Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Lozysko czy zacisk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129882)

krislord 01-05-2011 22:28

Lozysko czy zacisk
 
Witam
Jak uważacie co może być przyczyna mojego problemu który dotyczy szumu/tarcia w tylnym kole?
Sprawa o tyle dziwna iż nie trze głośno cały czas. Dziś robiąc ok 100km tarło tylko kilka km po starcie. Później miałem jeszcze wyjazd ok 30 km i po pokonaniu nierównej nawierzchni jak zaczęło trzeć tak cały czas do powrotu szum nie zniknął. Słyszalny przy każdej predkości.
Po wcześniejszej wizycie u mechanika stwierdził iz do wymiany łozysko ale... boje się że wymieni mi łozysko z piastą a szum pozostanie bo okaże się iz jest to nieodbijajacy dobrze zacisk/tłoczek.
Czy łozysko mogłoby trzeć tylko niekiedy czy caly czas? A może jest to łozysko i poprzez luz na kole dociska zacisk i trą klocki?
Jak moge stwierdzic najłatwiej która część jest do naprawy?

Z góry dziękuje za opinie.

TomCat 01-05-2011 22:53

Odp: Lozysko czy zacisk
 
łożysko raczej huczy niż trze, i z reguły czym szybciej jedziesz tym głośniej huczy.
Żeby spróbować sprawdzić łożysko, możesz unieść auto tak żeby koło wisiało swobodnie i poszarp nim i sprawdź czy nie ma luzów góra-dół i na boki. Tak mówią mądre głowy. Chociaż ja miałem tak że luzów nie było a łożysko huczało. No ale sprawdzić możesz.
Jednak jeżeli to ewidentne tarcie to stawiałbym na coś z zaciskiem.

Luk@s 02-05-2011 08:01

Odp: Lozysko czy zacisk
 
Łożysko jest w miarę proste do zdjagnozowania. Jeżeli to łożysko to na łukach odgłos powinien zanikać lub nasilać się w zalezności które koło i w którą stronę jest łuk grogi. Łożysko nie musi mieć luzów żeby huczeć tak jak pisał przedmówca. Jeżeli zacisk nie odbija to koło powinno się grzać.

krislord 02-05-2011 09:16

Odp: Lozysko czy zacisk
 
Sprawdzałem luzy i po ruszaniu kołem gora-dol prawo-lewo są wyszuwalne (kolo sie rusza).
Dziwni mnie tylko to ze nie huczy/trze caly czas. niekiedy jest ok a innym razem (szczegolnie po wjechaniu w nierówność lub dziure) zaczyna mocno trzec.

mustafa 03-05-2011 11:17

Odp: Lozysko czy zacisk
 
Ja sądzę ze to coś z hamulcami. Może klocki się skończyły i tłoczek nie odbija, miałem podobnie. Mogła też się jakś blaszka podgiąć lub coś w podobie. Łożysko swoją drogą jak są luzy to i tak do wymiany.

sro3as 03-05-2011 14:58

Odp: Lozysko czy zacisk
 
kolego jesli miales wymieniane niedawno hamulce z tylu to sobie sprawdz czy dobrze masz zamontowana linke recznego, a jak chlopaki mowia sprawdz ta blaszke na zacisku i tloczek jesli lozysko masz sprawne

Martin13 03-05-2011 18:00

Odp: Lozysko czy zacisk
 
Kolego jak masz luzy na kole to na bank masz do wymiany łożysko.Przerabiałem to ostatnio,raz było słychać mocniej,raz mniej w zależności od ułożenia się łożyska.Wymieniłem łożysko i problem zniknął.Pozdrawiam

jarkmerk 03-05-2011 19:37

Odp: Lozysko czy zacisk
 
Cytat:

Napisał Martin13 (Post 1648562)
Kolego jak masz luzy na kole to na bank masz do wymiany łożysko.Przerabiałem to ostatnio,raz było słychać mocniej,raz mniej w zależności od ułożenia się łożyska.Wymieniłem łożysko i problem zniknął.Pozdrawiam

Witam kolege mam pytanko czy jak jest luz jak piszecie na kole to lozysko jest całe z piasta tak? I to sie wymienia jako cały elemet,dzieki i pozdrawiam




FORD MONDEO MK3 130 KM

bolek-tarnow 03-05-2011 20:57

Odp: Lozysko czy zacisk
 
tak lozysko wymienia sie wraz z cala piasta i tylko takie komplety sa dostepne - polecam SKF

zbyso42200 04-05-2011 10:34

Odp: Lozysko czy zacisk
 
Cytat:

Napisał Martin13 (Post 1648562)
Kolego jak masz luzy na kole to na bank masz do wymiany łożysko.Przerabiałem to ostatnio,raz było słychać mocniej,raz mniej w zależności od ułożenia się łożyska.Wymieniłem łożysko i problem zniknął.Pozdrawiam

... albo niedokręcone koło, po wymianie na letnie opony,
pzdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.