Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Temperatura silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=16842)

tadamus 29-09-2006 09:27

Temperatura silnika
 
Mam pytanie do doświadczonych posiadaczy Galaxy :fcp3
Przy normalnej jeździe jaką macie temperaturę silnika ???. Proszę o podanie temperatury w skali Forda :fcp18 ponieważ nie ma tam stopni tylko napis "NORM". U mnie jeszcze nigdy wskazówka nie przekroczyła literki "N" mimo jazdy w korkach - serwis twierdzi że jest OK ale ja się obawiam że jeżdżę na nie dogrzanym silniku co może wpływać na większe zużycie paliwa itp.

Dziękuje
Pozdrawiam

HANSOLOOO 29-09-2006 11:21

Mam taki sam motor u mnie stoi jak drut odrobine przed połową ma skłonności do minimalnych wychyleń więc chyba masz cos nie tak

arcisz 29-09-2006 12:05

Mi stoi praktycznie w pionie :fcp18

tadamus 29-09-2006 13:56

A nie wiecie czego to może być wina ???
może termostat ???

-waldi- 29-09-2006 23:57

prawdopodobni uszkodzony termostat - stale otwarty lub masz coś z czujnikiem cieczy

BOODZIO2 30-09-2006 15:59

w moim jest tak za miastem lub gdzy sie nei stoi w korku to wskazowka jest na godz 12 przy wiekszym poganianiu i korkach dochodzi do czerwonego gdzie wlanczaja sie wentylatory i spada spokojnie na poziom norma ale tak przy koncu skali

rz 30-09-2006 21:39

Cytat:

Napisał BOODZIO2
w moim jest tak za miastem lub gdzy sie nei stoi w korku to wskazowka jest na godz 12 przy wiekszym poganianiu i korkach dochodzi do czerwonego gdzie wlanczaja sie wentylatory i spada spokojnie na poziom norma ale tak przy koncu skali

jak juz kilkakrotnie pisalem mialem podobna sytuacje, w korkach dochodzilo do czerwonego pola. przeczyscili mi chlodnice i temperatura stoi tak jak na samym poczatku czyli na samym srodku

pzdr
rz

tadamus 20-10-2006 12:38

Cytat:

Napisał -waldi-
prawdopodobni uszkodzony termostat - stale otwarty lub masz coś z czujnikiem cieczy

Wymieniłem termostat i efekt ten sam co był :fcp11 .
Może mi ktoś podpowie który to może być czujnik ?. Bo jest ich tam troche.

Dziękuje

saxo 23-10-2007 11:23

witam mam forda galaxy temperatura trzymała sie w normie lecz od 2 dni wchodzi na czerwone pole wentylatory załączają sie ale temperatura słabo opada czy to może być wina termostatu? :fcp5

wojtek60 23-10-2007 11:51

Cytat:

Napisał tadamus
Cytat:

Napisał -waldi-
Wymieniłem termostat i efekt ten sam co był


może być sam wskaźnik uszkodzony.
O sprawdzeniu czujnika sam pisałem musisz znaleźć na forum
saxo sprawdzałeś poziom płynu chłodzącego w chłodnicy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.