Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Płyn chłodniczy pod dywanikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167063)

mlk 06-10-2012 19:37

Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Witam,

odkryłem dzisiaj płyn chłodniczy pod dywanikiem (miałem tam szmatę w celu kontrolnym, bo poprzednio przeciekały mi korki, szmata zrobiła się czerwonkawa wiec pewniak) w zasadzie jest to zgodne z tym ze jakiś czas temu ubyło trochę płynu.

Pytanie - nagrzewnica czy coś innego? Da się ją samemu wymienić, jak się dostać?

tedi_k 06-10-2012 20:15

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Cytat:

Napisał mlk (Post 1885908)
Pytanie - nagrzewnica czy coś innego? Da się ją samemu wymienić, jak się dostać?

Jaka może być Twoim zdaniem inna opcja??? Raczej oczywiste, że nagrzewnica... Nie pamiętam, czy przewody doprowadzające są wpięte na króćce nagrzewnicy w komorze silnika (chyba tak, ale...) - bo jeszcze mogła by być opcja na przewodach doprowadzających...

Można "poinwestygować" pod kokpitem po podłodze pod wykładziną skąd się bierze ten płyn. Trzeba nurkować pod kokpitem i świecić sobie latarką...

Jeśli to nagrzewnica, to demontarz całości dmuchawy pewnie będzie niezbędny, więc czeka Cię raczej spora demolka.

Może lepiej to zlecić gościom, co to już kiedyś w życiu robili???

mlk 07-10-2012 13:16

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
dzięki,

raczej sam się za to nie będę brać, ale chciałem zapytać żeby wiedzieć na co się nastawiać, z tego co się zorientowałem, to wystarczy demontaż konsoli podłogowej? i oczywiscie spuscic płyn (w starszych autach podobno cała deska do demontażu g:galy)

majek32 07-10-2012 13:51

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Poszukaj na forum było o tym już, nawet jak naprawić

mlk 09-10-2012 08:07

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Dla wszystkich którzy będą mieć taki problem - rozszczelniło się na łączeniu rurek aluminiowych mniej więcej za schowkiem/bezpiecznikami nad nogami pasażera. I podobno w focusach sama nagrzewnica nie jest elementem awaryjnym do tego stopnia, że ciężko ją nawet dostać. W archiwum jest nawet zdjęcie tego łączenia.

felo18 11-11-2014 18:52

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Witam wszystkich.Właśnie nabyłem focusa kombi 2005 z silnikiem 1.6 115 km i mam płyn pod nogami pasażera podejrzewam właśnie to łaczenie za schwkiem.Wobec tego pytanie wystarczy wyjąć schowek żeby to zobaczyć czy jest potrzeba większej demolki?

miedzianek 13-11-2014 00:00

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
3 załącznik(i)
wystarczy odkrecic boczek przy nogach pasazera-i mozna zobaczyc od spodu te laczenie:) moge zrobic fotke jutro,bo i tak musze do innego tematu zrobic:)

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wrzucam fotki miejsca i jak sie dostac:
1)Wykrecamy boczny plastik od strony pasazera
2)Zdejmujemy skrzynke bezpiecznikow z zaczepow
3)Ogladamy laczenie rur-odradzam zdejmowanie plastikowych uchwytow,gdy mamy zalany plyn-moze to spowodowac wyciek. Jesli jest tam nieszczelnosc to bedzie widac golym okiem:) sam ORING znajduje sie w srodku,miedzy tymi rurami. Da sie te rury rozlaczyc i zalozyc po wymianie oringu bez zdejmowania pol deski(Focus mk2 2005),jednak ORING oryginalny jest sprzedawany tylko w komplecie z rura(nie pamietam czy do nagrzewnicy czy do silnika)-ja poradzilem sobie innym ORINGIEM,akurat tesc mial takowy przypadkiem-pasowal idealnie:)

mondeoczios 17-10-2015 13:28

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
powiesz mi jak ta opaske zalozyles z powrotem...nie moge jej zapiac

slawekz1 27-05-2016 21:16

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Czy komuś udało się dokupić sam oring, a może ktoś poda wymiary tego oringa?

connect 30-05-2016 13:53

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Cytat:

Napisał slawekz1 (Post 2602287)
Czy komuś udało się dokupić sam oring, a może ktoś poda wymiary tego oringa?

Witam. Właśnie od dzisiaj jestem z tym samym problemem. Udało się dokupić sam oring? Jeśli tak to może jakieś wymiary lub od czego pasował?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.