Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] holowanie jachtu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101136)

bobas8 24-05-2010 15:35

holowanie jachtu
 
witam
proszę szanownych forumowiczów o info. .....czy ktoś może holował przez MKII kombi 1,8 benzyna . Jest to o tyle ważne pytanie dla mnie ...... gdyż znajomy prosi mnie o pomoc w przewiezieniu jachtu ( około 1,5tony ) - około 600km.
dziękuję pozdr.

DELIKFENT 24-05-2010 15:45

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
Jachtu nie ale lawetę z laguną i owszem. Tyle że ja mam 1.8Td i nie miałem większych problemów, nawet spalanie było jak dla mnie zadziwiająco niskie. Najważniejsze to sprawdzić jaki masz dopuszczalny nacisk na kulę w swoim haku (nie wiem czy masz orginał czy nie) no i zależy czy boisz się policji bo taki jacht + przyczepa do niego będzie ważył myślę też około 1800kg jak nic. Mondeo w dowodzie ma na pewno mniejszą dopuszczalną maskę ciągniętej przyczepy więc miśki mogą się przyczepić. Twoje ryzyko :D Ja zaryzykowałem (i to nie raz) i się udało.

Tjara 24-05-2010 16:01

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
Zrobić się da, tyle, że 1,5 tony i 600km to duże ryzyko. po pierwsze za ciężko, w razie gdyby sie coś urwalo, wypadek, masz przechlapane.

GrzegorzD 24-05-2010 17:08

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
no i przy takiej masie z ruszaniem pod górke tez bedzie lipa jesli nie jestes pewny sprzegła

1olek 24-05-2010 19:05

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
ciagalem takie ciezary espero 1.5 wiec nie widze problemu czemu monde 1.8 by mial nie dac rady ;)

dyda6joe 24-05-2010 20:23

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
na upartego da rady. popiłujesz sprzęgło trochę. ja mam końcówkę i jak ciągnąłem teścia sharana to zagotowałem że smród i poślizg. no ale mam końcówkę i ruszałem z oblodzonego. jak sprzęgło było w dobrym stanie to podczas rozpędzania trzeba było robić tylko delikatną poprawkę na holowane auto. 600km to jednak uważam że sporo bo to nie będzie autostrada tylko pełno wioch, korki w miastach itd. łatwiej bo to hak a nie linka ale troszkę za dużo męczenia auta

DELIKFENT 24-05-2010 23:46

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
Ja myślę że jak sprzęgło OK i umiejętności też w miarę to powinien dać radę. Nie wiem czy sprzęgło w benzynie daje rade tak jak w dieslu. Jednak dieslem łatwiej ruszyć z dużym obciążeniem bez palenia sprzęgła niż benzyną. Tak mi się wydaje.

SrebnaStrzała 25-05-2010 00:03

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
Diesle to są stworzone do takich rzeczy:) Tak jak koledzy piszą jedynie sprzęgło może odmówić posłuszeństwa ale tak, jak nie będziesz jeździł po wzniesieniach to myślę że bez problemu da rade.

Hrabia82 25-05-2010 07:11

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
Cytat:

Napisał bobas8 (Post 1442515)
witam
proszę szanownych forumowiczów o info. .....czy ktoś może holował przez MKII kombi 1,8 benzyna . Jest to o tyle ważne pytanie dla mnie ...... gdyż znajomy prosi mnie o pomoc w przewiezieniu jachtu ( około 1,5tony ) - około 600km.
dziękuję pozdr.

a tak z innej strony, to niech sąsiad Ci powie jaką szerokość ma ten jacht. bo jak powyżej 2,55m to będziesz potrzebował pilota.

Kiedyś ciągałem swoją skorupę i miała przekroczony gabaryt (2,60m), ale u mnie to było 15km i na mazurach gdzie wszyscy na wiosnę i jesień ciągają łajby, więc nikt mnie tam nie zatrzymał.

...Ale ciągnąc łajbę przez cały kraj to może być różnie.

kosteg 25-05-2010 10:19

Odp: holowanie jachtu a MKII
 
ja u siebie mialem na haku ok 2t (przyczepa lawetopodobna, zaladowana elementami konstrukcji wiezby dachu czy jak to tam zwal). targalem to przez ok 80km. teren raczej gorzysty - zdecydowanie pagorkowaty (trasa zza j.gory za chojnow). mimo ze przyczepa hamowana zwalnialo to bardzo ospale a i serpentyny (szczegolnie z gory) byly wyzwaniem. sprzeglo najbardziej po tylku dostalo przy wjezdzie na docelowy plac (piaszczysty teren budowy) i zawracaniu. w trasie jakos tego nie odczulem (ale tez wyjechalem po 18stej) bo korkow nie uraczylem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.