jak się tylko zagrzał trochę to cisza zero nawiewu. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu po jakimś czasie działał znowu ale tylko chwilę. Po wymianie szczotek których praktycznie już nie było :) jak ręką odjął.

kowal2799 31-12-2009 12:15

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
A te szczotki są wymienialne? I jak wyjąć ten silnik, chciałbym to sprawdzić na chwili wolnego

maciekevi 31-12-2009 14:11

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
Jak wymienić te szczotki? macie jakieś fotki?;D

kowal2799 02-01-2010 11:10

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
Miałeś racje "dempsej" sprawdziłem i prawie nie ma już szczotek. Teraz pytanie gdzie kupiłeś te szczotki, masz jakiś link, czy może w sklepie?

kowal2799 11-02-2010 13:07

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
Definitywnie to była wina szczotek. Wymieniłem je i wszystko gra.
Temat uważam za zamknięty.

white999 22-02-2010 16:15

Odp: Wentylator nagrzewnicy wieje jak chce
 
hm może ktoś powiedzieć jaki to jest rozmiar szczotki ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.