Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] zablokowane przednie drzwi pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88843)

charzo 15-01-2010 20:00

zablokowane przednie drzwi pasażera
 
Witam zablokowały mi się przednie drzwi od strony pasażera i nie mogę ich otworzyć ani z kluczyka ani pilotem, wszystkie drzwi sie ładnie otwierają a te się zamknęły i koniec. Posiadam centralny z podwójnym ryglowaniem, dlatego nie mogę ich otworzyć nawet od środka. Ma ktoś jakiś pomysł jak je otworzyć i co może być przyczyną?

shapyr 15-01-2010 20:23

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
A może prozaiczna sprawa i zwyczajnie przymarzły do uszczelki?

charzo 16-01-2010 22:35

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
Niestety nie, coś jest na 100% z centralnym, całą noc stoi w garażu i dalej nic zablokowane, a jak zamknięte to nawet nie mam jak się dostać do wnętrza drzwi.
Jak można otworzyć drzwi z zablokowany zamkiem od zewnątrz i wewnątrz?

charzo 17-01-2010 18:40

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
nie ma nikt pomysłu jak otworzyć drzwi bez łoma ?

leone 18-01-2010 19:55

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał charzo (Post 1335477)
nie ma nikt pomysłu jak otworzyć drzwi bez łoma ?

tylko dobry elektryk ,odłączyć centralkę centralnego zamka i spróbować podłączyć sam siłownik w kolejności pierwszy podwójnego a potem pierwszego zamknięcia.

tomwiech 18-01-2010 21:42

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
U mnie zablokowały sie tylne drzwi po tej samej stronie i muszę cie ostrzec do dziś nie udało mi sie ich otworzyć ponadto przez to uszkodzenie padły mi wszystkie centralki w innych drzwiach wiec póki co ściągnij tapicerkę i wypnij kabel z centralnego ja sobie całą robotę zostawiłem na wiosnę ponieważ są to tylne drzwi a zamek centralny jest mocno zabudowany więc trzeba się będzie nieźle namęczyć z rozpieprzaniem, mnie nie udało sie to żadnymi cięgnami drutami wpychaniem itp. trzy dni się bawiłem i nic!
A propos, elektryka co on zrobić może jeśli silniczek sie spali chyba ze przewód pękł ale to sam możesz sprawdzić !

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

charzo 18-01-2010 21:56

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał tomwiech (Post 1336679)
U mnie zablokowały sie tylne drzwi po tej samej stronie i muszę cie ostrzec do dzis nie udało mi sie ich otworzyć ponadto przez to uszkodzenie padły mi wszystkie centralki w innych drzwiach wiec puki co sciągnij tapicerke i wypnij kabel z centralnego ja sobie całą robote zostawiłem na wiosne poniewaz są to tylne drzwi a zamek centralny jest mocno zabudowany więc trzeba się będzie nieżle nameczyć z rozpieprzaniem, mnie nie udało sie to żadnymi cięgnami drutami wpychaniem itp trzy dni śię bawiłem i nic!

"ściągnij tapicerke" :) dawno bym to zrobił ale przy zamknietych drzwiach nie ma jak :)

tomwiech 18-01-2010 22:15

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał charzo (Post 1336696)
"ściągnij tapicerke" :) dawno bym to zrobił ale przy zamknietych drzwiach nie ma jak :)

ja sciągnołem tapicerkę w tylnyc drzwiach sciągając wszystkie plastiki dookoła i używając roznych śrubokrętów niektóre niestety musiałem przerobić!

Jędrek1964 19-01-2010 13:11

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
Znalazłem podobny temat, moze to pomoże w odblokowaniu drzwi.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bulkad 09-09-2010 21:35

Odp: zablokowane przednie drzwi pasażera
 
Witam!
Właśnie jestem świeżo po takiej awarii. Tyle że u mnie zablokowały się drzwi kierowcy w Mondeo MK I. Wyszedłem z dzieckiem do przedszkola, oddałem córkę pod opiekę, biegnę do auta, bo zaraz sie spóźnię do roboty - nie mogę otworzyć drzwi! Wskakuję od strony pasażera, ale od środka tez się nie da. Próbuję po pracy kilka razy od wewnatrz i z zewnątrz - nic!
Szlag mnie trafił! Czytam forum - porada: "zdejmij tapicerkę", a to właśnie największy problem.
Nie jestem mechanikiem więc jadę do gościa, który ponoć jest sprytny. "Mondeo" ma w 1 paluszku! Facet mówi- nie da się, wytniemy tapicerkę, wybierzesz sobie inną, mamy rochę części do tego auta, ale twoja nietypowa. A jak chcesz, to wytniemy słupek i dostaniemy sie do zamka a potem się pospawa....
Co za gość! Kupiłem u niego 2 zamki (bo są na 4 lub 6 pinów, a ja nie wiedziałem jaki mam) za 100 zł i jade szukać innego.
Koleś, do którego trafiłem popatrzył, otworzył drzwi od strony pasażera, wziął drucik, powyginał, pomyślał. Mówi: "wpadnij za 2 godzinki i będzie zrobione".

Zrobił, zadzwonił, wziął 100 zł za robotę i oddał mi te 2 zamki które przywiozłem.

A jak zrobił? Ściągnął tylne drzwi, zamek miał prawie na wierzchu, podważył drucikiem, otworzył drzwi, zdjął tapicerkę i .... wpiął kostkę od centralnego w zamek ;)
Po prostu się wypięła... Pospinał kable obejmami, żeby więcej szyba o nie nie haczyła i po sprawie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.