Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72254)

cowboy 15-06-2009 19:21

DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
Nie wiem jakim płynem zalany jest mój Galaxy, ale chcę zmienić płyn hamulcowy. Jak jest zalany DOT4, to po odessaniu ze zbiorniczka i wlaniu DOT5.1 nic się nie stanie? Po tym chcę po kolei odkręcać odpowietrzniki i czekać na ściekający nowy płyn i zakręcić odpowietrznik.
Podobno te płyny są mieszalne. Czy lepiej zalać DOT4-co zaleca producent?
Z ABS-em wymiana płynu polega na spuszczeniu z układu bez pompowania pedałem hamulca, bo można uszkodzić pompę ABS. Czy to prawda?

n owicjusz 16-06-2009 21:07

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
DOT4 zalej,i wszadz mlodziaka niech pompuje,a Ty spuszczaj i dolewaj.Od najdalszego punktu,spuszczaj az bedzie czysciutki.Potrzebujesz 2.5l plynu.
Jak zmienisz na DOT5 moze szlak trafic uszczelniacze.

cowboy 16-06-2009 21:11

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
Cytat:

Napisał n owicjusz (Post 1186948)
DOT4 zalej,i wszadz mlodziaka niech pompuje,a Ty spuszczaj i dolewaj.Od najdalszego punktu,spuszczaj az bedzie czysciutki.Potrzebujesz 2.5l plynu.
Jak zmienisz na DOT5 moze szlak trafic uszczelniacze.

no ale DOT5.1 (non silicone base) jest zalecany do nowszych aut z systemem ABS`u.
I`m confused :(

n owicjusz 16-06-2009 21:28

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
Sprawdz w ksiazce jaki ma byc i taki zalej( u mnie jest DOT4)

krzyspvfr 17-06-2009 11:12

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
DOT 5.1 ponieważ ma lepsze parametry niż DOT 4. Osobiście zawsze wymieniając płyn hamulcowy w pojazdach (motocykl, samochód) zalewałem i zalewam DOT 5.1 i w Galaxy też mam 5.1.

dydorobert 17-06-2009 19:10

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
można zalać i taki i taki, a wymieniaj tak: odciąg stary ze zbiorniczka ( ile się da) zalej do pełna nowym, odkręć wszystkie odpowietrzniki i dolewaj do zbiorniczka świeży płyn nie ruszając pedałem hamulca, jak z odpowietrzników będzie leciał świeży płyn (poznasz po kolorze) dokręć gwizdki i po sprawie ( a propos potrzeba ok 1 litra płynu, góra 1.5 jak chcesz przepłukać układ... a jak masz ESP to płyn też powinien być do tego ESP odpowiedni np DOT 4 ESP o czym nie wszyscy wiedzą)

cowboy 17-06-2009 19:18

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
Cytat:

Napisał dydorobert (Post 1187536)
można zalać i taki i taki, a wymieniaj tak: odciąg stary ze zbiorniczka ( ile się da) zalej do pełna nowym, odkręć wszystkie odpowietrzniki i dolewaj do zbiorniczka świeży płyn nie ruszając pedałem hamulca, jak z odpowietrzników będzie leciał świeży płyn (poznasz po kolorze) dokręć gwizdki i po sprawie ( a propos potrzeba ok 1 litra płynu, góra 1.5 jak chcesz przepłukać układ... a jak masz ESP to płyn też powinien być do tego ESP odpowiedni np DOT 4 ESP o czym nie wszyscy wiedzą)

Dzięki. W końcu jakieś konkrety. Sprawdzałem w książce niestety o płynie hamulcowym milczą.

Chyba zaleję 5.1.
A co z pompą od sprzęgła-też tam spuszczać i odpowietrzać, przecież zostaje tam trochę płynu-czy dać sobie z tym spokój?

gregmaz 18-06-2009 19:53

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
W każdym aucie na korku zbiorniczka pisze jaki ma być i taki wlej.

dydorobert 18-06-2009 20:38

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
można zostawić w sprzęgle ale ja bym zmienił, (też metodą przelewania a nie pompowania pedałem)

subratri 18-06-2009 21:20

Odp: DOT4 czy DOT5.1 do hamulców-jak wymienić płyn?
 
Cytat:

Napisał dydorobert (Post 1188345)
w sprzęgle ale ja bym zmienił, (też metodą przelewania a nie pompowania pedałem)

może nie pisz jeśli nie wiesz co i o czym piszesz. metodą przelewową to można sobie przeleć paliwo z komarka do kosiarki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.