Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] szarpanie przy niskiej ilości paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259162)

laraloo 21-02-2017 10:43

szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
Witam,

mam Forda Focusa C-Max z 2004 roku, 2.0 diesel.

Od jakiegoś czasu zauważyłem taką prawidłowość: okres zimowy, mróz na dworze, w sytuacji, kiedy zgodnie ze wskaźnikiem w baku zostaje ok. 1/3 paliwa przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać. Po zatankowaniu do pełna problem mija i znowu pojawia się przy ok. 1/3 baku.

Czytałem, żemozę to byc problem z wytrącającą sie parafiną, ale jest to mo.żliwe, zeby się to tak regualrnie powtarzało?

A może szukac przyczyny gdzie indziej?

Dodam tylko, że jak jak jest więcej niż 1/3 baku to nie odczuwam żadnych problemów w trakcie jazdy.

gimbu 21-02-2017 17:30

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
Jest to możliwe, aczkolwiek malo prawdopodobne w tych czasach przy dobrym paliwie. Choc Jesli tankujesz na lichych stacjach (choc na firmowych tez paliwa potrafia byc słabej jakości). Legendy głoszą zeby wlasnie przy morzach paliwa im więcej w baku tym lepiej. Ja dolewalem dodatku na mrozy tak zapobiegawczo, nawet przy 1/4 i mrozie -10 problemów nie bylo żadnych nawet kiedy nie dolewalen żadnego śwaksu do ropy.

Moze zmien stacje. Spróbuj na 1 potem na innej.

A teraz jak? Mamy juz 5 stopni na plusie z rana. Jesli wytracalo by parafine to tera problem powinien zniknac.

kocio66 21-02-2017 19:56

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
A może przymarza odpowietrzenie zbiornika. Proponuję odkręcić korek wlewu paliwa na chwilę po osiągnięciu połowy zbiornika. To zlikwiduje podciśnienie, o ile to przyczyna szarpania.
Parafina po wytrąceniu okleja filtr i uniemożliwia przepływ paliwa, Gdyby Ci się wytrąciła w zbiorniku raczej by silnik zgasł.

laraloo 22-02-2017 11:52

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
stacja zawsze ta sama BP.

Z tym odkreceniem korku napewno spróbuję.

madamsz 22-02-2017 13:34

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
Z praktyki podobne objawy miałem w różnych przypadkach.
1. Nieszczelność na szybko-złączkach paliwowych (ale tutaj przy różnym stanie paliwa było zapowietrzanie)
2. nieszczelne przewody paliwowe zbiornik-filtr paliwa
3. tak jak kolega pisał problemy z odpowietrzeniem zbiornika (popuszczony delikatnie korek rozwiązuje problem - i jest diagnoza)
4. Zbiornik paliwa ma taką konstrukcję, że jeżeli coś jest w środku (śmiecie) to przy niskim stanie paliwo nie nadąża napływać do zagłębienia, albo blokuje smoka i .... , trzeba wyciągnąć zbiornik wyczyścić - dobra gimnastyka.

Mariusz

laraloo 01-03-2017 05:27

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
kilka dni temu pojawił się znowu ten problem. Zgodnie z Waszą radą odkręciłem korek od wlewu paliwa. Usłyszałem syczenie. Kilka dni minęło i mimo coraz mneijszej ilości paliwa nie ma żadnego szarpania.

Czy faktycznie to zapowietrzenie zbiornika mogłoby być przyczyna szarpania przy dodawaniu gazu?

Czy taki korek się w całości wymienia, czy jakos inaczej wygląda naprawa? Gdzieś słyszałem, że ludzie sobie wiercą malutką dziurkę w korku, aby powietrze miało którędy uciekać.

salom 01-03-2017 08:27

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
Korek musi być szczelny, nie rób dziurki, bo w aucie jest zawór EVAP, i jak w zbiorniku bedzie cos nie tak, jak konstruktor wymyslił, to będzie się cały czas zapalała kontrolka silnika check engine.Choć nie będzie żadnej różnicy w jeżdzie.

madamsz 01-03-2017 08:32

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2759211)
Korek musi być szczelny, nie rób dziurki, bo w aucie jest zawór EVAP, i jak w zbiorniku bedzie cos nie tak, jak konstruktor wymyslił, to będzie się cały czas zapalała kontrolka silnika check engine.Choć nie będzie żadnej różnicy w jeżdzie.

Ja z "popuszczonym" korkiem już 2 lata poruszam się po drogach, i cheka jeszcze nie widziałem, może w wersjach 2.0 coś jest w narzeczu ?

Mariusz

laraloo 01-03-2017 08:38

Odp: szarpanie przy niskiej ilości paliwa
 
O robieniu dziurki nie myślałem, raczej tak jak kolega wyżej napisał "popuścić" korek, ale gdybym chciał to naprawić, to skończy się na wymianie korka, czy to jednak grubsza sprawa?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.