Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Po wymianie przedniej szyby nie działa elektryka drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191107)

pawel_miaso 06-10-2013 10:30

Po wymianie przedniej szyby nie działa elektryka drzwi kierowcy
 
Szanowni Państwo, wymieniono mi w autoryzowanym serwisie (od szyb) szybę przednią (w piątek), po wymianie nie mam oświetlenia w kabinie i co gorsza, nie działają przyciski w drzwiach od strony kierowcy... opuściłem szyby z kluczyka no i nie mogę ich ponieść, jest niedziela, jestem w drodze, do serwisu od szyb daleko (zresztą otwarty w poniedziałek), 3 szyby podniosłem przyciskami w drzwiach, ale szyby od strony kierowcy nijak podnieść nie mogę... co robić?

kolopeter 06-10-2013 11:39

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Pilotem nie możesz?może odlacz aku na pół h. Pod obudowa słupka przy szybie są jakieś kable.sciagnij obudowe i zobacz czy nie są uszkodzone.

Karol9 06-10-2013 12:35

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Kilka tygodni temu mialem podobną sprawe w moim maxiu.
Auto stało na parkingu kilka godzin w słońcu. Przyszedłem i z kluczyka opuścilem szyby i zadzwonił telefon i rozmawiałem przez ok 15 minut. Wsiadłem i chciałem otworzyć lusterka bo tez były złożone no i nic nie działa. Lusterka nie działają i szyb nie idzie ruszyć. Wysiadłem i zamknąłem i z kluczyka zamknęły sie tylko 3 szyby - kierowcy nie. Znów go otworzyłem i otworzyłem drzwi i znów nic ani lusterka ani szyby. Byłem jakieś 200 km od domu i nie bardzo mi się usmiechało jechać bez lusterek bocznych i z otwartą szybą :-)
Znów zamknąłem i otworzyłe i uruchomiłem silnik ale lusterka i szyba ani drgnie. No to go znów go wyłączyłem i zamknąłem i tak kilka razy zrobiłem za każdym razem sprawdzając czy działaja lustra i szyba i w sumie zrezygnowany kilkoma próbami i psiocząc na moje autko wsiadłem i ........... wszystko zadziałało :-)
Nie wiem co było powodem w moim przypadku ale myslę, że to nie jest w Twoim przypadku wymiana szyby.
Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafilo w sumie po raz pierwszy z elektryką czy elektroniką - pomijając samowłączający się kierunkowskaz, który został własnoręcznie naprawiony.

pawel_miaso 06-10-2013 12:49

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Dziękuję za informacje i odzew, ewidentnie, nie wiem jak ale na pewno ma to związek z wymianą szyby, zaraz przed podjechaniem do warsztatu byłem na mcdrive i kupowałem kawę, przez szybę od strony kierowcy, po wyjechaniu z warsztatu chciałem przetrzeć lusterko, opuszczam szybę... no i nic się nie dzieje, czegoś nie podpięli? coś mogli spalić, nie działa też czujnik deszczu (ten sam który był wcześniej bo go przełożyli na nową szybę)... ale przede wszystkim... jak podnieść tą cho...ną szybę... z pilota da się je tylko opuścić, włącza się ryglowanie drzwi i można je odryglować...

petrus1 06-10-2013 13:18

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Cytat:

Napisał pawel_miaso (Post 2086176)
z pilota da się je tylko opuścić

Skoro z pilota da się opuścić to sprawdź czy da się podnieść. Tak samo jak przy opuszczaniu przytrzymaj chwilę dłużej pilot - ale zamykanie :wink:

pawel_miaso 06-10-2013 13:23

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Oczywiscie sprawdzałem czy da sie podnieść, używam tej opcji ( podnoszenie i opuszczanie z pilota) na codzień , da się opuścić ale się nie podnoszą... Więc pozostałe szyby podniosłem ręcznie z przycisków w poszczególnych drzwiach, a w drzwiach kierowcy nic, przyciski nie działają...

petrus1 06-10-2013 13:35

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
No to chyba zostaje tak jak pisał "kolopeter" zrobić reset i odłączyć akumulator. Wcześniej sprawdziłbym, czy nie wyrzuca na zegarach jakichś błędów no i czy np. pod lusterkiem wszystkie połączenia, szyby (masa - dwa czarne przewody), czujnik zmierzchu. Przewody pod osłonami słupków też można sprawdzić.

pawel_miaso 06-10-2013 13:42

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Na zegarach błędów nie wyrzuca, pod lampkami w podsufitce masę sprawdziłem, bezpieczniki wszystkie sprawdziłem, kabli w słupkach nie sprawdzałem bo nie wiem jak do tego podejść ( tam upatruję problemu...) odłączyłem aku. na chwilę, ale chyba za krótko, więc odepnę na dłużej... Tylko na ile będzie dobrze?

greegi 06-10-2013 15:46

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Cytat:

Napisał Karol9 (Post 2086173)
... Byłem jakieś 200 km od domu i nie bardzo mi się usmiechało jechać bez lusterek bocznych i ...

Bez przesady.
Zawsze można lusterka ręcznie rozłożyć do normalnej pozycji. Nie siejcie paniki bez potrzeby

eclipse 06-10-2013 19:05

Odp: Po wymianie przedniej szyby problem z elektroniką
 
Cytat:

Napisał pawel_miaso (Post 2086204)
kabli w słupkach nie sprawdzałem bo nie wiem jak do tego podejść ( tam upatruję problemu...)

W słupku idą kabelki , złap za uszczelkę i zesuń ją będzie dostęp do tych kabelków ew delikatnie odchyl obudowę słupka jest na zatrzaski .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.