Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=192576)

bartek_kuchar 29-10-2013 21:43

Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
Witam forumowiczów!
Nawet najstarsze Esie nie są stare, a większość nawet młode. Mój też :)
Myślę o antykorozji przed zimą, a na temat jej ostrości zdania są podzielone. Jednak o zabezpieczeniu antykorozyjnym Fordów krążą legendy i nie są one pochlebne. To jest mój pierwszy Ford i mam go raptem 8 miesięcy, więc nie mam zdania na ten temat.
Może Wy macie coś do powiedzenia w tej kwestii, bo ceny jakie zobaczyłem zamroziły mnie. Myślałem tu o 200-300 pln, a tu (Warszawa):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może macie jakieś doświadczenia z powyższymi usługodawcami?

PPiotrek 30-10-2013 08:25

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
Ja kupiłem 3-latka, przy czym pół roku stał na parkingu. Stał i wszystko zaszło rudą. Dlatego pojechałem do zaprzyjaźnionego lakiernika w Otwocku i wszystko co pod spodem przemalował mi i zabezpieczył. To było ponad rok temu i dałem chyba ze 300 zł.

greegi 30-10-2013 19:12

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
trzeci rok jeżdżę (auto ma obecnie 6lat) i nie widzę żadnych śladów rudej.
Od razu dodam, że niczym auto nie jest zabezpieczone

bartek_kuchar 30-10-2013 20:15

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 2099096)
trzeci rok jeżdżę (auto ma obecnie 6lat) i nie widzę żadnych śladów rudej.
Od razu dodam, że niczym auto nie jest zabezpieczone

[QUOTE=greegi;2099096] możliwe, że tak będzie, ale pewności nie ma. Skoro kupiłem samochód rodzinny to nie po to, by go po 3 latach sprzedawać, a minimum 2 razy tyle, więc zależy mi na tym, by wyglądał dobrze i trzymał się porządnie.
A tak, jak pisałem, są opowieści ...

Bump:
Cytat:

Napisał PPiotrek (Post 2098798)
Ja kupiłem 3-latka, przy czym pół roku stał na parkingu. Stał i wszystko zaszło rudą. Dlatego pojechałem do zaprzyjaźnionego lakiernika w Otwocku i wszystko co pod spodem przemalował mi i zabezpieczył. To było ponad rok temu i dałem chyba ze 300 zł.

[QUOTE=PPiotrek;2098798] daj namiary :)

Bartek_P 31-10-2013 06:02

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
Cena zależy od środka, który jest użyty do konserwacji, oraz technologii jaką się wybierze.
Najzwyklejszy sposób to koszt ok 200-300 zł, zaś jeśli chcemy zrobić to kompleksowo to cena rośnie, bo trzeba więcej rzeczy zrobić i użyć kilku różnych środków.
Dużo też zależy od stanu podwozia.

Jak masz warunki to kup sobie konserwacje w sprayu (30-100 zł) i zrób sobie sam , będzie najtaniej.

maro74 01-11-2013 21:59

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
[QUOTE=bartek_kuchar;2099146]
Cytat:

Napisał greegi (Post 2099096)
możliwe, że tak będzie, ale pewności nie ma. Skoro kupiłem samochód rodzinny to nie po to, by go po 3 latach sprzedawać, a minimum 2 razy tyle, więc zależy mi na tym, by wyglądał dobrze i trzymał się porządnie.
A tak, jak pisałem, są opowieści ...

Na drugim przeglądzie w ASO w moim Galaxy facet mi proponował antykorozję podwozia za chyba 300 zł . Ale nie miałem czasu aby na dłużej samochód im zostawić. Na dodatek rozbroił mnie trochę idiotycznym tekstem " w sumie to ile pan pojeździ za 2-3 lata pan sprzeda to i nie ma aż takiej potrzeby to robić". Spytałem czy też kupuje samochód za 130 tys zł aby go za 4 lata sprzedać.? Zrobiło mu się jednak głupio.

eclipse 02-11-2013 19:49

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 2099096)
(auto ma obecnie 6lat) i nie widzę żadnych śladów rudej.

Jesteś pierwszym kto tak napisał , ruda włazi na nie jak na Skody nawet w czasie gwarancji .
Fordy bez wyjątku mają baaardzo słabe zabezpieczenie antykorozyjne i wyjątkowo cieniutką warstwę ocynku więc rdza je zżera najszybciej .

Yakac 03-11-2013 10:06

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
A skad masz taką wiedzę eclipse? Jakieś pomiary laboratoryjne, czy dostęp do materiałów producenta, czy tylko "tak mi się wydaje"?
Stare fordy owszem jak większość starszych aut na rynku miały problem z korozją ale ja nie widziałem pordzewiałego mondziaka czy maxia obecnego typoszergu, a często w testach zabezpieczenie antykorozyjne jest chwalone. To jak to jest właściwie?

kolopeter 03-11-2013 10:21

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
Jak auto było robione to będzie rdzewiec. Obserwuje opla z 96 roku,który był kiedyś mój. Do blach nie da się przyczepić. Nie wiem jak podłoga. Cmax miał otarty blotnik. Szpachla odpadła po 2 latach,ale pod nią była srebrną blacha. Podłoga z lekkim nalotem rdzawym na elementach tylnego zawieszenia. Cmax 2004. Następnie focus 2001 ,który miał wymieniany próg jak miał 3 miesiące. W tej chwili zgnity masakrycznie. Smax- dopiero 3 lata,ale nie widzę,aby coś się działo. Więc preferuje auta możliwie bez szpachli.
Oczywiście,jest możliwość ,ze blacha była złej jakości,albo ze konstrukcja auta doprowadzala do piaskowania blach.

Yakac 03-11-2013 10:29

Odp: Antykorozja podwozia jak to u was wygląda ?
 
Kolega ma założone chlapacze i trochę mu przetarły lakier, od jakiegoś czasu goła blacha i śladu rdzy. To może nie jest tak źle.... ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.