Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|pomorska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=140)
-   -   Pęknięcia na tulejach cylindra (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340138)

jakupczi 02-04-2024 17:48

Pęknięcia na tulejach cylindra
 
Witam wszystkich , oddałem jakis czas temu Forda focus 2011 1.6 ecoboost do swojego mechanika . Chodzi o ubywający płyn chłodniczy , żadnych wycieków nie ma, oddany silnik na sprawdzenie głowicy bo podejrzewali uszczelkę . Koniec końców stwierdzili pęknięcia na tulejach cylindra . Teraz sprawa wygląda w ten sposób że gdzies w Polsce remontują takie rzeczy , kupno nowego silnika to ostateczność . Wychodzi na to że ten focus nie był na akcji serwisowej i ktos musiał nieświadomie przed moim zakupem zagrzać silnik i doszło do pęknięć . Orientujecie się gdzie w naszym kraju robią takie rzeczy ?

klocolus 03-04-2024 11:20

Odp: Pęknięcia na tulejach cylindra
 
Ogólnie ciężka sprawa, remonty różnie wychodzą często skoro były pęknięcia na tulejach od przegrzania to też po jakimś czasie ujawniają się w bloku i znowu historia od nowa. Tulejowanie tego bloku to też nie taka prosta sprawa. Chyba lepiej szukać drugiego silnika ale na co się trafi to też nie wiadomo...

Cytat:

Napisał jakupczi (Post 3489437)
bo podejrzewali uszczelkę

To znaczy tylko tyle, że się nie znają na tych silnikach. Jeszcze nie widziałem (ani nie słyszałem o przypadku) aby w 1.6eb poszła sama uszczelka pod głowicą.

Ile tego płynu brał? Masz może zdjęcia tych pęknięć? Poza poborem coś jeszcze się działo typu wypadanie zapłonu, nierówna praca?

Rafał A.(antek) 03-04-2024 23:27

Odp: Pęknięcia na tulejach cylindra
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3489495)
To znaczy tylko tyle, że się nie znają na tych silnikach

czasem się zdarza sama uszczelka.

lukaszooo 04-04-2024 05:35

Odp: Pęknięcia na tulejach cylindra
 
Jeśli masz oddać blok do osiedlowego tokarza to odrazu kup drugi blok. W naszym kraju jest kilka szlifierni znanych na całą Europę i bez problemu ci to naprawią tyle że koszta małe nie będą.
Wyszukaj sobie szlifiernie w wawie na Krasnobrodzkiej. W necie nazywają się krasnobrodzka racing.

klocolus 04-04-2024 11:03

Odp: Pęknięcia na tulejach cylindra
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3489549)
czasem się zdarza sama uszczelka.

w 1.6 eb? Chyba mylimy silniki :) Blok szybciej pójdzie niż uszczelka

Rafał A.(antek) 09-04-2024 14:00

Odp: Pęknięcia na tulejach cylindra
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3489578)
w 1.6 eb? Chyba mylimy silniki Blok szybciej pójdzie niż uszczelka

Tez byłem zdziwiony.

klocolus 09-04-2024 16:38

Odp: Pęknięcia na tulejach cylindra
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3490061)
Tez byłem zdziwiony.

Z ciekawości wcześniej oryginalny czy już robiony? Może coś tam się źle ułożyło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.