Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Wymiana prowadnic zacisków hamulcowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188446)

glifiarz 22-08-2013 18:09

Wymiana prowadnic zacisków hamulcowych
 
Witam, jestem posiadaczem w/w auta od kilku miesięcy. Mam do wymiany w/w prowadnice.
Moje pytanie jest w sumie proste dla tych, co już to robili.
Czy te " bolce ", powinny wyjść z gniazd w zacisku, czy trzeba je jakoś specjalnie odblokować??
Ogólnie rzecz ujmując, chciałbym taką zgrubną instrukcję jak się do tego zabrać.

Aha i jak działa tłoczek hamulcowy?? Jest wkręcany?? Bo ostatnio klocki wymieniałem i kręciłem i kręciłem i tak z 15 minut i dopiero się powoli schował.
Pozdrawiam

wojtekjanus 22-08-2013 19:08

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Cytat:

Napisał glifiarz (Post 2064112)
Czy te " bolce ", powinny wyjść z gniazd w zacisku, czy trzeba je jakoś specjalnie odblokować??

Powinny wyjść swobodnie - zresztą od drugiej strony nie ma do nich żadnego dojścia... Kiedy zmieniasz klocki, okręcasz jedną prowadnicę i możesz "otworzyć" zacisk jak na zawiasie na drugiej, jak już otworzysz - możesz zsunąć zacisk całkowicie z prowadnicy.
Jeżeli nie chcą wyjść, to są zapieczone.

Tłoczki wciskasz jakimiś ściskami - to co masz. Ja używam kluczy francuskich, u dobrego mechanika widziałem jak używał nastawnego klucza hydraulicznego.
Dobrze jest w trakcie wciskania odkręcić odpowietrznik - chodzi o to, aby płyn nie cofał się do modułu ABS. Płyn w przewodach i w cylinderku jest zawsze mocno zabrudzony, a moduł ABS nie znosi zanieczyszczeń. Tuż przed całkowitym cofnięciem tłoczków zamykasz odpowietrznik.

glifiarz 22-08-2013 19:24

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Wow, dzięki, nie wiedziałem o tym, że trzeba odkręcić odpowietrznik. Na tłoczku są takie wyżłobienia sugerujące wkręcanie, wkręcałem, bo bałem się czegoś uszkodzić. Teraz już wiem, jak się do tego zabrać.
Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
p.s.
w zestawie naprawczym jest taka gumka w kształcie rurki, ją zakłada się na jeden z " bolców " w miejsce gdzie jest węższy?? Mam rację??

wojtekjanus 22-08-2013 20:49

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Cytat:

Napisał glifiarz (Post 2064161)
Wow, dzięki, nie wiedziałem o tym,

Ja też nie... http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif
Wyczytałem to niechcący dzisiaj w instrukcji serwisowej, sam do tej pory też nie odkręcałem odpowietrznika...
Cytat:

Napisał glifiarz (Post 2064161)
w zestawie naprawczym jest taka gumka w kształcie rurki, ją zakłada się na jeden z " bolców " w miejsce gdzie jest węższy?

Powinna być osłonka harmonijkowa i gumka zakładana na zwężenie na końcu prowadnicy. Ale zajrzałem na Allegro i tam w zestawie naprawczym nie ma tej gumki... Wtedy bym przełożył starą...

MIREKTERAZPOLSKA 23-08-2013 10:14

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Mówimy o przednich czy tylnych zaciskach????

glifiarz 23-08-2013 18:57

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Tylne zaciski, duza różnica jest między tylnymi a przednimi? W przednich też muszę wymienić.

Bump: Mam w zestawie wszystkie gumki. Zestaw naprawczy firmy quick break.

Bump: Jescze jedno pytanie, jak wyczyścić gniazda po prowadnicach?? Macie jakiś pomysł??

MIREKTERAZPOLSKA 24-08-2013 08:09

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
W przednich zaciskach tłoczki wciskasz, w tylnych wkręcasz
Do wyczyszczenia ja używam zmywacza do hamulców i szczoteczkę drucianą na wkrętarkę- kupisz w każdym markecie typu Praktiker, Jula
Masz same gumki???? Bez prowadnic i smaru???


I jeszcze jedno
Jak będziesz to robił w warunkach przy domowych to nie odkręcaj odpowietrzników

jgrz 28-08-2013 08:11

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 2064923)
I jeszcze jedno
Jak będziesz to robił w warunkach przy domowych to nie odkręcaj odpowietrzników

Mógłbyś rozwinąć ten temat? Pozdrawiam.janusz

MIREKTERAZPOLSKA 28-08-2013 10:29

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Kiedyś przyjechał klient który sam wymieniał klocki
Nie mógł odpowietrzyć hamulców tradycyjną metodą- cały czas miał miękki pedał hamulca
Ja zawsze odpowietrzam za pomocą kompa

jgrz 28-08-2013 17:38

Odp: Wymiana prowadnic zacisków chamulcowych
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 2066951)
Ja zawsze odpowietrzam za pomocą kompa

Rozumiem. Może uniknąłem dzięki Tobie kłopotów. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.