Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Nie działa klima 2.0tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281586)

Salmooo 30-05-2018 07:22

Nie działa klima 2.0tdci
 
Witam serdecznie.
Wczoraj w poszukiwaniu usterki nie działającej klimy sprawdziłem chyba wszystko. A chłodziarka dalej nie działa.
Fakty
-Klima uruchamia się zawierając piny w przekaźniku działa i sprężarka i wentylator .
-Nie było przekaźnika od klimy jak zaczynałem sprawdzać.
-po włożeniu przekaźnika od klaksonu, sterownik(panel) po włączeniu klima ON nie uruchamia sprężarki. Tak jakby nie dochodził impuls do przekaźnika aby ten wzbudził sprężarkę .
Mechanik po sprawdzeniu miernikiem sugeruje ,że nie idzie masa od panelu sterowania do przekaźnika ?? Cokolwiek to znaczy :)
Macie jakieś pomysły ,proszę o pomoc.

damiank274 30-05-2018 09:36

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
Jeżeli jest to automatyczna klimatyzacja to można sprawdzić błędy w sterowniku klimatyzacji jak również parametry. Może jest problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej a wtedy klimatyzacja może się nie uruchomić.

Salmooo 30-05-2018 10:33

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
Jest to klima 2 strefowa automatyczna.jak sprawdzić błędy w sterowniku? Sprawdzałem w Forscanie sterowanie panelem i podczas gdy klikam na panelu AC ON I AC OF to w forscanie cały czas ze klima of

Artu66 30-05-2018 11:40

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
Ja bym zdemontował sterownik, sprawdził złącza i przewody do nich dochodzące.
Ford ma bardzo "kruche" i cienkie przewody, więc być może coś się "urwało", lub "nie styka" na złączach.

Salmooo 30-05-2018 13:46

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
Rozumiem ,że sterownik to panel do kontroli klimy...
Jak sprawdzić błędy w sterowniku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Demontowałem juz panel są tam 2 wtyczki Sprawdzałem poprawność przewodów i było 👌.
Zastanawia mnie ,który przewód daje sygnał o załączonej klimatyzacji

Gregi86 30-05-2018 16:03

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
mozliwe ze masz problem z zaworem cisnienia, mozesz w Forscanie sprawdzic wartosci,
jest cisnienie w ukladzie?

c-maxic 30-05-2018 22:01

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
Przy wymianie skraplacza na nowy wymieniamy filtr osuszacza?

luki213 01-06-2018 17:29

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
Jezeli klima jest pusta, nie ma czynnika to czujnik nie zalaczy sprezarki. Mniemam ze sprawdzales.

Gregi86 01-06-2018 20:15

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
dlatego zapytalem czy jest cisnienie, jezeli tak to moze cos z samym czujnikiem

Salmooo 05-06-2018 23:04

Odp: Nie działa klima 2.0tdci
 
Panowie jak zewre na krótko w skrzynce bezpieczników pod maską(tak ostatnio zrobiłem z 500km) to klima działa i wentylator również.Mi się wydaje,że problem jest z przesyłem sygnału ze sterownika do przekaźnika.
Wiecie jaki kabelek idzie ze sterownika do skrzyni z bezpiecznikami? Są tam 2 wtyczki i masa przewodów?
Jak sprawdzić w Forscanie czujnik ?
I jak sprawdzić w sterowniku błędy?
Dzięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.