Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jaki olej do 1.8 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111279)

Glenroy 20-08-2010 00:40

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie jedyny, ale jedyny dostępny na szeroką skalę w 100% syntetyczny olej, produkowany tylko w jednej rafinerii i oceniany jako jeden z najlepszych oleji.

100% syntetyk to jeszcze np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale po cholerę komuś 208 litrowa beczka? ;)

Na jesień będę wymieniał olej w swojej foczce właśnie na olej MOTULa, może do najtanszych nie należy ale na oleju oszczędzać nie zamierzam. I z motulem zostanę już pewnie dożywotnio.
Po przeczytaniu pracy jednego z pracowników mercedesa odpowiedzialnego właśnie za pracę silników dowiedziałem się, że prawie wszystkie oleje sprzedawane jako syntetyki mają nawet 20% substancji mineralnych i że oleju nie powino się dobierać na podstawie klasy lepkości bo nie rzadko okazuje się że 10W-40 ma lepsze właściwości smarujące niż 5W-30 czy 0W-30 ;) .

Brat w sobotę wróci z wakacji to wstawię link do tej pracy bo na prawdę warto to przeczytać.

maureliusz 21-08-2010 21:26

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
Glenroy, możesz rozwinąć myśl: "oleju nie powino się dobierać na podstawie klasy lepkości bo nie rzadko okazuje się że 10W-40 ma lepsze właściwości smarujące niż 5W-30 czy 0W-30"? To pewnie jakieś przejęzyczenie. Jak nie na podstawie klasy, to niby jak dobierać olej? Wstaw tego linka, bo może być ciekawy:-)

Jeżeli chodzi o olej, temat już poruszany poraz N-ty - a admin nie grzmi!!! Ford zaleca swoją Formula 5W30 i jeszcze w ofercie mają ten specyfik SD czy jakoś tak. Ford zaleca ten olej, bowiem...jest to olej oszczędzający paliwo, a nie oszukujmy się teraz na rynku samochodowym jest batalia o spalanie i ekologię :-), co nam użytkownikom odbija się czkawką niestety. Olej ten jest najniższej klasy A1/B1 i ja traktuję go porównywalnie z Kujawskim, chociaż ludzie go używają i ...chwalą. Myślę, że LOTOS jest porównywalny, jak nie lepszy :-) Ciekawostka, Citroen i Peugeot do swoich Diesli używają Total`a 5W40, a przecież to ten sam silnik co w Fordach i olej ten jest o DWIE KLASY LEPSZY!!! - czytaj droższy nieco:-)
Jeżeli chodzi o DPFy, to do nich jest olej z literką C (chyba C1 czy jakoś tak) i to jest olej niskopopiołowy, który jest do nich zalecany. Oczywiście, Ford... zaleca i do DPFa swój zajefajny Fomrula 5W30. Kolega, który zaczął wątek ma 1.8 Fordowski sprzęt, zatem DPFa brak i problemu w tym kierunku.

Jeżeli chodzi o to, że 5W40 jest lepszy do Turbin niż 5W30...:-) he he he, to wszystko zależy na jakim kontynecie się jeździ. U nas generalnie wystarcza 30, ale ostatnie upały pokazują, że warto wrzucić 40tkę.

Co do syntetyków, to faktycznie full syntetyk ciężko spotkać. Właśnie Motul, Texaco i jeszcze ktoś robi taki full, a na wszystkich innych pisze... full syntetic technology, a co to oznacza, to ciężko stwierdzić:-)

Teraz odpowiedź na pytanie co lać. Generalnie do 1.8, wszystko co do diesla Mobil, Castrol, Total - wszystko będzie OK. Odpowiednio wysoka klasa (jeżeli ci zależy na Twoim silniku:-) ) i ogień. Nie ma co się zastanawiać. Silnik jak to silnik, patrzy tylko, aby to było czyste=często zmieniane.

BTW tą specyfikację Forda to o kant...stołu rozbić :-)

Glenroy 22-08-2010 16:09

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1494430)
Glenroy, możesz rozwinąć myśl: "oleju nie powino się dobierać na podstawie klasy lepkości bo nie rzadko okazuje się że 10W-40 ma lepsze właściwości smarujące niż 5W-30 czy 0W-30"? To pewnie jakieś przejęzyczenie. Jak nie na podstawie klasy, to niby jak dobierać olej? Wstaw tego linka, bo może być ciekawy:-)

Wieczorkiem jak wrócę do domu wstawię link.
Ale ogólnie chodzi o to, że są oleje na których opakowaniu jest napisane 0W-30 a ma takie same albo i gorsze właściwości niż jakiś 10W-40, po prostu nie liczy się tylko i wyłącznie klasa lepkości bo właściwości oleju zależą od wielu innych czynników.

Glenroy 22-08-2010 21:13

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Dla zainteresowanych.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] To też jest bardzo ciekawe.

pezet3 03-10-2010 18:58

Jaki olej do 1.8 TDCi
 
Witam, jaki lejecie do tego silnika olej? Specyfikacje 5w30 wiem tylko chodzi mi o producenta?

Vadero 03-10-2010 19:03

Odp: Jaki olej do 1.8 TDCi
 
ford. i jesli chcesz zadbać o autko to polecam ford S/SD 5W-40

pezet3 03-10-2010 19:09

Odp: Jaki olej do 1.8 TDCi
 
A czemu nie 5W-30 forda tylko 5W-40?

TOMAS 03-10-2010 19:11

Odp: Jaki olej do 1.8 TDCi
 
Ja latam na fordowskim formula s/sd 5w40 i jestem zadowolony, teraz będę zmieniał w transicie i też będzie ten olej

pezet3 03-10-2010 19:14

Odp: Jaki olej do 1.8 TDCi
 
A jak z filtrami, jakiej firmy bierzecie? Czy mann bedzie ok?

Vadero 03-10-2010 19:15

Cytat:

Napisał pezet3 (Post 1517037)
A czemu nie 5W-30 forda tylko 5W-40?

bo spełnia ostrzejsze normy :) czyli po mojemu jest lepszy a niewiele droższy :)

Cytat:

Napisał pezet3 (Post 1517044)
A jak z filtrami, jakiej firmy bierzecie? Czy mann bedzie ok?

tez ford - są tanie jak barszcz. jak kupujesz na necie olej to sobie od razu weź filtr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.