Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwne historie z silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238543)

M@cieju 10-02-2016 20:08

Dziwne historie z silnikiem
 
Taka historia …
Pewnego dnia świeżo po kupnie auta (ok. 1,5 lat temu – rocznik 2008 135 000 km przebiegu) przekręcam kluczyk w stacyjce … auto odpala, ale … wskaźnik poziomu paliwa ani drgnie, zasięg 0 km. Ciekawe, bo w zbiorniku jest prawie pełno. Chwila konsternacji … silnik chodzi, więc paliwo musi być. Ruszam i po paru km wskazówka paliwa powoli zaczyna rosnąć a zasięg kilometr po kilometrze rosnąć. Po dojechaniu do domu wszystko było w normie. O sprawie zapomniałem szybko.
Jakiś rok temu od czasu do czasu bez szczególnej regularności silnik lubił stracić moc. Szczególnie po dynamicznej jeździe np. po zjechaniu z autostrady. To były krótkotrwałe spadki … czułem, że auto nie ciągnie … zwalniałem pedał gazu i moc wracała. Pomyślałem, że to nic wielkiego aż pewnego razu przed końcem 2015 roku silnik znowu stracił moc … zwolniłem pedał gazu jak zwykle i … silnik zgasł. I za nic nie chciał się uruchomić … telefon do kolegi … holowanie do mechanika. Pierwsze podejrzenie to filtr paliwa. Filtr wymienili, silnik odpalił. Mechanik rzekł tak: w układzie paliwowym było powietrze (skąd?) oraz komputer zgłosił błąd regulatora przepływu powietrza (o ile dobrze zapamiętałem) – trzeba się umówić i przejrzeć dokładnie. Obiecałem się umówić ale niestety czasu nie było a auto po wymianie filtra śmigało aż miło. Zero spadków mocy.
O sprawie zapomniałem do … dzisiaj. Wsiadam po pracy do auta i odpalam … wskaźnik paliwa ani drgnie, zasięg 0 km. Ciekawe, bo w zbiorniku jest prawie pełno. Chwila konsternacji … silnik chodzi, więc paliwo musi być. Przypomniałem sobie zdarzenie sprzed roku i stwierdziłem, że to nic takiego. Po paru km jazdy nagle silnik zaczął tracić moc … zwolniłem padał gazu, jest dobrze ale zaczął szarpać. Nie gwałtownie ale silnik jak by falował. Cisnę w pedał bo czuję, że jak puszczę to stanę. I tak się stało kilometr przed domem. Odpalić nie chciał. Telefon do kolegi … holowanie do mechanika … zobaczymy co jutro powie.
Żona zła, bo drugi raz musiała z buta do domu gnać, … mówiłeś, że niby diesel taki dobry miał być … niezawodny. Jak mieliśmy civika 1,4 16V to nigdy nic takiego się nie zdarzyło … to jak my pojedziemy na wakacje … staniemy gdzieś w Niemczech i co … się nasłuchałem.
No i właśnie tak się zastanawiam co to może być za przyczyna … czekam na diagnozę mechanika ale może jakąś wskazówkę może macie … nie uśmiecha mi się znowu stanąć gdzieś w polu i … Jak mieliśmy civika 1,4 16V to nigdy nic takiego się nie zdarzyło … to jak my pojedziemy na wakacje … staniemy gdzieś w Niemczech i co …
;-)
Mondeo kombi, r. 2008. 140 KM

blade65 10-02-2016 20:22

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
Cytat:

Napisał M@cieju (Post 2534194)
Jak mieliśmy civika 1,4 16V to nigdy nic takiego się nie zdarzyło

to zaproponuj żonie fiat 125 p tam niema żadnych problemów:)

daniel66 10-02-2016 20:32

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
Cóż... Sam sobie zrobiłeś krzywdę. Samochód sam magicznie nie ozdrowieje i jeśli są jakieś symptomy usterek lepiej reagować za Wczasu niż to bagatelizować bo pierdola może przerodzić się w coś poważnego ;) zakup lepiej kabelek za Wczasu aby reagować wcześniej i co jakiś czas sprawdzić stan Mdo ;)

M@cieju 10-02-2016 20:45

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
Cytat:

Napisał daniel66 (Post 2534214)
Cóż... Sam sobie zrobiłeś krzywdę.

Teraz wiem ... ale owe symptomy zanikły po wymianie filtra paliwa ... i moja czujność osłabła ... :evil:

M@cieju 13-02-2016 10:23

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
Auto naprawione ale mechanik powiedział, że nie jest w stanie stwierdzić jak powietrze dostaje się do układu ...:evil:

Tak przy okazji czy ktoś wie jakim przyciskiem zatwierdzić kod do radia Sony? Aku był rozłączony a nigdy tego kodu nie wprowadzałem.

Usefull 13-02-2016 16:44

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
Cytat:

Napisał M@cieju (Post 2535911)
Tak przy okazji czy ktoś wie jakim przyciskiem zatwierdzić kod do radia Sony? Aku był rozłączony a nigdy tego kodu nie wprowadzałem.

od 1-4 wbijasz kod , 5 potwierdzasz :)

M@cieju 12-03-2016 15:54

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
No to dzisiaj miałem powtórkę z rozrywki :diabelek: Wsiadam do auta, odpalam, silnik chodzi a wskaźnik paliwa pokazuje pusty zbiornik, zasięg zero km i rezerwa bangla :roll: Bak jest jednak do połowy pełen. Jak pisałem w poprzednich postach po takim objawie ujechałem oststnio kilka km i silnik zgasł. Dziś do domu miałem 100 km i zastanawiałem się co zrobić ... jechać ... nie jechać ... a ponieważ byłem na parkingu Auchan'a to mój wzrok padł na stację benzynową więc postanowiłem dolać do pełna ... może to coś pomoże ... i pomogło. Nalałem do pełna i znowu wskaźnik powędrował na pełen bak - zasięg ponad 1000 km.

Zastanawiam się co jest ... może w pływak poziomu paliwa się zawiesza lub coś podobnego. Tylko dlaczego silnik gaśnie chociaż paliwo jest... może paliwo jest odcinane kiedy wskaźnik pokazuje pusty zbiornik (czy to ma sens) ... macie może jakieś pomysły?
...

slawek-kali 12-03-2016 15:56

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
Cytat:

Napisał M@cieju (Post 2556013)
może paliwo jest odcinane kiedy wskaźnik pokazuje pusty zbiornik (czy to ma sens) ... macie może jakieś pomysły?
...

Nie ma takiej opcji ;)
W zborniku nie ma zadnej pompki, wszystko idzie pompa CR i jesli nie ma jakies nieszczelonosci w ukladzie to raczej pompa do sprawdzenia.
Swoja droga optymistyczny przebieg.

M@cieju 12-03-2016 16:06

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2556015)
Nie ma takiej opcji ;)
W zborniku nie ma zadnej pompki, wszystko idzie pompa CR i jesli nie ma jakies nieszczelonosci w ukladzie to raczej pompa do sprawdzenia.
Swoja droga optymistyczny przebieg.

A ta pompa jest w zbiorniku? Ma to coś wspólnego ze wskaźnikiem poziomu paliwa?

slawek-kali 12-03-2016 16:08

Odp: Dziwne historie z silnikiem
 
nie, mowie o pompie common rail, czyli wtryskowej.
w zbiorniku jest plywak, ale on nie ma zadnego znaczenia, jelsi jest paliwo to pompa daje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.