Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] znika olej...? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77046)

kryzys 22-08-2009 15:58

znika olej...?
 
Witajcie, mam nadzieję że ktoś mądry odpisze mi co może być przyczyną zniknięcia oleju w 1.6 benzynie. Byłem dziś na serwisie klimy i sprawdzam olej a tam końcówka bagnetu ledwo mokra. Olej był wymieniany 8 mies temu i od tamtej pory przejechane zostało ok 6 tys km a w sumie autko ma przejechane 77 tys od nowości. Chodzi ładnie, nie dymi...zaczołem się zastanawiać czy ostatnio mi nie wlali za mało ale chyba nie. Przed ostatnią wymianą oleju nigdy nic nie brakowało zawsze było ok. Zostaje mi narazie sprawdzać co jakiś czas czy faktycznie ubywa olej czy nie bo ja na taki mały przebieg (udokumentowany) to by było bardzo dziwne gdyby brał olej.

leski13 22-08-2009 16:08

Odp: znika olej...?
 
sprawdz w zbiorniczku wyruwnawczym od chlodnicy jezeli jest tam olej to uszczelka pod glowica ci poszla a najgorsze glowica pekla

Tommy_boy 22-08-2009 16:54

Odp: znika olej...?
 
Nie jestem specjalista ale jak mi znajomy mechanik staral sie wytlumaczyc to w mojej foczce olej uciekal przez zawory - cos tam bylo nieszczelne i olej sie wypalal(o ile dobrze zrozumialem). U mnie olej uciekal dosyc powaznie - w trasie UK - Niemcy - UK dolalem ok 3 litry. Ale ze auto bylo do sprzedania to pojezdzilem jeszcze pare miesiecy dolewajac i pozbylem sie foki. Hm, moze ktos cos wiecej wie na ten temat.

kryzys 27-08-2009 20:17

Odp: znika olej...?
 
uszczelka jest ok, dwoch różnych mechaników powiedziało mi że czasem się tak zdarza w fokach jak się silnik przegrzeje (...hmmm...) zobaczymy czy bedzie dalej znikał czy nie, jest dolany a w grudniu wymiana bedzie, narazie sprawdzam co jakiś czas, przez te pare dni po dolaniu jest ok

kaczozord 27-08-2009 20:26

Odp: znika olej...?
 
Nie słyszałem, żeby focus paliły w normie olej w jakichś większych ilościach. W Oplach jest to normalne, żeby na 1000km silnik przepalił do litra oleju.

Ja u siebie robię około 20-25tys rocznie i zdarzy mi się w ciągu tego roku dolać do litra oleju. Nie wydaje mi się, ażeby to było normalne zjawisko u Ciebie

Oskar_FKP 28-08-2009 15:25

Odp: znika olej...?
 
A ja uważam że normalne
Te silniki sa dosyc kiepskie konstrukcyjnie .
Poprostu fok aprzepala troche oleju.
Ja do swojej poprzedniej lałem jakies 2-3 litry miedzy zmianami. Póki nie bedzie to wiecej nic bym nie ruszał

pozdr O

Paweł & 28-08-2009 16:06

Odp: znika olej...?
 
Cytat:

Napisał kaczozord (Post 1233265)
W Oplach jest to normalne, żeby na 1000km silnik przepalił do litra oleju.

Bzdura-miałem Astrę jedynkę 1,6 i ani grama oleju nie ubywało od wymiany do wymiany i auto jeździło na oleju 0W-40, podobnie jak Corsa 1.0 12V 2003 też nie konsumowała oleju.
I teraz TDCI zarówno w Focusie jak i w Mondeo też nie pobiera od wymiany do wymiany, nawet mimo pokonywania dziennie nawet 700km. Brata benzynowe 1.6 16V też nie łyka oleju. Więc jeśli łyka to gdzieś ubywa, jak np było poruszane, że spala się przez zawory itp. Więc chyba trzeba by się przyglądać. Niekiedy wyrzuca przez wydech. Miałem sytuację, że olej wytryskiwał przez naderwany przewód smarowania turbo.

sseeb 28-08-2009 22:14

Odp: znika olej...?
 
Ja też dolewam bo się gdzieś gubi i żaden m mechanik neumie stwierdzić gdzie się podziewa ten olej wiec dolewam jakieś 1,5 litra między wymianami

kryzys 29-08-2009 17:12

Odp: znika olej...?
 
no jak tak mowicie ze tak jest to lipa..., 6 tys km temu mial wymiane (poł roku temu) i zawsze nigdy nic nie trzebabyło dolewać...aż tu nagle szok...zobaczymy w grudniu przy wymianie jak bedzie, a co powiecie na takie coś - mechanik polecił żeby przy najbliższej wymianie oleju zamiast 5w-40 wlać gęściejszy 10w-40, powiedział że powinno mniej znikać... może ktoś już to przerabiał i sie wypowie....

kryzys 29-08-2009 17:17

Odp: znika olej...?
 
dodam jeszcze ponownie że auto było podnoszone i oglądałem od spodu z mechanikiem czy gdzieś nie cieknie, ale silnik cały "czysty", nawet zmieniłem miejsce parkowania na czyste i obserwuje czy sie pojawi jakaś plama pod nim czy nie - narazie czysto, autko też nie kopci jakoś dziwnie, pali normalnie i śmiga jak zawsze śmigał....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.