Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Stuki pod maska na zimnym (nagranie) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233206)

mocdyfer2 05-11-2015 18:38

Stuki pod maska na zimnym (nagranie)
 
Eh a już myślałem ze ogarnąłem forda a tu znowu kolejna nowość. Jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu i dodawaniu gazu słychać stuki, w kabinie również szczególnie podczas obciążenia. Po kilku minutach ustaje lub praktycznie tego nie słychać. Filtr i olej zmieniłem ale nadal to samo. W filmie jakoś tak ciszej to jest nagrane ale powinno być do wychwycenia tzn. rodzaj tego dźwięku podczas dodawania gazu.
Na zimnym
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po chwili pracy, jakaś 1-2 minuty.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ktoś ma pomysł co to może być ?. Samochód normalnie jeździ, płyn chłodniczy i olej ok. Mam wrażenie że gdzieś to koło cewki i egr wali ale to może być złudzenie.

Bogos 05-11-2015 22:15

Odp: Stuki pod maska na zimnym (nagranie)
 
A mi się wydaje że ci klawiatura gra. Zobacz na stan paska rozrządu i jego napięcie.

krystian1410 06-11-2015 07:59

Odp: Stuki pod maska na zimnym (nagranie)
 
Cytat:

Napisał mocdyfer2 (Post 2479697)
Filtr i olej zmieniłem

Cytat:

Napisał Bogos (Post 2479845)
klawiatura gra.

jaki olej wlałeś?

mocdyfer2 06-11-2015 15:20

Re: Odp: Stuki pod maska na zimnym (nagranie)
 
Cytat:

Napisał krystian1410 (Post 2479903)
jaki olej wlałeś?

Ford 5w30 z oryginalnym filtrem. Taki był lany od kilku lat.
Po rozgrzaniu też brzęczy jak na filmach tylko ciszej, po zbadaniu raczaj bym obstawiał okolice silnika koło cewki-przepustnicy, w tą stronę. Eh co za marka niema dnia bez przygody, ciągle coś. Jedyny plus że grat mało warty i zawsze można go zważyć za 600zł. Szkoda tylko ze ostatnio włozyłem ze 800zł na części. Robocizny nie licze bo sam robiłem. Ale tak to jest w wiekowym bolidzie, tym bardziej jak sie go niema od nowości.

Gori 06-11-2015 18:06

Odp: Re: Odp: Stuki pod maska na zimnym (nagranie)
 
Cytat:

Napisał mocdyfer2 (Post 2480114)
po zbadaniu raczaj bym obstawiał okolice silnika koło cewki-przepustnicy,

tylko tam nic nie ma z tyłu silnika co może brzęczeć, tylko alternator z tyłu jest.

w jakim stanie masz Układ wydechowy?? w tym miejscu pod silnikiem jest plecionka może masz już pękniętą.

mocdyfer2 16-11-2015 18:17

Odp: Stuki pod maska na zimnym (nagranie)
 
Wydechowy jest ok. Ewidentnie wali jak przykładam ucho koło cewki tak przy pokrywie w tym rejonie i dodaje gazu (pokrywa-cewka-egr), od strony rozrządu dużo słabiej słychać. Dodatkowo czym większe obciążenie tym bardziej to słychać, np. jazda na wstecznym lub 1 i 2 jak jest zimny w zakresie niskich obrotów. Bez dodania gazu lub na wyższych obrotach nie słychać tego raczej lub dźwięk może jakoś się zlewa. Dźwięk pojawił się z dnia na dzień. Jakiś innych objawów nie uświadczyłem poza losowymi spadkami obrotów na luzie podczas jazdy do 500-600 rpm i powrocie po zatrzymaniu, ale to jest temat rzeka, co to powoduje. Może jeszcze w wolnej chwili wykręcę świece (są praktycznie nowe) i sprawdzę czy coś z nimi się nie porobiło, dokręcone są na pewno ba mam klucz dynamometryczny i sprawdzałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.