Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120753)

carmamir 24-01-2011 09:51

Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
2 dni temu nagle zacza mi piszcze/szumiec lewy tyl (po lekkim nagrzaniu zawsze teraz szumi, od 40mil zaczyna byc mocniej slyszalny przy 50-70 jest bardziej od szumu opon z przodu (nie ma znaczenia ile obrotow, wazna predkosc).


Czy jest to lozysko czy moze hamulce (wymienione 3mc ale tak dziwnie ze te klocki nie sa do samego srodka docisniete tylko ok. 1cm od srodka czyli tarcza nie jest scieerana przy tym 1cm i tak mysle ze moze to okleina trze (tarcza jest wyczuwalnie nizsza od tego niezcieranego miejsca)...)

A moze cos innego ? Rozumiem ze gdyby wyciekl olej ze skrzyni to by z przodu szumialo (takie wyniki znalazlem na forum ;))


Dzwiek taki nijaki, mam wrazenie jakby np. w oponie strzelil jakis drut i on co 1 obrot wytwarzal dzwiek (chodzi o to ze dzwiek nie jest jednorodny tylko slychac wyraznie jego "rytm" (jednostajny ale slychac jakby cos strzelalo co 1 obrot kola a nie caly czas) )

eddek 24-01-2011 09:54

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Pewnie łożysko i łatwo to sprawdzić.
Podnieś samochód i zakręć kołem - jak będzie szum, to masz odpowiedź.

karloss 24-01-2011 10:09

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Sprawdź oponę czy coś się nie wbiło, może łeb śruby lub kamień dawać taki efekt. Łożysko raczej nie pada z dnia na dzień.
Na końcu sprawdź czy zacisk hamulca się nie zapiekł, mimo że dopiero co robiłeś hamulce.

jareczek1980 24-01-2011 10:22

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
czy natezenie pisku sie zmienia, czy jednostajny ciągle taki sam?

carmamir 24-01-2011 11:43

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Do 25mil nic nie slychac, od 25 coraz bardziej, wiec glosnosc coraz wyzsa wraz ze wzrostem predkosci...

radek170777 24-01-2011 12:02

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Jakiś czas temu wydłubywałem klientowi kamyczek z pomiędzy tarczy hamulcowej, a blaszanej osłony. Efekt podobny do tych opisywanych przez ciebie.


Ale tak to możemy sobie zgadywać w nieskończoność. podnieś auto, zakręć kołem, posłuchaj, odkręć koło zakręć samą piastą posłuchaj i opisz bliżej co usłyszałeś.

carmamir 24-01-2011 12:11

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Bede z tym musiał poczekać kilka dni (praca :/), mam nadzieje koło nie odpadnie ani nic z tych rzeczy ?

mawerikk2 24-01-2011 16:26

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Cytat:

Napisał carmamir (Post 1584079)
Bede z tym musiał poczekać kilka dni (praca :/), mam nadzieje koło nie odpadnie ani nic z tych rzeczy ?

witam raczej nie odpadnie tylko sie zablokować moze miałem podobnie teraz wymieniam piaste, najlepiej podnieść autko i okręcić kolem wtedy bedzie wszystko wiadomo.

SrebnaStrzała 24-01-2011 16:34

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Prawdopodobnie piasta do wymiany, tak jak koledzy piszą... Najlepiej odkręcić koł\ i poobracać tarczę wtedy będzie jasne. Opis jak wszystko zrobić znajdziesz na forum.

Arek8 27-01-2011 19:13

Odp: Piszczy/szumi lewy tyl... Co to ???
 
Witam:)

Mnie również coś piszczało w tyle.. i okazało się że ręczny się zapiekł.. tak dawało że aż felga się nagrzewała.. sprawdź może to samo się dzieje.. Pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.