Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Powracający check engine (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260738)

ulat32 19-03-2017 18:55

Powracający check engine
 
Witam Wszystkich serdecznie!
Jestem tu całkowicie nowy więc jeżeli niewłaściwe zaklasyfikowałam post proszę Admina o korektę.
Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo Mk4 2.0 benzyna o przebiega 186000 rocznik 2008. Kupując auto wiedziałem, że pojawiają się pewne niedomagania jednakże, mam pewien kłopot, mianowicie zgodnie z diagnozą komputerową wymieniłem katalizator oraz sondę 1(bogata mieszanka), problem z chęci engine nie zginął. Regularnie co ok.100 km kontrolka się zapala. Silnik pracuje normalnie, mocy nie ubywa, co prawda zauważyłem, że czasami dławi się przy odpalaniu kiedy silnik nie jest jeszcze dobrze rozgrzany ale nic więcej.
Bardzo proszę o porady , podpowiedzi może Was również coś takiego spotkało.
Pozdrawiam.

V16 19-03-2017 21:23

Odp: Powracający check engine
 
U mnie w mk3 też był podobny problem z check engine. Na kompie pokazywało błąd recyrkulacji spalin. Wymieniłem egr i już kontrolka nie świeci

kzmuda1 19-03-2017 21:38

Odp: Powracający check engine
 
gazik jest założony @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ?

plutopl 19-03-2017 21:48

Odp: Powracający check engine
 
Polecam lekturę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :one:

ulat32 19-03-2017 21:48

Odp: Powracający check engine
 
Dzięki o EGR nie myślałem. Nie wiem czy to dobry kierunek ale zastanawiam się tez nad przeglądem pompy paliwa, filtra itd. Gazu nie mam to chociaż to odpada.

Bump: Emulator? Ciekawe. Dzieki " plutopl"! Spróbuję z tym emulatorem, drogi nie jest.

koszka 20-03-2017 05:12

Odp: Powracający check engine
 
A odczytywałeś błędy jakie się pojawiają? bo od tego by może trzeba zacząć. Czy po prostu ciagle wywala błąd o którym pisałeś?

ulat32 20-03-2017 15:17

Odp: Powracający check engine
 
Muszę Wam powiedzieć, że mechanik który, wymieniał kata i sondę uniósł się honorem��
Jutro rano sam odbierze auto i ma przeprowadzić jakieś próby podczas jazdy. Wspomniałem mu o Waszych sugestiach, nic nie powiedział. Jutro się okaże, po południu opiszę wszystko. Mam nadzieję, że to tylko jakaś banalna sprawa. Jeszcze raz dzieki za szybką reakcje i podpowiedzi.

Usefull 20-03-2017 20:17

Odp: Powracający check engine
 
Cytat:

Napisał ulat32 (Post 2771948)
mechanik który, wymieniał kata i sondę uniósł się honorem��

chwała mu za to , a w temacie , też bym obstawiał brudny EGR , u mnie też w mk3 po wymianie ustąpił błąd jak ręką odjął

ulat32 21-03-2017 17:47

Odp: Powracający check engine
 
No i na razie po sprawie. Mechanik o 8.00,zabrał auto i do 13.00 sprawdzał, sprawdzał i sprawdzał... Twierdzi, że już więcej to żaden serwis nie jest w stanie zrobić. Według jego oceny winna była brudna 2 sonda. Check zgasł. Mam nadzieję że na stałe. Zapewnił mnie że to nie EGR, dzieki bogu. No i na razie tyle.w temacie.
Dzieki jeszcze raz za podpowiedzi!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Ps. Troche się ten mechanik notabene inżynier zmieszał jak mu powiedziałem że jego poczynania opisuje na forum��. Jak widac w kupie siła!

Usefull 21-03-2017 17:52

Odp: Powracający check engine
 
:one: bezawaryjnej jazdy zatem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.