Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135694)

solitary 18-07-2011 21:00

rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
szukałem na forum, ale nie znalazłem podobnego objawu, jeśli taki temat już był - przepraszam...

otóż od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem (nie zawsze), średnio raz na 10 odpaleń jest sytuacja taka, że rozrusznik kręci, słychać jakby taki dźwięk miksera, ale nic poza tym...

w takiej sytuacji najlepiej jest wrzucić 6-stkę, otworzyć drzwi i przesunąć samochód o pół metra... wtedy odpala na dotyk ;)

co to może być? dodam, że już mam objawy padającej dwumasy (stuki) oraz sprzęgła (piszczenie przy wciśniętym sprzęgle), ale te objawy są od około pół roku i wciąż paść nie chce (a czasami już bym chciał, żeby padło w cholerę, wymienię i będzie spokój ;P)

z góry dzięki za poradę....

JulkaS 18-07-2011 22:43

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Jak mój mondek wydawał z siebie dźwięki miksera wymieniłam paski wieloklinowe i jest spokój.Może to być też zacinający się bendix w rozruszniku

solitary 18-07-2011 22:49

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
ale dziwne jest to, że jak przesunę samochód na szóstym biegu o pół metra (czasami nawet mniej) to odpala od razu...

JulkaS 18-07-2011 22:53

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Ja nie próbowałam go przesuwać...trochę ciężki skubaniec jak dla mnieg:~

bulion771 19-07-2011 07:26

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Cytat:

Napisał solitary (Post 1684620)
przesunę samochód na szóstym biegu o pół metra (czasami nawet mniej) to odpala od razu...

Przesuniesz samochód na biegu, ruszy się wał i koło zamachowe i wtedy odpali.
Może masz zęby na kole zamachowym zniszczone i się nie zazębiają z rozrusznikiem.
Albo z rozrusznikiem coś nie tak.

Madejros 19-07-2011 07:51

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Bendiks w rozruszniku do wymiany.

Maddragon 19-07-2011 10:01

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Cytat:

Napisał solitary (Post 1684620)
ale dziwne jest to, że jak przesunę samochód na szóstym biegu o pół metra (czasami nawet mniej) to odpala od razu...

Jak dla mnie najprawdopodobniej, to kwestia żębów na kole zamachowym. W jednym położeniu są wytarte i stąd ten dźwięk. Może być też nie do końca wyrzucany bendix, ale wtedy przepychanie auta nic by nie pomagało. Proponuję wymienić tę dwumasę i wszystko może wrócić do normy.

Piotruś 19-07-2011 10:13

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Nic więcej tylko bendiks w rozruszniku się zawiesza i nie kombinuj nic więc następnym razem weź sobie jakąś rurkę metalową i popukaj w rozrusznik i też odpali bez szarpania się z 1.5tony

Madejros 19-07-2011 14:46

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Miałem identyczny przypadek,przepychanie auta i pukanie w rozrusznik nie zawsze pomagało.A dwumasa nie ma z tm nic wspólnego,poprostu bendix nie zaskakuje i rozrusznik kreci na sucho,dlatego jest słychać odgłos miksera

wat1 19-07-2011 20:27

Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera
 
Miałem to samo pół roku temu, opiłki z rozpadającej się dwumasy zapychały rozrusznik. W moim przypadku wystarczyło trochę pomieszać biegami i za którymś tam razem odpalałem, ale nadszedł ten sądny dzień kiedy nic mu już nie pomogło i wtedy laweta , kasa ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.