Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Forda Focusa - pomoc (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193771)

kristof.p 17-11-2013 21:33

Zakup Forda Focusa - pomoc
 
Witam forumowiczów. Trafiłem do Was z polecenia forumowicza z innego forum którego jestem użytkownikiem. zarekomendował mi Was jako,cytuję "koledzy są niezłymi detektywami... nie raz uratowali przed zakupem trupa" Wiec do rzeczy. Ktoś z moich bliskich chce kupic auto. Ma to byc Ford Focus z 2010 roku. Znaleźliśmy takie ogłoszenie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] co o tym sadzicie,jak oceniacie,moze ktos ma szersza wiedze i mogłby chłodna głową ocenic, oczywiscie tylko na podstawie ogłoszenia i zdjec. A moze jest ktos z okolic zeby podjechac i zerknac wstepnie bo my z wawki a ogłoszenie z Lubina 450 km. Jutro mam dostac vin i dodatkowo sprawdze w serwisie. Za wszelka pomoc wielkei dzieki.

Usefull 17-11-2013 21:41

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
Kolego , pytanie proponuję zadać w dziale kupujemy auto :619:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kristof.p 17-11-2013 21:43

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
mozna go jakos przenieśc?

dyha 17-11-2013 21:50

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
Detektywem nie jestem, ale na co najmniej trzech zdjęciach rzuca się w oczy i to mocno różny odcień przedniego i tylnego zderzaka. Są o wiele ciemniejsze od reszty nadwozia. Myślę że mógł mieć kolizję w której uderzył i sam był uderzony przez inny samochód, a sama naprawa przeprowadzona była mało fachowo. Na tej podstawie ja bym odpuścił, bo wydaje mi się że handlarz ewidentnie kłamie informując o bez wypadkowości i bezkolizyjności samochodu

Usefull 17-11-2013 21:56

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
Faktycznie widać wyrażnie inny odcień na zderzakach, prawopodobnie mógł byc malowany , chociaż znajomemu malowali zderzak tylni w mondeo, robili to 3 razy w aso na gwarancji nie potrafili dobrać koloru bo zderzak jest plastikowy :619:

kristof.p 17-11-2013 22:04

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
sam nie wiem bo sam nie raz zauwazam w wielu autach ze lakier na zderzaku rozni sie nieznacznie od tego na karoserii. Moze wynika to z tego,ze zderzaki sa malowane jednak gdzie indziej niz w fabrykach i dostarczane jako element do fabryki. Kumpel kupil w salonie golfa 6 nowke sztuke i taki sam efekt jest jak w tym focusie z ogłoszenia. kolor zderzaków delikatnie sie rózni.

majek32 17-11-2013 22:09

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
Zderzak jest plastikowy, reszta budy obok metalowa i nawet tym samym pistoletem i lakierem malowane zawsze się lekko beda różniły odcieniem. Powód jasny, inny materiał malujemy

dyha 17-11-2013 22:17

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
tak to sobie tłumacz. Jak ktoś jest fachowcem to pomaluje tak że nie widać różnicy. Nie wyobrażam sobie też, że z salonu może wyjechać taki "kwiatek" z różnym odcieniem lakieru na obydwu zderzakach. Zasada jest prosta, jeśli mamy to co na zdjęciach z ogłoszenia to znaczy że było BUM... które naprawiał partacz (kwestią dyskusyjną jest tylko jak duże było to BUM). Jeśli masz wątpliwości i uważasz że jednak to nic strasznego, bo zderzaki są z plastiku i trudno dobrać odcień :572: to cóż.... Twoje 30-parę tysięcy..... Trzeba wyłożyć i przekonać się organoleptycznie

kristof.p 17-11-2013 22:24

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
absolutnie nie neguje tego co piszesz i po to tutaj temat rzuciłem zeby posłuchac porad. tylko zastanawia mie to co napisałem,ze kumpel auto odebral nowke sztuke z salonu i delikatna roznica tez jest. od tamtej pory zaczałem jakos na to zwraca uwage na autach i faktycznie w coraz wiekszej ilosci to zuwazam. nie tłumacze tego sobie i nie zamierzam siebie oszukiwac. ale tez chce zdrowo rozsadkowo do tematu podejsc.jak nie bedzie komus kto chce kupic pasowalo to nie kupi i tyle.

colin1311 17-11-2013 22:28

Odp: Zakup Forda Focusa - pomoc
 
majek32 ma racje zderzaki są z plastiku i bywa że kolor jest inny przejdź sie po salonach a znajdziesz zwłaszcza widać to na srebrnych kolorach aczkolwiek nie wykluczam że ta foka nie była malowana zdjęcie to zdjęcie kąt załamania światła itp ...faktycznie różnica jest znaczna. Trzeba by było go zobaczyć w realu....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.