Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92772)

galex 25-02-2010 15:07

Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Witam
Zawsze przed kupnem szuka się kilka modeli aut i porównuje je się do siebie.Zwracam się do was z prośbą o poradę który samochód wybrać Laguna rok 1998 1.9dti czy Mondeo 1.8td w kombi.Zwracam uwagę na eksploatację.W każde auto trzeba zainwestować bo nic wiecznie nie jeździ.Nie chciałbym by auto które będzie jeździć będzie częstym gościem mechaników a nie użytkownika.
Z Góry dziękuje i pozdrawiam

radzio_s 25-02-2010 15:20

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Co do silnika to na pewno Laguna.Reszta Mondeo.
W kwestii awaryjności ciężko coś powiedzieć poprzednia Laguna to był dramat teraz jest ok.(informacja od mojego klienta który jest dealerem Renault)
Silnik cichutki,wykończenie wnętrza lepsze niż w moim Goldzie (porównywałem auta za ta sama kasę).
Tylko że ja osobiście z aut na F bardziej ufam Fordowi.Jest to moje subiektywne i nie poparte faktami twierdzenie.
Więc ciężko coś doradzić.
Laguna ma 3 lata gwarancję mondeo 2 lata.
Serwisy droższe ale co 30 000 km.
Na forum mondeo,mondeo king.

kordyl 25-02-2010 15:32

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Oj radzio, radzio, Kolega galex szczuka mondeo II albo laguny pierwszej generacji ;):) Co do wyboru to nie pomogę, ale radzio dobrze prawi, to forum forda i pewnie mondeo będzie Ci polecane. Pozdr

galex 25-02-2010 16:37

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Patrząc z ze swojego punktu widzenia
Laguna kombi
+ sylwetka auta ponadczasowa
+ wygląd deski rozdzielczej bez uwag
+ silnik 1.9 słyszałem że jest oszczędny
+ karoseria ocynkowana.Znając życie dużo auto klepanych
+ komfort jazdy świetny miałem okazję nim się przejechać
Wadę jaką uważam i z forum które czytałem auto te nęka elektryka, która zniechęca mnie do zakupu
Mondeo kombi
+1.8td nie powala dynamiką lecz jest trwały.Czytałem artykuły.
+ mniej ma ponoć usterek niż Laguna i nie jest upierdliwy dla właściciela.Taki jest mój wniosek
+komfort podróży bez zastrzeżeń.Słyszałem, że Laguna jest lepsza pod względem podróży.Z Fordami mam styczność od czasów kiedy byłem nastolatkiem.Moja rodzina ma fordy więc wiem że są to dobre samochody.
Wady
- przestarzały wygląd
- nękająca korozja
Serce mówi laguna a rozsądek mondeo.Może Mondeo jest mniej atrakcyjne lecz bardziej trwałe.

Assan 25-02-2010 18:22

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
A może temat powinien byc we właściwym dziale?

szpiotr 25-02-2010 18:33

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Miałem Lagune aczkolwiek w benzynie + LPG. Teraz mam MK3 TDCI. Powiem tak - Laguna przyzwyczaiła mnie do takiego komfortu, że po zakupie MK3 żałowałem decyzji że nie zmieniłem na francuza dalej. Dziś sie już do Mondka przywyczaiłem, ale dla mnie Laguna z lat 98-01 to najlepszy samochód jakim do tej pory jeździłem. Jak sprzedam Mondke znów wracam do Renault.

pit76 25-02-2010 19:05

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Cytat:

Napisał szpiotr (Post 1372150)
Miałem Lagune aczkolwiek w benzynie + LPG. Teraz mam MK3 TDCI. Powiem tak - Laguna przyzwyczaiła mnie do takiego komfortu, że po zakupie MK3 żałowałem decyzji że nie zmieniłem na francuza dalej. Dziś sie już do Mondka przywyczaiłem, ale dla mnie Laguna z lat 98-01 to najlepszy samochód jakim do tej pory jeździłem. Jak sprzedam Mondke znów wracam do Renault.

jest powiedzenie "nigdy więcej Francuza"przesiadłem się z focusa na megane
PORAŻKA
już niedługo MK3-mam nadzieje

kowal2799 25-02-2010 19:36

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Mój kolega ma mondka 1.8 td z 93r. mówił że nie chce innego. Faktycznie dynamiką nie powala, ale silnik jest bezawaryjny i nie boi sie mrozów.

KrzychuK 25-02-2010 19:41

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
Co do laguny. To mam trochę styczności z 1.9 Dti i jest to bardzo dobry silnik, Nie chce porównywać do mondeo bo nie miałem styczności z 1.8 td
W rodzinie mam megane 99r z 1.9dti. Auto ma 266000 przebiegu z czym od 180000 w naszym posiadaniu. Autem jeździ osoba która nie zwraca uwagi czy cieple czy zimne itd. Jak to mówią but jest zawsze w podłodze i auto nie chce się za nic zepsuć. Praktycznie same eksploatacyjne rzeczy.

majsterus_nt 25-02-2010 19:58

Odp: Jaki wybrać Laguna czy Mondeo kombi?
 
nie kupuje sie samochodów na literę "F"

ale jak już, to biorę mondeo.
renówka jak się zacznie sypac, to leci w niej dosłownie wszystko.
ford jest bardziej bezawaryjny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.