Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wymiana lamp na full led statyczne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305055)

mariotg51 14-01-2020 21:57

Wymiana lamp na full led statyczne
 
Witam. Zastanawiam się, czy w focusie wersja Titanium można wymienić lampy przednie na full ledy statyczne. Obecnie są założone lampy halogenowe z ledami do jazdy dziennej. Czy ktoś orientuje się ile może kosztować taka operacja?

B4Bci4 z Bydzi 14-01-2020 23:49

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
oprócz wyglądu, to raczej nie popisali się z funkcjonalnością LED, jak jeździsz dużo po mieście to jeszcze obejdzie, a tak to padaka

yataz 15-01-2020 07:19

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Cytat:

Napisał B4Bci4 z Bydzi (Post 3213069)
oprócz wyglądu, to raczej nie popisali się z funkcjonalnością LED, jak jeździsz dużo po mieście to jeszcze obejdzie, a tak to padaka

Dlaczego padaka? Mam Ledy statyczne i to jest dzień do nocy w porównaniu do świateł halogenowych. W poprzednim (nowym) aucie miałem xenony i również świeciły gorzej od tych LED-ów.

mariotg51 16-01-2020 14:51

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Dziękuję za opinie ale interesuje mnie czy istnieje taka techniczna możliwość bez grzebania w elektryce pojazdu. Po prostu wyciągam lampy halogenowe, podpinam ledy statyczne i wszystko działa.

boncio 16-01-2020 15:01

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Cytat:

Napisał yataz (Post 3213105)
xenony i również świeciły gorzej od tych LED-ów

Serio? To co to były za ksenony? Chyba te 25W/2000lm. No chyba, że piszesz o bielszej barwie ledów, czyli złudzeniu jasności lub ksenonach po 80tys km jazdy na nich, to wtedy mają już jakieś 70% strumienia nowych.

Z tego co wiem, to każde ledy w Foce mk4 mają autopoziomowanie i moduł świateł, więc wymiana nie jest P&P.

yataz 16-01-2020 17:53

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Octa 3 przedlift. Xenony skrętne, ze spryskiwaczami, więc raczej powyżej 2000 lm. Auto nowe i przejechało u mnie 60 tys. km, więc lampy się nie zużyły.

Ogólnie widzę na forum narzekania na led w focusie, ale to chyba głównie kwestia ustawienia, które być może nie jest powtarzalne w każdym egzemplarzu. U mnie zasięg świateł mijania jest w sam raz, większy by oślepiał auta z naprzeciwka. Jasność świecenia natomiast jest na bardzo wysokim poziomie i nie jest to "złudzenie jasności".


Cytat:

Napisał boncio (Post 3213609)
Serio? To co to były za ksenony? Chyba te 25W/2000lm. No chyba, że piszesz o bielszej barwie ledów, czyli złudzeniu jasności lub ksenonach po 80tys km jazdy na nich, to wtedy mają już jakieś 70% strumienia nowych.

Z tego co wiem, to każde ledy w Foce mk4 mają autopoziomowanie i moduł świateł, więc wymiana nie jest P&P.


Piktoo 19-01-2020 21:37

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Witam. Mam ten sam problem. Coś ktoś doradzi ?

Andrzej_K 20-01-2020 05:46

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Cytat:

Napisał Piktoo (Post 3214849)
Mam ten sam problem. (...)

"Ten sam", czyli jaki?

Piktoo 20-01-2020 21:16

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Czyli chciałbym wymienić lampy halogenowe na full led

mariotg51 29-01-2020 20:08

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
W salonie nie byli w stanie stwierdzić czy taka zmiana jest możliwa. Zaproponowali wizytę w serwisie aby to sprawdzić. Oczywiście płatną. Nie bardzo chce mi się wierzyć że nie posiadają dokumentacji technicznej do sprzedawanych samochódów w której można by to było sprawdzić ale cóż. Może któryś z forumowiczów pomoże.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.