Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Na zakrętach piszczy w kole (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108233)

jazwinek 25-08-2010 20:53

Na zakrętach piszczy w kole
 
Witam
Na zakrętach czasami coś piszczy w tylnym kole. I chyba to się dzieje po użyciu hamulców. Czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem?

Arpgor 25-08-2010 21:16

Odp: Na zakrętach piszczy w kole
 
tak. wolniej jeździć.
a tak poważniej to sprawdź czy nie zapieka ci się dźwignia od ręcznego hamulca przy kole.

jazwinek 26-08-2010 07:39

Odp: Na zakrętach piszczy w kole
 
Cześć
A jak to sprawdzić. Może mogę sam , bo znowu na warsztat jechać?

Grzenio 26-08-2010 13:35

Odp: Na zakrętach piszczy w kole
 
Możesz to sprawdzić sam:
Zostawiasz samochód z górki na luzie bez ręcznego, popychasz go i jak Ci ucieknie to hamulec nie jest zapieczony a jak Ci nie ucieknie to masz samochód i hamulec zapieczony.


A tak powaznie to podnieś pojedynczo koła i sprawdź czy lekko się kręcą.

Ja bym w takim przypadku raczej stawiał na ustawienie zbieżności, ciśnienie w kołąch, jakosć opon, itp a nie zapieczone hamulce, które słychać zwłaszcza przy ruszaniu czy zatrzymywaniu się a nie w zakrętach.

jazwinek 26-08-2010 17:51

Odp: Na zakrętach piszczy w kole
 
Na poniedziałek umówilem się ze znajomym mechanikiem , który servisuje mi astrę. Niechętnie ale się zgodził , że zobaczy forda.
Przecież hamulce wszędzie są podobne. Wtedy odpiszę co znależliśmy.
Może cylinderek nie odbija?

le-mar 27-08-2010 21:49

Odp: Na zakrętach piszczy w kole
 
Cytat:

Napisał jazwinek (Post 1497220)
Na poniedziałek umówilem się ze znajomym mechanikiem , który servisuje mi astrę. Niechętnie ale się zgodził , że zobaczy forda.
Przecież hamulce wszędzie są podobne. Wtedy odpiszę co znależliśmy.
Może cylinderek nie odbija?

powiedz Temu Koledze , że będzie miał przyjemność styczności z najwspanialszym autem , jakie powstało !!!
- to opinia moich 6 pasażerów (bezstronna i bezinteresowna , bo składali się na paliwo)
a na poważnie sam napisałeś hamulce to hamulce - prosty mechanizm ..............

Stefano 29-08-2010 11:02

Odp: Na zakrętach piszczy w kole
 
Moim zdaniem sprawdź luz na kołach tylnych / łozyska / i tak jak pisano wczesniej może masz zapieczony ręczny, ale to by śie grzały tarcze i felga, musisz pod auto; zobaczyc linki a takze czy odbijają dwigienki przy cylinderkach. Trzeba też zobaczyć przy okazji jaki masz luz miedzy oponą a plastykowym nadkolem, bo moze opony są za szerokie, lub felga ma niewłasciwe ET.
Pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.