Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] pasek od alternatora stuka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68879)

nbt 03-05-2009 20:09

pasek od alternatora stuka
 
Przez pomyłkę zamieściłem to na forum ogólnym bo nie widziałem forum o mondeo :)

Kilka tygodni temu zaczął mi strasznie walić pasek od alternatora (tak przynajmniej mi się wydaje). Stuka strasznie, ale tylko jak nie dodaję gazu i tylko wtedy gdy włączona jest klimatyzacja, albo jak ciągnie więcej prądu (np. przy włączonym podgrzewaniu szyby). Jak patrzyłem, to wydaje się, że pasek lekko lata, ale przy wyłączonym silniku, wydaje się porządnie napięty.

Może ktoś miał już taki przypadek, bo nie chcę rozkręcać i wymieniać pasek, jeśli coś innego mogło by być tego powodem.

Dzięki.

djkurek 03-05-2009 20:17

Odp: pasek od alternatora stuka
 
uzupełnij profil o model, rocznik, silnik, bo tak to raczej nikt nie pomoże nie wiedząc o jaki dokładnie samochód chodzi. Nikt tu nie jest wróżką:)

Zawika 03-05-2009 20:56

Odp: pasek od alternatora stuka
 
Masz koło pasowe do wymiany inaczej małe koło dwumasowe. Wymień przy okazji pasek i rolki.Jeżeli napinacz jest OK to można zostawić, choć najlepiej też wymienić. Koszt części z robocizną to od 1000 do 1300 zł(orientacyjnie).

Możesz więcej poczytać o interesującym Cię temacie na forum. Użyj opcji szukaj.

nbt 03-05-2009 21:08

Odp: pasek od alternatora stuka
 
Dzięki za odpowiedź, poszukam tego

sharkys 03-05-2009 22:24

Odp: pasek od alternatora stuka
 
moze byc dwumasowka, albo zatarte sprzegielko alternatora, zepsuty napinacz paska, sprawdz najpierw czy kolko sie ne zatarlo mniejszy koszt niz kolo dwumasowe

Keliopis 04-05-2009 12:01

Odp: pasek od alternatora stuka
 
Ja ostatnio miałem nieciekawy przypadek , tuż po zakupie auta. "Przycisnalem" go na chwile na krotkim odcinku. A tu zaczeło się dymić z pod maski :/ Okazało się że pasek od alternatora poszedł a rozwalając się uszkodził przewody paliwowe. Autko na lawete i do mechanika :/ Koszt naprawy wymiana przewodów, paska 750zl. Natomiast co mnie zastanawia to co ile powinno sie wymieniac pasek alter... ?

sslaw 04-05-2009 12:39

Odp: pasek od alternatora stuka
 
Czesc,

Milalem pare tygodni podobny problem (MK3 1.8 duratec), cos stukalo w okolicach paska wielo klinowego. Stukalo strasznie na wolnych obrotach i przy wlaczonej klimie. Wymienilem napinacz paska (mimo, ze mondeo z 2005 i tylko 38000km) i przestalo stukac. Zatem, raczej zacznij od napinacza i rolek, zanim zabierzesz sie do kola zamachowego.

Pozdro,

Slaw.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.