Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190588)

hejo81 26-09-2013 19:51

samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
Witam dziś mechanik wymienił mi rozrusznik i akumulator, mondek 2003r tdci pięknie odpalił i super tylko że po paru minutach jazdy szyba kierowcy sama się opuściła i na przycisk nie reagowała. Zatrzymałem się wyjąłem klucz ze stacyjki i zamkąłem ją z pilota, odpaliłem auto ruszyłem i na autostradzie w tą piękną pogode znów się opuściła do połowy a po chwili całkowicie -średnia przyjemność jazdy. szyba pasażera gdy jest zamknięta można ją opuścić przyciskiem lecz nie można jej zamknąć, posiadam elektrycznie sterowane szyby tylko z przodu. Co o tym myślicie macie jakieś wskazówki?
które bezpieczniki mam wypiąć żeby po ludzku dojechać do pracy? F60, F61 czy F91 a może wszyskie???

hejo81 27-09-2013 14:08

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
Panowie nikt nie ma żadnych pomysłów???

Deryll 27-09-2013 15:24

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
Kolego poszukaj na forum o programowaniu szyb. Chociażby ten wątek:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

hejo81 27-09-2013 16:42

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
to nie kwestia programowania bo wiele razy miałem odpinany akumulator, poza tym programuje się opuszczanie z pilota i takie tam a u mnie po prostu szyby robią co chcą a przyciski nie działają więcnie mogę wykonać czynności programowania

rednaxelA 28-09-2013 07:41

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
Pewnie naszlo wilgoci do przycisku - w srodku przycisku jest płytka ze stykami i gumka jak w pilocie do TV - jak sie zamoczy to bedzie przelaczac samo. Trzeba rozebrac przycisk i wysuszyc

hejo81 28-09-2013 08:28

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
Ok zobaczę co i jak i dam znać czy działa:surprise:

hejo81 28-09-2013 17:26

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
szyba kierowcy już działa a pasażera tylko gdy wypnę przyciski od strony kierowcy i steruję nią z przycisków pasażera. Nie wiem w czym jest przyczyna

Mariusz 28-09-2013 18:00

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
Przyczyna leży zatem w przyciskach po stronie kierownika. Tam musisz szukać .

hejo81 29-09-2013 20:17

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
a powiedzcie mi jedno, czy sterowanie szyb idzie przez centralkę centralnego zamka który jest w drzwiach kierowcy??? jeśli tak to może tam leży wina bo prawdę mówiąc przyciski rozebrałem i nic niepokojącego tam nie widziałem

rednaxelA 29-09-2013 20:33

Odp: samoczynne opuszczanie się szyb podczas jazdy
 
Szyby sa sterowane z przycisku w swoich drzwiach i przycisku kierowcy przy czym przycisk kierowcy jest dolaczony rownolegle do tego w drzwiach.

Centralny zamek ma nic do szyb. Domykanie i otwieranie po centralnym zamku jest sterowane z GEM i to jest jeden wspolny kabel na wszystkie drzwi wiec jakby GEM swirowal to by sie wszystkie opuscily.

W silniku jest troche elektroniki ale jak po odlaczeniu przyciskow kierowcy dziala szyba pasazera to bym szukal u kierowcy problemu - albo w wiązce drzwi kierowcy czy w słonikach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.