Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Doświetlanie zakrętów - nie działa... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156331)

Kalan84 20-04-2012 12:55

Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość ;-)

Autko jakie posiadam to Mondeo MK4 2.0 TDCi z 2008r. w wersji Titanium.
Lampy przednie: soczewka skrętna + doświetlanie zakrętów, bez xenon'ów.

Niestety doświetlanie zakrętów jak również skręt soczewki nie działa. Silniczki odpowiedzialne za skręt soczewek są sprawne, po odpaleniu silnika i włączeniu świateł mijania widać jak samoczynnie ustawiają się w linii poziomej.
Żarówki doświetlające są również dobre, wszystkie bezpieczniki całe.
Usterka wygląda na brak sygnału z czujnika/modułu.

Oczekuję na informację, sugestie co może być przyczyną usterki, co należy sprawdzić, itd.
Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na uruchomieniu tej opcji ;-)
Rozważałem również zastosowanie modułu doświetlania zakrętów i podpięcie go pod żarówki w lampach a nie pod halogeny, ale takie rozwiązanie pozostawia soczewki nieruchome oraz doświetlaniem sterujemy za pomocą kierunkowskazów a nie skrętem kierownicy.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi...

Pozdrawiam,
Rafał

adamko72 20-04-2012 13:39

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
A w jakiej pozycji masz przełącznik świateł? U mnie w pozycji "0" też nie działa, ale jak mam w pozycji "A" to już wszystko jest o.k.

Kalan84 20-04-2012 14:08

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Nie działa zarówno w pozycji "I" jak i "A"...

Zapomniałem wcześniej napisać, że auto miało przygodę od strony pasażera i możliwe, że jest to mechaniczne uszkodzenie czujnika, wiązki odpowiedzialnej za doświetlanie...
Nie mam tylko pojęcia gdzie mam szukać ewentualnej usterki...

Kalan84 05-10-2012 02:57

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Odświeżam temat...

Proszę o informację gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za sterowanie doświetlaniem zakrętów.

Olek 05-10-2012 10:00

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Sygnał do doświetlania jest uzależniony od skrętu kierownicy, może poszukaj na kolumnie kierownicy

Kalan84 05-10-2012 17:04

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Właśnie chodzi o to, że nie chcę szukać w ciemno.
Może ktoś z Kolegów orientuje się gdzie znajduje się taki czujnik oraz co jeszcze powinienem sprawdzić...

Archibald27 05-10-2012 21:39

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
A czy ktoś z kolegów może orientuje się czy można zaprząc do tej doświetleniowej roboty przeciwmgielne - ok, wiem, że to niespecjalnie eleganckie rozwiązanie i kojarzy się ze skodzianką - niemniej przynajmniej lampki te stałyby się użyteczne częściej niż raz na ruski rok, w większości przypadków.

Kalan84 06-10-2012 17:42

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
W celu wykorzystania świateł przeciwmgielnych jako doświetlanie zakrętów najlepiej podłączyć taki moduł:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam

Archibald27 06-10-2012 21:10

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Ok, ale zależy mi na gwarancji... więc w sumie moje pytanie sprowadza się do tego czy serwis coś takiego 'przewiduje'?

Olek 07-10-2012 20:17

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Cytat:

Napisał Kalan84 (Post 1885847)
W celu wykorzystania świateł przeciwmgielnych jako doświetlanie zakrętów najlepiej podłączyć taki moduł:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam

Działa tylko po włączeniu kierunkowskazów, nie tak jak to ma miejsce w fabrycznym module - przy skręcie kierownicy.

Poza tym, na stronie podane są takie oto uwagi:

"Uwaga - ważne:

•Urządzenie może nie działać poprawnie w najnowszych autach z systemem CAN.
•Urządzenie nie współpracuje z lampami ksenonowymi. Współpracuje w 100% z żarówkami tradycyjnymi oraz modułami LED.
•Niektóre z wyżej wymienionych zastosowań NIE są zgodne z kodeksem ruchu drogowego. W związku z powyższym producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki używania urządzenia. a urządzenie nie posiada homologacji."


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.