Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Czyszczenie szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136967)

focus_fan 06-08-2011 16:20

Czyszczenie szyb
 
Hej,

Mam problem z doczyszczeniem szyb w samochodzie. Wczoraj zaparkowałem auto pod drzewem i kiedy wrocilem po nie zastalem je cale osrane przez ptaki.. :570: Meczylem sie roznymi srodkami do uzytku domowego, ale nic nie pomoglo. Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos profesjonalnego srodka. Pytalem na stacji i polecili mi plyn do szyb MaxMasters. Uzywaliscie moze? Polecacie?

Jitter 07-08-2011 21:14

Odp: Czyszczenie szyb
 
Nie wiem, co te ptaki wcześniej jadły :D ale najczęściej pomaga zwykły, domowy płyn do czyszczenia szyb. Może metoda "mechaniczna" będzie skuteczna? Spróbuj zatem namoczyć te ekskrementy wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń i zeskrobać "zimową" skrobaczką do szyb. Całość opłukaj czystą wodą, gdyż lakier samochodu niezbyt toleruje roztwory płynów do naczyń.

Karlito 09-08-2011 11:52

Odp: Czyszczenie szyb
 
Są takie specyfiki do usuwania rozwalonych robaków z karoserii, bardzo dobrze rozpuszczają też ptasie kupy i żywicę, proponuję kupić odpowiedni wedle standardu zapachowego czyli im bardziej specyfik dusi i śmierdzi tym lepiej.

Marek 12-08-2011 13:33

Odp: Czyszczenie szyb
 
Ja zawsze to ajaxem sprysnę kilka razy żeby namokło i szmatka w ruch.Ewentualnie na myjnię i pod ciśnieniem.

dresat 12-08-2011 22:26

Odp: Czyszczenie szyb
 
Po namoczeniu użyłbym skrobaczki do szronu, jeszcze raz psik,psik i szmatka.

Wojtek 12-08-2011 23:14

Odp: Czyszczenie szyb
 
Często mam ten sam kłopot. Ja używam pasty Tempo do nabłyszczania karoserii.
Później tylko jakiś płyn i zawsze pięknie schodzi.
Pasta ma to do siebie , że przy wcieraniu lekko rozgrzewa czyszczoną powierzchnię i dlatego tak łatwo schodzi. Nigdy nie porysowało mi szyb lub karoserii.

Pozdrawiam
Wojtek

mouzes 14-08-2011 12:22

Odp: Czyszczenie szyb
 
a ja bym to wyczyścił metodą "akwariową".

Czyli namoczyć, odczekać i żyletka w dłoń. Albo metalowy zmywak do naczyń. Jak nie mogłem sobie dać razy z klejem po wykleinie do szyb to metalowy zmywak idealnie sobie z tym poradzil :)

Jitter 14-08-2011 16:12

Odp: Czyszczenie szyb
 
Arku, obawiam się, że po zastosowaniu metalowego zmywaka kolega focus_fan przestałby widzieć cokolwiek przez te szyby, ale mogę się mylić? :roll:.

mouzes 14-08-2011 18:23

Odp: Czyszczenie szyb
 
Cytat:

Napisał Jitter (Post 1695817)
Arku, obawiam się, że po zastosowaniu metalowego zmywaka kolega focus_fan przestałby widzieć cokolwiek przez te szyby, ale mogę się mylić? :roll:.

Ja już nie raz stosowałem tą metodę i nigdy nie miałem potem problemu z szybami. Ale nikomu nie narzucam takowej, żeby potem nie było że ktoś ma przeze mnie szybę do wymiany :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.