Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwny dzwięk podczas odpalania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79536)

Arturs1 27-09-2009 17:01

Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Witam

Od pewnego czasu podczas odpalania samochodu (może chwilkę po odpaleniu) słychać jakieś tarcie/zgrzytanie.(objaw ten nie występuje zawsze tylko co jakiś czas), jakby luźny łańcuch szurał po trybach.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Czym to może być spowodowane ?

Pozdrawiam
Artur

niko123 27-09-2009 17:40

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Może coś podobnego co ja mam - poczytaj

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

conris 27-09-2009 20:07

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał Arturs1 (Post 1253022)
Witam

Od pewnego czasu podczas odpalania samochodu (może chwilkę po odpaleniu) słychać jakieś tarcie/zgrzytanie.(objaw ten nie występuje zawsze tylko co jakiś czas), jakby luźny łańcuch szurał po trybach.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Czym to może być spowodowane ?

Pozdrawiam
Artur

Też z to mam w swoim.
Olej musi wypełnić kanały w rozrządzie Ti- VCT i w ukł reg. luzu zaworowego.
A że ćwierkanie jest irytujace to inna sprawa,

Arturs1 28-09-2009 05:04

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Witam

Wydaje mi się, że tak nie powinno być ponieważ wcześniej tego nie miałem. Auto odpalało cichutko. W sumie tak teraz skojarzyłem fakty, że powstało to grzechotanie po wymianie oleju aczkolwiek wlałem taki sam olej jak poprzednio.

Pozdrawiam
Artur

conris 28-09-2009 08:03

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał Arturs1 (Post 1253333)
Witam

Wydaje mi się, że tak nie powinno być ponieważ wcześniej tego nie miałem. Auto odpalało cichutko. W sumie tak teraz skojarzyłem fakty, że powstało to grzechotanie po wymianie oleju aczkolwiek wlałem taki sam olej jak poprzednio.

Pozdrawiam
Artur

A może usterka z branży elektrycznej .Za wolno wysprżegla się zazębnik rozrusznika,Ale wtedy hałas z dołu.j jak jest kluczyk w poz III(załączania rozruchu)

maureliusz 30-09-2009 12:01

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Podepnę się pod temacik.
Ostatnio jak zrobiło się chłodniej, zauważyłem, iż jak odpalam samochód to przed jakieś 1-2 sekund świeci się kontrolka oleju i słycha taki stukot - napełnianie się zaworów.
Czy to jest normalne dla TDCI? Pytam, bo mam ten samochód dopiero 3 miesiące i nie wiem czy tak ma być przy chłodniejszej pogodzie?
Miałem tak w poprzednim samochodzie, ale podczas mrozów.

Arturs1 14-06-2011 18:59

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Trochę czasu minęło od ostatniego mojego posta. Jednak problem mam dalej i coraz częściej od czasu do czasu przy odpalaniu słychać przez chwile grzechotanie. Jest to tylko zaraz po odpaleniu auta później wszystko jest OK.
Byłem dzisiaj w ASO i powiedzieli, że rozrząd do wymiany aczkolwiek mnie to trochę dziwi bo auto ma przejechane dopiero 65 tys. Koszt wymiany wysoki bo z częściami około 2,5 tys zł.
Czy ktoś ma lub miał taki sam objaw ? Czy to możliwe, że po tak krótkim czasie zrobiły się tam jakieś luzy na kołach itp ?

conris 14-06-2011 20:50

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
A nie jeździłeś na oleju innym niż fordowski.?
Te chrobotania to z pracujacych na sucho kół zmiennych faz rozrządu,Nim olej trafi w kanały słychac klepanie.Hałas jest głownie jak uruchamiasz ciepły silnik.
Podobno można jeźdzć, tak twierdzi ASO Nobile . Zauważ że Ford wycofal się z tych silników.To samo mam w Foce Ti Vct z 2005r. 119.oookm

Arturs1 14-06-2011 21:33

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Jeżdżę na innym oleju. Wymieniałem olej w ASO i zalali mi jakiegoś Castrola chyba slx. W tym tygodniu mam zamiar wymienić olej nadal chcą mi zalać Castrola ale może warto zmienić na Fordowski. Mam dokładnie tak jak piszesz że na ciepłym mi grzechocze. Odpalam auto jadę jakieś dłuższy kawałek gaszę czekam jakieś 10 min i odpalam ponownie wtedy mam grzechotanie albo jak auto stoi na słońcu i jest rozgrzane to wtedy od razu grzechocze.

Ja już dokładnie nie pamiętam ale mi się wydaje, że grzechotanie pojawiło mi sie po wymianie oleju.

Ja byłem dzisiaj w ASO i mówili żeby usunąć grzechotanie to trzeba wymienić koła wałki paski.

conris 14-06-2011 22:40

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Ja póki co jeżdzę, nie przejmuje się ,a jak będę robił rozrząd to bez kółek.Standardowo : Pasek ,napinacz,pompa wody. jak w zwyklym 1,6..Gdy silnik padnie uruchomię prawnika jak trzeba będzie:)
i zrobi PR :569:Fordowi.Ewidentna wada konstrukcyjna, skoro każdy Ti VCT tak ma.
Zmiana oleju na fordowski nie cofnie objawów
Masz kwity że ASO zalala innym olejem niż zalecany,?
Zachowaj, mogą się przydać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.