Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Złe wskazania poziomu paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134615)

miczu 04-07-2011 21:06

Złe wskazania poziomu paliwa
 
Witam.Mam Fokusa II TDCI i od pewnego czasu źle pokazuje mi wskazówka poziomu paliwa razem ze wskazaniami na komputerze.Co może być przyczyną takiej usterki.

mjprzem 05-07-2011 07:31

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
rozumiem ze wskaznik zasiegu czy ilosci paliwa w baku...?

jak tak to uszkodzony najprawdopodobniej czujnik paliwa w baku wiec sprawdz czy te zle odczyty zawsze pojawiaja sie jak masz powiedzmy "TĄ" okreslano ilosc paliwa w baku.

miczu 05-07-2011 12:26

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Tak dokładnie chodzi o wskaźnik poziomu paliwa.Wskazówka była na zero do tankowałem do pełna weszło tylko 35 litrów paliwa.Po zatankowaniu do pełna wskazówka pokazała 3/4 pojemności w baku.Komputer też wskazuje co chwilę inny odczyt przewidywanych km do przejechania.Dziękuję za naprowadzenie na usterkę która jest prawdopodobnie przyczyną tego niedomagania.

Adi_ 05-07-2011 17:11

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
u mnie tez cos zaczyna sie dziać ostatnio zatankowałem na full 49 litrów i po odpaleniu wskazówka wyszła za ostania kreskę prawidłowo. Ze stacji do sklepu i po sklepie wsiadam zapalam auto a tu wskazówka ciut przed ostatnią kreską.
Dojechałem do domu zagsiłem silnik właczyłem znowu zapłon i z powrotem wskazówka za ostanią kreską.

Już tak kilka razy mi zrobił i zasięg mi się zmienia raz 650 raz 680 itp.

miczu 11-10-2011 18:30

Złe wskazania poziomu paliwa
 
Mam taki problem,mianowicie źle wskazuje wskazówka poziomu paliwa.Odkryłem ,że w zbiorniku po przejechaniu kilkunastu kilometrów robi się podciśnienie i wtedy wskazówka opada do zera po odkręceniu korka wlewu paliwa i spuszczeniu powietrza z baku wskazówka zaczyna pokazywać rzeczywisty stan paliwa.Wychodzi na to, że przytkane jest odpowietrzenie zbiornika.Czy takowe odpowietrzenie jest w korku czy może w innym miejscu.Focus II 1,8 TDCI.

Adi_ 19-06-2012 20:58

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Odświeżę tema bo problem narasta mianowicie po zatankowaniu pod korek od razu wskazówka nie pokazuje fulla tylko po przejechaniu kilku km i 3 lub 4 razy zgaszę i zapale silnik wtedy jest full, wtedy również zasięg rośnie.

hubert.c 19-06-2012 22:33

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Nie chciałbym zakładać nowego tematu ponieważ moje pytanie również dotyczy ilości paliwa w baku. Chodzi mi o rezerwę. Na podziałce jest czerwona kreska i moje pytanie jest takie czy zapali się jakas kontrolka w przypadku rezerwy ??. Jak mam rozpoznać kiedy mam rezerwę??

Adi_ 20-06-2012 19:37

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Zaswieci cie sie kontrolka i masz zasieg cos kolo 80 km i koniec.

marsol 25-06-2012 23:15

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Kupiłem niedawno FF mk2 1,6 benzyna 2005, wersja Silver bez komputera.

Kiedy wlewam paliwo przy rezerwie i palącej się kontrolce paliwa, muszę przejechać kilka kilometrów zanim wskaźnik pójdzie w górę i kontrolka zgaśnie.

W poprzednim aucie po zatankowaniu wskaźnik rósł i gasła kontrolka od razu. Czy w FF to normalne?

Pytanie drugie. Teraz dodatkowo po zatankowaniu do 1/4 baka wskaźnik prawidłowo poszedł w górę ale nie gaśnie kontrolka paliwa. Przejechałem z 5 km i cały czas świeci. Jaki może być tego powód?

storky 26-06-2012 14:21

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
AFAIK TTTM :lol:.

Gdy tankuję na uruchomionym silniku, rezerwa nie gaśnie, wskaźnik również nie pokazuje zatankowanego paliwa. Wszystko wraca do normy po powtórnym uruchomieniu, lub 20-30 minutach jazdy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.