Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Odleciana" zaślepka mocowania relingu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135406)

fork_ 14-07-2011 20:40

"Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Witam forumowiczów, i od razu przechodzę do rzeczy. W moim mondeo (3 dni po odbiorze od dealera ) odpadła podczas szybkiej jazdy lewa zaślepka mocowania relingu w kombi, a że reling jest srebrny okazało się to nie lada problemem. Jako że wcześniej miałem już forda, poczułem lekki niepokój przed wykonaniem telefonu do serwisu ;) i niestety nie pomyliłem się :!!:
Okazało się że w związku z tym iż mondeo jest po faceliftingu, więc taka część zamienna jeszcze występuje, owszem jest do mk4 sprzed faceliftu ale w innym odcienu srebrnego ( i tu było najlepsze ) zaproponowano mi więc zakup CAŁEGO relingu za cos koło 1700 PLN :lol: lub samej zaślepki z mk4 sprzed liftingu za jedyne 540 PLN :!!: . Jestem ciekawy waszej opinii i ew. czekam na rady co dalej z tym fantem zrobić ( szorty już obdzwoniłem )
I tu moja uwaga abyście zobaczyli czy w waszych autkach ten kawałek plastiku jest dobrze przyklejony ! Jak się okazało u mnie trzymał się na pasku piankowej taśmy obustronnej i 3 kropkach silikonu ;)

TOMAS 14-07-2011 21:28

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Cytat:

Napisał fork_ (Post 1683035)
Jak się okazało u mnie trzymał się na pasku piankowej taśmy obustronnej i 3 kropkach silikonu

No to tutaj już księgowi wkroczyli na maksa


2007 rulez :D:D:D:D

fork_ 14-07-2011 21:47

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1683056)
2007 rulez :D:D:D:D

a powershift i dzienne ledy są ??? :568:

TOMAS 14-07-2011 22:24

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
ledy są :D tzn ja mam

Powershift mam w dłoniach :D:D:D:D:D

kopydleusz 14-07-2011 23:59

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Cytat:

Napisał fork_ (Post 1683035)
odpadła podczas szybkiej jazdy lewa zaślepka mocowania relingu w kombi

Takie coś nie podlega gwarancji? Przecież to zwykła fuszerka. Jak Ci przy szybkiej jeździe odpadnie lusterko to też będziesz sam kupował nowe?

fork_ 15-07-2011 00:52

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1683127)
Takie coś nie podlega gwarancji? Przecież to zwykła fuszerka. Jak Ci przy szybkiej jeździe odpadnie lusterko to też będziesz sam kupował nowe?

No wiesz, ford jak zawsze "patrzy na ręce" tym oszustom klientom, i kazał pokazać tą część na dowód ze jej nie sprzedałem na allegro.... Na pytanie - to co miałem włączyć wsteczny na drodze szybkiego ruchu ? nastała cisza w słuchawce :)

januszstom 15-07-2011 08:09

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Pogięło gości z serwisu do reszty, każą Ci dokupić cały reling a z tego co widzę to masz jeszcze gwarancję więc ta ewidentna fuszerka bezwzględnie powinna być załatwiona nieodpłatnie jak nie przez to ,.to kolejne ASO.Jak zwykle Panowie z Forda pokazali klasę

Pulse 15-07-2011 08:50

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Jeśli spotykasz się ze ścianą w ASO może lepiej dla Twoich nerwów chrzanić to kupić czarną na szrocie i dać do przemalowania. Poliftingowej na szrocie pewnie jeszcze nie znajdziesz a czarna i tak będzie dwa razy tańsza niż jakakolwiek srebrna.
Swoją drogą to niezłe jaja. Przy najbliższej okazji zobaczę jak to u mnie wygląda (u mnie też relingi są srebrne).

fork_ 15-07-2011 10:00

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
Cytat:

Napisał januszstom (Post 1683179)
Pogięło gości z serwisu do reszty, każą Ci dokupić cały reling a z tego co widzę to masz jeszcze gwarancję więc ta ewidentna fuszerka bezwzględnie powinna być załatwiona nieodpłatnie jak nie przez to ,.to kolejne ASO.Jak zwykle Panowie z Forda pokazali klasę

Nic dodać, nic ująć, wychodziłem z tego samego założenia. Auto mam dokładnie tydzień !

Cytat:

Napisał Pulse (Post 1683197)
Jeśli spotykasz się ze ścianą w ASO może lepiej dla Twoich nerwów chrzanić to kupić czarną na szrocie i dać do przemalowania. Poliftingowej na szrocie pewnie jeszcze nie znajdziesz a czarna i tak będzie dwa razy tańsza niż jakakolwiek srebrna.
Swoją drogą to niezłe jaja. Przy najbliższej okazji zobaczę jak to u mnie wygląda (u mnie też relingi są srebrne).

Dzięki za podpowiedź, nie pomyślałem o takim wariancie.

a tak przy okazji :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :))

fork_ 18-07-2011 10:52

Odp: "Odleciana" zaślepka mocowania relingu
 
I udało się, ford zobowiązał się do naprawienia usterki na gwarancji. Ale tu ciekawostka, naprawa będzie trwała 4h i będzie polegała na wymianie CAŁEGO relingu :) Klasyczny przykład strzelania z armaty do muchy.:lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.