Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Stan akumlatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319315)

DeTomaso 12-04-2021 20:27

Stan akumlatora
 
Witam serdecznie jako nowy użytkownik forda. Mam pytanie do osób użytkujących nowa kuge, która ma zdalny system zamykania odpalania etc. Ja półtorej miesiąca temu odebrałem swoją kuge i od tamtego czasu zrobiłem już w sumie 1800km i nie daje mi jedna rzecz spać, a mianowicie częste pojawianie się w aplikacji forda informacji " Twoja Kuga wyposażona w modem fordpass przeszła w tryb głębokiego uśpienia aby oszczędzić energię akumlatora". Zdaje sobie sprawę że samochód stał "jakaś chwilę" w salonie i mogli, ale nie musieli doładowywać akumlatora, jednakże problem polega na tym że trasa np. trasa autostrada 35km w jedną stronę poprawia ta sytuację czyt. doładowuje aku. na przysłowiowy dzień lub dwa i po tym pomimo jazdy po miejscu ok.5-10km niedoladowuie akumulatora. Zastanawiam się czy ten modem tyle pożera energii czy poprostu w salonie załatwili akumulator i teraz auto ma problem z jego doładowaniem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

qualin 12-04-2021 23:29

Odp: Stan akumlatora
 
Raczej aku do wymiany. Jedz do serwisu na sprawdzenie.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

drMEX 12-04-2021 23:36

Odp: Stan akumlatora
 
Mi dwa tygodnie temu wymieniali akumulator 12V w ramach akcji serwisowej. Wcześniej miałem takie przypadki - informacji o przejściu w stan uśpienia, nie mogłem odpalić auta, ani go otworzyć z pilota. Po tym nastąpiła aktualizacja oprogramowania i problem nie występował. W momencie kiedy wymieniono baterie trakcyjne poinformowano mnie że aku 12V jest również do wymiany. Być może w Twoim pojeździe również zachodzi albo konieczność aktualizacji oprogramowania albo i wymiany akumulatora - warto pojechać do serwisu. Modem nie jest tutaj przyczyną

Orzel75 13-04-2021 00:17

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335018)
...Zdaje sobie sprawę że samochód stał "jakaś chwilę" w salonie ...

Rozkoduj sobie m-c produkcji. Ja od grudnia (czyli od nowości) nie miałem takiego komunikatu, fakt że mieszkam za miastem 30km trasy to u mnie minimum.

Kliknij w ikonę "Ford więcej" na stronie i sprawdź po VIN

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

DeTomaso 13-04-2021 07:06

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał Orzel75 (Post 3335069)
Rozkoduj sobie m-c produkcji. Ja od grudnia (czyli od nowości) nie miałem takiego komunikatu, fakt że mieszkam za miastem 30km trasy to u mnie minimum.

Kliknij w ikonę "Ford więcej" na stronie i sprawdź po VIN

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Dzięki za pomoc. Sprawdziłem m-c produkcji. Samochód jest z września 2020 roku a kupiony został pod koniec lutego czyli stał ok 5-6 msc. Będę musiał w wolnej chwili podjechać do forda na diagnozę. Co do aktualizacji to przed wyjazdem z salonu miał jaka aktualizacje oprogramowania wgrywaną.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Orzel75 13-04-2021 07:47

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335100)
Co do aktualizacji to przed wyjazdem z salonu miał jaka aktualizacje oprogramowania wgrywaną.

Zrób sobie sam aktualizację, przygotuj na pendrive.

Strona oficjalna [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

U mnie też robili aktualizację a zaraz po przyjeździe do domu okazało się że trzeba zrobić kolejną.
Jak już wrzucisz pendrive do samochodu to aktualizuj na odpalonym silniku, trochę to zajmie ;)




Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Marcin-Prezes 13-04-2021 09:26

Odp: Stan akumlatora
 
U mnie tylko raz pojawił się komunikat o oszczędzaniu energii, mam przejechane 17 tys. auto odpala normalnie nie ma żadnych kłopotów. Tak jak kolega radzi zrób aktualizacje tez sobie.Przygotuj się tylko na 1-2 h spędzania w samochodzie na włączonym silniku.

DeTomaso 13-04-2021 09:51

Odp: Stan akumlatora
 
Mam pytanie jak sformatowany ma być pendrive exFAT czy FAT32 i czy trzeba rozpakowywać plik ściągnięty z forda?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

qualin 13-04-2021 09:53

Odp: Stan akumlatora
 
Tu masz potrzebne info ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

DeTomaso 13-04-2021 10:02

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335154)
Mam pytanie jak sformatowany ma być pendrive exFAT czy FAT32 i czy trzeba rozpakowywać plik ściągnięty z forda?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Okej znalazłem instrukcje temat nieaktualny. Dziś postaram się przeprowadzić aktualizację bo faktycznie taka występuje do mojego auta, a potem się zobaczy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.