Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwny dźwięk po prawej stronie auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246246)

rafaelb 19-06-2016 21:39

Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
Ten dźwięk najlepiej słychać od strony prawego koła. Nie mogę zlokalizować. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Link:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kasiarz 19-06-2016 21:51

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
Weź dłuższy kawałek wężyka pasującego do ucha, który posłuży Ci za prowizoryczny stetoskop i osłuc*** każdy element po kolei. Hałasować może napinacz paska wielorowkowego, koło pasowe wału, napinacz paska rozrządu, sprzęgło alternatora, zawory...
Zdejmij pasek osprzętu to połowę rzeczy wyeliminujesz.

Gomad 19-06-2016 22:38

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
i jak sprawdzisz, a dalej bedzie stukac to zainteresowalbym sie łancuszkiem

rafaelb 20-06-2016 03:46

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
Cytat:

Napisał Kasiarz (Post 2613981)
Weź dłuższy kawałek wężyka pasującego do ucha, który posłuży Ci za prowizoryczny stetoskop i osłuc*** każdy element po kolei. Hałasować może napinacz paska wielorowkowego, koło pasowe wału, napinacz paska rozrządu, sprzęgło alternatora, zawory...
Zdejmij pasek osprzętu to połowę rzeczy wyeliminujesz.

Pasek wielorowkowy i tak planowałem wymienić to będę coś wiedział. Najgorzej że to stało się "od tak"

Bump:
Cytat:

Napisał Gomad (Post 2614007)
i jak sprawdzisz, a dalej bedzie stukac to zainteresowalbym sie łancuszkiem

Łańcuszkiem ?? Możesz doprecyzować

mtl 20-06-2016 08:01

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
Ten silnik ma łańcuszek napędzający wałki rozrządu ale póki co działaj siłą spokoju i godnością osobistą :) . Wyłącz klimatyzację, sprawdź czy ucichło. Jeśli nie zacznij od sprawdzenia, czy częstotliwość dźwięku zwiększa się gdy dodajesz gazu: jeśli tak szukaj w rozrządzie lub wokół wtrysków, jeśli nie szukaj w osprzęcie. Jeśli znika szukaj luźnych rur, obejm, blach. Pro forma zdejmij też ten pasek osprzętu jak pisał kolega: jeśli ucichło szukaj w osprzęcie itd :) .

rafaelb 20-06-2016 21:15

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
Jak na złość ucichło, jak zabrałem się za osłuch. Na razie wymieniłem pasek wielorowkowy. Koło pasowe ma trochę luzu.
Co do łańcórzka to morze ja Cię źle rozumiem ale jak ostatnio wymieniałem rozrząd to kupowałem: pasek, rolki i pompę wody

krzys1968 20-06-2016 22:07

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
1 załącznik(i)
Kolega ma to na mysli

damianisko5 21-06-2016 07:03

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
wow !!! a co to jest ; łańcórzka ....
a "morze" to chyba Bałtyk.

cneku 21-06-2016 07:40

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
może Ci pomoże. U mnie był ten sam problem. Sprawdzałem cały osprzęt mechanik wszystkie rolki przejechał i co ?.
Okazało się, że ostatnio jak ściągali mi miskę olejową musieli ściągnąć wydech.
Zakładając go nie dokręcili śruby i na zimnym szczególnie wpadał w takie drgania, że myślałem, że po silniku :)
sprawdź :))

dawidum 10-08-2016 13:07

Odp: Dziwny dźwięk po prawej stronie auta
 
Witam,

Podłączę się tutaj do tematu. Chodzi o Focusa mk2 '11 z benzynowym 1.6.

Sytuacja jest taka - od 2000 obr w górę słychać dziwne metaliczne brzęczenie, jakby jakiś kawałek blaszki pod wpływem drgań, albo puszki.
Jednak dźwięk słyszalny jest tylko wewnątrz samochodu, z okolic prawej strony samochodu, z podszybia, spod deski rozdzielczej - dość ciężko określić źródło dźwięku.
Brzęczenie słychać podczas jazdy - i na biegu i na luzie, jak i na postoju przy przygazowaniu właśnie do tych 2000 obr.

Ma ktoś z Was pomysł co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.