Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Szarpania przy stałej prędkości. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322894)

marcin.szwed 18-08-2021 16:12

Szarpania przy stałej prędkości.
 
Witam wszystkich.
Mam Forda Kuge Mk1 2008r 2.0 diesel i mam problem. Mianowicie chodzi o szarpanie które wystepuje przy stałej prędkości. Były zregenerowane wtryski, w turbo wymieniona gruszka, egr nowy, pompa wtryskowa podmieniona na nową(też szarpało) wszystkie filtry i olej wymieniony, pod kompem żadnych błędów. Mechanik już sam nie wie co jest przycxyna, a jest dobry w tym co robi. Mówi że pirwszy raz ma taki spory problem. Czy miał ktoś coś takiego i może ktoś wie co może być przyczyną jeszcze. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

gutozaur 18-08-2021 18:07

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
A może zadzwonić do ASO do działu mechanicznego i może podpowiedzą, ewentualnie dać do nich na diagnozę ale robić u tego swojego mechanika.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

edi79 18-08-2021 20:13

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
Witam walczem że szarpaniem dość długo efekt żaden. Jeden miesiąc bez szarpania następny z szarpaniem loteria. Brak błędów:(

Speedo 18-08-2021 22:29

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
oszczędzę wizyt w aso i dam ich diagnozę tutaj ZA DARMO - silnik do wymiany ;)

a tak na poważnie to dużo rzeczy wymienionych a o zaworkach brązowych ani słowa - wymienione oba?

marcin.szwed 19-08-2021 06:14

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
Były podmieniane oba i dalej ten efekt

tomaszjan31 19-08-2021 09:37

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
Cytat:

Napisał gutozaur (Post 3362939)
A może zadzwonić do ASO do działu mechanicznego i może podpowiedzą

Kolega z takimi poradami wcale nie pomaga...

edi79 31-08-2021 00:10

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
Witam jakie to dwa zaworki brązowe. Jeden wiem że jest pneumatyczny sterujący pracą turbiny a ten drugi to od czego ?? I gdzie się znajduje.

luckyboy 31-08-2021 13:14

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
Cytat:

Napisał edi79 (Post 3362974)
Witam walczem że szarpaniem dość długo efekt żaden. Jeden miesiąc bez szarpania następny z szarpaniem loteria. Brak błędów:(

Spróbuj przed rozruchem silnika przekręcić dodatkowo kluczyk w stacyjce na pozycję zapłonu. U mnie kiedy tak robię silnik nie szarpie [emoji846]

edi79 31-08-2021 23:55

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3365482)
Spróbuj przed rozruchem silnika przekręcić dodatkowo kluczyk w stacyjce na pozycję zapłonu. U mnie kiedy tak robię silnik nie szarpie [emoji846]

Nie wiem o czyma piszesz o swoim rowerze tam silnika nie ma i na pewno nie szarpie :lol:. Kolego to nie ma znaczenia jak będziesz używał kluczyka przy swojej maszynie :lol:

luckyboy 01-09-2021 05:36

Odp: Szarpania przy stałej prędkości.
 
Cytat:

Napisał edi79 (Post 3365582)
Nie wiem o czyma piszesz o swoim rowerze tam silnika nie ma i na pewno nie szarpie [emoji38]. Kolego to nie ma znaczenia jak będziesz używał kluczyka przy swojej maszynie [emoji38]

Skoro wiesz lepiej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.