Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] bardzo słabe ogrzewanie wewnątrz auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195039)

tymek 09-12-2013 21:01

bardzo słabe ogrzewanie wewnątrz auta
 
Witam Was to mój pierwszy post prosiłbym o odrobinę wyrozumiałości :oops:. Pacjent to focus z 2005 roku z silnikiem 1.6 ti 115KM benzyna.Auto wyposażone w klimatronik dwustrefowy. Ostatnio coraz słabiej grzeje, coraz słabiej wyczuwalne ciepłe powietrze z nawiewów. Jak nie odstoje chwile to wskazówka ani drgnie. Jeśli chwile postoje to wskazówka dojdzie do połowy i ciepło zawita kabinie, ale jak ruszę to moment spada do samego dołu i pozniej raz skoczy raz spadnie i tak sobie lewituje pomiedzy przedziałkami. Dziwne jest to że w zbiorniczku wyrównawczym po przejechaniu 10 km nie wytworzyło się ciśnienie. Mam wrażenie, że woda stoi w cały układzie. Rury wszystkie są letnie. Odczego zacząć ? Co sprawdzić ?

piters619 09-12-2013 21:12

Odp: bardzo słabe ogrzewanie wewnątrz auta
 
Cytat:

Napisał tymek (Post 2121380)
Odczego zacząć ?

Od termostatu?:p

tymek 09-12-2013 21:17

Odp: bardzo słabe ogrzewanie wewnątrz auta
 
Cytat:

Napisał piters619 (Post 2121397)
Od termostatu?:p

ale brak ciśnienia w zbiorniczku ? Jak odkręciłem na odpalonym silniku to płyn stał zero ruchu, przelewania nic a nic to normalne w inny autach widać było że ta ciecz sobie jakoś tam się przelewa ?

RobekK4 10-12-2013 05:35

Odp: bardzo słabe ogrzewanie wewnątrz auta
 
Ciśnienia nie ma, bo płyn jest zbyt zimny. Jeżeli silnik nie jest nagrzany, a przewody zaczynają się nagrzewać to wskazuje na uszkodzony termostat. Gdyby był problem z przepływem, to silnik nabrałby temperatury dość szybko, potem mógłby przegrzewać się, a przewody byłyby nadal zimne lub co najwyżej letnie.

tymek 10-12-2013 07:14

Cytat:

Napisał RobekK4 (Post 2121513)
Ciśnienia nie ma, bo płyn jest zbyt zimny. Jeżeli silnik nie jest nagrzany, a przewody zaczynają się nagrzewać to wskazuje na uszkodzony termostat. Gdyby był problem z przepływem, to silnik nabrałby temperatury dość szybko, potem mógłby przegrzewać się, a przewody byłyby nadal zimne lub co najwyżej letnie.

Dzięki wielkie za wyjaśnienie trochę jestem spokojniemszy. Pytanie jeszcze koszt usługi? ceny za termostat z obudową kosmiczne.


Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

tymek 10-12-2013 17:12

Odp: bardzo słabe ogrzewanie wewnątrz auta
 
Dzięki wszystkim za chęć pomocy - temat do zamknięcia. Metodą prób i błędów doszedłem do tego co jest przyczyną niskiej temperatury wewnątrz auta. Przyczyną był zapowietrzony uklad poprzez wysoko zamontowany reduktor gazu. Zmieniłem węże, cybanty, warsztat odpowietrzył wszystko i jest GIT ;] Czeka mnie jeszcze wizyta u gazownika :ok:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.