Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Olej automatycznej skrzyni biegów 6F (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274886)

steell 10-01-2018 11:58

Olej automatycznej skrzyni biegów 6F
 
Olej jest taki sam do wszystkich automatów w fusionach wiec pytanie dosyć ogólne.
Zgodnie z instrukcją powinien być
Ford Motorcraft ATF Mercon LV Jednak jest dosyć trudno dostępny, szukam wiec zamiennika. Wymiana będzie statyczna, spuszczenie oleju i uzupełnienie stanu zastanawia mnie wiec czy nie bedzie to stanowić problemu jeżeli zastosuję zamiennik.
1/ Castrol Transmax Dexron VI Mercon LV [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2/ RAVENOL ATF FLUID F-LV [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
3/ LIQUI MOLY Top Tec ATF 1800 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
4/ Pennzoil Platinum LV Multi-Vehicle ATF
5/ Valvoline MaxLife Full Synthetic Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid

Co polecacie?

Mondomaniak 10-01-2018 12:30

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Jeżeli planujesz wymianę statyczną to jednak radził bym zalać Merconem LV. Olej dostępny na znanym portalu.

DevonIP8 10-01-2018 13:50

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Ja kupowałem w serwisie forda mercon lv, coś koło 130 zł za litr. Skrzynia durashift.

steell 10-01-2018 13:57

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Strasznie drogo, mozna dostać za około 55 zł za kwartę czyli prawie litr, no ale do tego trzeba doliczyc wymianę. Mam pewne obawy przed kupowanien płynu na allegro, za dwa tygodnie będę mieli świeżą dostawę, może poczekam. Kupował ktos u tego sprzedawcy? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tu trochę drożej. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jeszcze pytanie dla robiących wymianę statyczną 6 litrów wystarczy? czy za mało? wprawdzie w książce pisze 8,5 o ile dobrze pamiętam ale wszystko nigdy nie zejdzie.
Znalazłem video jak może wyglądać nasz płyn w skrzyniach. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mondomaniak 10-01-2018 18:33

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Kupowałem olej od sklepu z pierwszego linku. Do wymiany statycznej wystarczy 5 butelek, powinno jeszcze zostać.

maximus1986 10-01-2018 19:12

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Ja też brałem u gościa z pierwszego linku i też starczyło 5 butelek i zostało weszło 4,3 kwarty przy wymianie statycznej :) W silniku 2,0EB Godzinka roboty w garażu nawet podnośnik nie potrzebny wszystko na kołach :)

Tu jest temat ze skrzynią od 2,0EB może pomoże [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

steell 10-01-2018 19:21

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Skrzynia jest chyba ta sama w 1,5 1,6, 2,0 2,5

maximus1986 10-01-2018 19:33

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
z tego co pamiętam w 1,5 były chyba też powershifty czy jak to się tam nazywa :)

steell 10-01-2018 19:47

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
No może były ale nie ze stanów chyba. Przez który otwór wlewaliście olej od góry czy z boku? Martwi mnie wlewanie zimnego oleju do zagrzanej skrzyni, w końcu muszę kawałek dojechać do mechanika.

zenq 10-01-2018 20:09

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Nie przejmuj sie tym, zawsze mozesz olej polozyc na silniku, zanim zlejesz stary, to ten sie zagrzeje. W niektorych autach wlewa sie olej na pracujacym silniku i nic sie nie dzieje... :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.