Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Układ hamulcowy - przegrzewające się tarcze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160098)

bongobongo 19-06-2012 21:12

Układ hamulcowy - przegrzewające się tarcze
 
witam wszystkich, mam pytanie jak i problem - otóż po raz 3 w tym roku :evil: wymieniłem tarcze i klocki z przodu w moim maxie. wszystkie poprzednie - przegrzane :(.
kilka dni temu wstawiłem brembo klocki+tarcze z przodu a z tyłu tarcze zimmerman + klocki brembo. Na razie jest ok ale boje się że po kolejnej "bardziej intensywnej jeździe" znowu je przegrzeję. Szukałem zestawów z brembo czy ate ale nic nie mogłem znaleźć. Czy ktoś ma jakieś doświadzczenia z bardziej wydajnymi/sportowymi hamulcami ?

cliner 19-06-2012 22:12

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
Wstaw EBC turbo groove+czerwone klocki EBC na przód,zmień płyn na lepszy,zastosuj rurki w oplocie.Można też B6+eibachy-30mm tak do kompletu.

domadm 20-06-2012 21:56

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
Cytat:

Napisał bongobongo (Post 1842292)
witam wszystkich, mam pytanie jak i problem - otóż po raz 3 w tym roku :evil: wymieniłem tarcze i klocki z przodu w moim maxie. wszystkie poprzednie - przegrzane :(.

Ale jaka jest przyczyna: jeździsz jak wariat czy masz jakiś problem z układem hamulcowym (np. zapiekające się tłoczki)?

bongobongo 20-06-2012 22:56

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
czy jak wariat - raczej szybko i często na niemieckich autostradach. a hamulce myślę powinny jednak mimo wszystko nie co więcej wytrzymać.

pawpor 22-06-2012 15:20

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
Cytat:

Napisał bongobongo (Post 1842799)
czy jak wariat - raczej szybko i często na niemieckich autostradach. a hamulce myślę powinny jednak mimo wszystko nie co więcej wytrzymać.

Za słaby komplet założyłeś.. Klocki brembo pozostawie bez komentarza. Do S-Max'a i szybkiej jazdy po autostradach absolutnym minimum jest EBC Green, a optymalnie założyłbym EBC Red Stuff albo Ferodo DS Perfromance. Do tych klocków można zastosować standardowe tarcze np Ate lub Zimmermann.

cliner 22-06-2012 16:50

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
Czerwone EBC do zwykłych tarcz?To chyba ceramiki są?Zielone to bym się zgodził.Do czerwonych najlepsze do kompletu tylko nacinane.

pawpor 22-06-2012 17:03

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
Nie masz racji. Robimy tylko i wyłącznie w hamulcach i z doświadczenia wiemy, że nie jest konieczne stosowanie nacinanych czy wierconych tarcz do klocków typu EBC Red. Ważne jest natomiast aby do tych klocków dobrać odpowiednie tarcze które nie zużyją się szybciej od klocków

piotrh 25-06-2012 20:40

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
witam,
niestety potwierdzam tezę przegrzewających się hamulców.
Pewnego słonecznego dnia, na A4 (Balice-Katowice) ze średnią prędkością ok 200km/h lekko się zdziwiłem, gdy zbliżając się do bramki autostradowej, hamulce zaczęły dziwnie burczeć przy hamowaniu, lekko śmierdzieć a gdy już zatrzymałem samochód zaczął się unosić lekki dymek..................
może ktoś podrzuci link, jakie tarcze i klocki można założyć, aby uniknąć szoku naciskając na pedał hamulca po krótkiej ale dość dynamicznej przejażdżce.
pozdrawiam

pawpor 25-06-2012 20:55

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
Tak jak pisałem
Tarcze przód mozna zastosować standardowe, choć nie zaszkodzi założyć czegoś lepszego - Zimmermann Sport (przy pałowaniu lubią pęknąć jak każde wiercone tarcze - fizyki się nie oszuka), Black Diamond Grooved, EBC Turbo Groove (te tarcze nie są przewiercane)

Z klocków na przód jako absolutne minimum do S-maxa to EBC Green Stuff, choć ja polecam Redy do tego samochodu. Na tył w zupełności wystarczą greeny i standardowe tarcze

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Slartibartfast 09-07-2012 16:02

Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze
 
Może to banalne pytanie: na stronie sklepu klocki sprzedajesz parami jak tarcze czy pojedyńczo?
Kończą mi się z tyłu tarcze i klocki (mechaniczny ręczny). Jazda głównie miejska, Warszawa/korki 70% + szybka podmiejska 30%. Raz na ok. 2 miesiące wypad 700km poza miasto, autostrad praktycznie brak. Bez pałowania.
Myślałem o EBC Turbo Groove (ew. EBC Ultimax) + EBC Red Stuff na obie osie (choć przód później...). Jakieś sugestie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.